Jump to content

TDI jednomaseni zamašnjk i kuplung


Recommended Posts

jel nisi nikada cuo zokijev golf? :)

Jesam, ali za svaki dan ovo je too much :D

Do koliko trpi serijala setup na tim PD130 motorima?

Znaci remap, fmic, decat spuh i stock turbo, to je negdje 160-170 konja i 360Nm cca. Kad bi uzeo novi oem zamasnjak i kuplung set, jel bi to radilo kak spada ili bi nakon 30k km, ponovno morao mjenjati? :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Jesam, ali za svaki dan ovo je too much :D

Do koliko trpi serijala setup na tim PD130 motorima?

Znaci remap, fmic, decat spuh i stock turbo, to je negdje 160-170 konja i 360Nm cca. Kad bi uzeo novi oem zamasnjak i kuplung set, jel bi to radilo kak spada ili bi nakon 30k km, ponovno morao mjenjati? :D

 

ako vozis normalno bez cukanja, trzanja sa saltanjem i grbui startova, mislim da tu nema razlike, trajat ce kao i original

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imo 410 nm, cca 30-40 tkm, kuplung

je jos dobar, normalna voznja, nisam ga klao tih 30 tkm

 

ja i nest vise od 410nm, vozio auto kao da sam ga ukrao (cca 80k km je bio cipan), nikad mjenjan ni zamasnjak ni lamela, vjerovatno se frajer i dan danas vozi na orginalnoj

Link to comment
Share on other sites

vjerujem da zamasnjak ima vise veze sa vozacem nego da li je auto cjipan ili ne...

auto mi ima sada nesto manje od 140 tkm, chipan je cca 120, u zadnje 2 god nisam propustio gotovo niti jednu utrku ubrzanja, promjenjeno kvacilo, jos uvijek imam prvi zamasnjak, poceo se cuti na gasenju prije 2-3 tkm...

 

pexx ne vidim bas prevelik problem lupanja tog jednomasenog zamasnjaka, cuje se samo u leru kada je otpusteno kvacilo... tako da se time ne bi zamarao, nisam policijska patrola da mi auto radi na leru po nekoliko sati...

Link to comment
Share on other sites

Jesam, ali za svaki dan ovo je too much :D

Do koliko trpi serijala setup na tim PD130 motorima?

Znaci remap, fmic, decat spuh i stock turbo, to je negdje 160-170 konja i 360Nm cca. Kad bi uzeo novi oem zamasnjak i kuplung set, jel bi to radilo kak spada ili bi nakon 30k km, ponovno morao mjenjati? :D

 

Meni je na Mk4 trajao 200tkm. Ako izdrzi pola od tog mislmi da je to ok

 

Ja sam imo 410 nm, cca 30-40 tkm, kuplung

je jos dobar, normalna voznja, nisam ga klao tih 30 tkm

 

Tu se govori setupu za Billu i taj nacin voznje :lol:

 

nikad cuo iskreno, meni izgleda onako prefarbano i jadnickasto :D

 

Slicno se i meni cini ali ajde da pitam iskusnije :thumbsup:

 

Samo sam ja antitalent za stiskanje kuplunga i šaltanje očito (3. komplet dokrajčen u 135t km)... :doh::lol:

 

Idući auto je automatik! :D

 

Nije valjda da je i ona sportska lamela otisla ?

Link to comment
Share on other sites

Prije sam imao 40 pa sam opet dva zamašnjaka razjebao (ne skroz, al su se počela čut)... :D

 

Jebat ga, nije to očito za mene... :lol::lol:

 

 

Sven - je neg kaj? :) Počela nedavno klizati (nešto manje od 30t km napravljeno). Time to unpimp zi auto... :D

Edited by Renda
Link to comment
Share on other sites

Nebi znao jel je ili nije normalno... Očito kombinacija puno momenta i ja za volan (tj. na pedalama) radi svoje.

 

Zato ću sad ić kemijat sa ovim Valeom za probu pa da i to vidim/probam. A i dopizdila mi tvrda lamela za po gradu... da je to neki auto koji bi stvarno i jurio, ondi bi kompromis i imao nekog smisla, ovak na šugavom dizelu za po gradu meni nema smisla.

Link to comment
Share on other sites

Valeo ima zamjesni kuplung set u kompletu sa jednomasenim zamašnjakom koji može ići gore, a da ne ronda (teži je zamašnjak nego kod Helixa ili Sachsa u njihovim setovima).

 

Jel ima za tvoj motor/getribu neznam.

 

Samo zamašnjak nemožeš mijenjati.

 

I za čudo, zamašnjak ko zamašnjak je cijenom nešto skuplji od dvomasenog (po ponudama koje sam ja dobio prije par mjeseci), ali zato računam da nebi trebao više odlaziti barem, a u cijeloj priči je on najskuplja stavka.

Link to comment
Share on other sites

pexx ne vidim bas prevelik problem lupanja tog jednomasenog zamasnjaka, cuje se samo u leru kada je otpusteno kvacilo... tako da se time ne bi zamarao, nisam policijska patrola da mi auto radi na leru po nekoliko sati...

 

znaci na semaforima drzis kvacilo cijelo vrijeme ili

 

mislim,sve mi je jasno, ali sa jednomasenim nema udobnosti kao sa dvomasenim i to nije po meni za svaki dan, a bojan25 sto lupa, cijenom su skoro isti setovi

 

ja sad na golfu 5 tdi kad ugasim motor, uopce se ne osjeti nista na karoseriju da zatrese, znaci, zacepi usi i nema sanse da bi osjetio kad sam i dal sam motor ugasio

 

a kamo li da slusam kakve zvukove klepetanja kad upalim auto pa izadjem van ocistit sajbu po zimi

Link to comment
Share on other sites

Samo sam ja antitalent za stiskanje kuplunga i šaltanje očito (3. komplet dokrajčen u 135t km)... :doh::lol:

 

Idući auto je automatik! :D

 

Zamašnjak može otici i zbog neispravnih dizni, dugog rada na leru, vožnje u niskim okretajima itd itd....

Link to comment
Share on other sites

jednomaseni više traje,praktički se i ne mijenja,a dvomaseni mijenjaš skoro svaku izmjenu lamele,u principu jednomaseni bude nešto lakši ,pa dobiješ na perfomansama auta,a dvomaseni je udobniji.eto mojih pet

 

znaci dvomaseni se u nove aute stavlja samo zbog udobnosti auta i da se umiri rondanje dizela u novijim autima!?

 

zasto onda svi koji iole cipaju dizele i rade neke preinake ne stavljaju jednomaseni zamasnjak?:huh:

 

fakat nekuzim:dontgetit:

Link to comment
Share on other sites

ma nema to veze sa dizelima,u mene je benzinac ,pa ima dvomaseni zamašnjak,gledaj ja sam stavija sad jednomaseni,pa mi ronda getriba,e sad zbog čega, to neznam,vjerovatno tu igra ulogu i taj dvomaseni,ublažava vibracije,a i valjda smanjuje udar na lamelu ili već nešto kad ima malo lufta,ma šta ja znam

Link to comment
Share on other sites

ma nema to veze sa dizelima,u mene je benzinac ,pa ima dvomaseni zamašnjak,gledaj ja sam stavija sad jednomaseni,pa mi ronda getriba,e sad zbog čega, to neznam,vjerovatno tu igra ulogu i taj dvomaseni,ublažava vibracije,a i valjda smanjuje udar na lamelu ili već nešto kad ima malo lufta,ma šta ja znam

 

sad kuzim, hvala ti puno:notworthy:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...