Jump to content

TDI jednomaseni zamašnjk i kuplung


Recommended Posts

  • Replies 137
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

vidim da se rasprava razbuktala, a meni i dalje nitko nezna objasniti koja je razlika???

 

http://www.zf.com/brands/content/en/sachs/products_sachs/clutches_sachs/dmf_sachs/dmf_SACHS.html

 

DMF imaju primarnu i sekundarnu masu, izmedu nih su federi.. Kad pustis kuplung ti federi upijaju udarac kod kreteanja a i upijaju vibracije dok motor radi!

 

SMF je komad zeljeza prisarafljen na radilicu i kod takvis zamasnjaka lamela ima federe u sebi i ona upija moment prilikom kretanja.

Link to comment
Share on other sites

ja sam stavio jednomaseni samo radi toga što je kompletni set lakši od oem,pa dobiješ na perfomansama

 

ima logike:D

 

e sad kad gledaš ,ti imaš golfa 1,koji ima jednomaseni zamašnjak,zašto ne ronda getriba kod njega?jebiga ,nauka

 

moj je kemija tako da nije bas za usporedbu, ali ide motor 1.9 tdi 90ks tako da ce ici jednomaseni gore:thumbsup:

 

 

 

 

http://www.zf.com/brands/content/en/sachs/products_sachs/clutches_sachs/dmf_sachs/dmf_SACHS.html

 

DMF imaju primarnu i sekundarnu masu, izmedu nih su federi.. Kad pustis kuplung ti federi upijaju udarac kod kreteanja a i upijaju vibracije dok motor radi!

 

SMF je komad zeljeza prisarafljen na radilicu i kod takvis zamasnjaka lamela ima federe u sebi i ona upija moment prilikom kretanja.

 

hvala ti:notworthy::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

vazno je napomenuti da promjenom zamasnjaka rondaju jedino govnarske getribe VW koncerna sa nogom lufta u sebi, I NIJEDNOG DRUGOG proizvodjaca.

 

Zakaj je onda Valeo imao problema sa jednomasenim zamašnjacima na Mercedesu Vito jer su im tresli!!??

Link to comment
Share on other sites

mozda zato kaj je to kombi sa puno kubika i jakim pulsevima, jer ima razjebanu getribu koja je zamisljena za dual mass fw?

 

Mozda zato?

 

Jer je inzinjer tam bil ljen iskonstrirat postenu getribu kakvu ima subaru, toyota, bmw, fiat, opel itd itd itd?

 

Mozda samo zato?!

 

Ili mislis da su sve govna, a samo od VW-a iMercedas valjaju zato jer imaju lufta pun kurac i ne vrede pisljiva boba?

Link to comment
Share on other sites

mozda zato kaj je to kombi sa puno kubika i jakim pulsevima, jer ima razjebanu getribu koja je zamisljena za dual mass fw?

 

Mozda zato?

 

Jer je inzinjer tam bil ljen iskonstrirat postenu getribu kakvu ima subaru, toyota, bmw, fiat, opel itd itd itd?

 

Mozda samo zato?!

 

Ili mislis da su sve govna, a samo od VW-a iMercedas valjaju zato jer imaju lufta pun kurac i ne vrede pisljiva boba?

 

vidim ja to dobro?

Link to comment
Share on other sites

Jel vidis ti ovu HRGETINU ZELJEZA zvanu zamasnjak?!?!?!?!? Ti mater, dobro da hoce upalit bez zamjene anlasera!

 

Hoces reci da ovo i nije neki izbor ? Mislim cijena je poprilicno visoka mada nemora nuzno znaciti i kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

vazno je napomenuti da promjenom zamasnjaka rondaju jedino govnarske getribe VW koncerna sa nogom lufta u sebi, I NIJEDNOG DRUGOG proizvodjaca.

 

Hvala što si to podjelio s nama imat ću na umu kod izbora budučeg auta :thumbsup:

 

Pa po meni nikako. Pa ovaj zamsnjak ima barem 12 kila :D:D:D:D:D

 

Dobro budeš rekao više koju pametnu ili samo pljuvao :drink:

Link to comment
Share on other sites

Ne kuzim sto zelis? Pa kupio si turbo, sad izaberes kuplung, hvala bogu, pa barem je tu predlozeno vise od nekoliko rjesenja, i gas.

Sve je to vise ili manje isto, a ja osobno ne bi izabrao ni jedan. Ja znam sto prodajem i iza cega stojim. Kako je ovo forum podlozan mudrovanju, te svaki savjet ispada po receptu "svaki cigan svoga konja hvali", ne zelim se mjesati u bilo kakav izbor. Nit sam cigan nit konje prodajem, a previse puta sam vodio ratove preko foruma zato jer je "netko negdje nesto drugo procitao", a iskustva u slaganju ima toliko da zna gdje je otpad u dubravi.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...