Jump to content

Motor se gasi kada je vani 0°c


Recommended Posts

Pozdrav svima,

moj Sejat (pravo auto, aka Žuta Osa / Žumanjak) čim je vani hladno - ujutro se ugasi :kuhanje:

 

To izgleda ovako:

 

1. Upalim ga normalno, bez ikakvih problema.

2. Nakon npr. 7-10 sekundi rada počne trokirati na leru i ugasi se.

3. Opet ga upalim (bez ikakvih problema) i opet nakon 7-10 sekundi počne trokirati

4. Nakon npr. 30 sekundi auto počne raditi savršeno normalno bez ikakvih problema.

 

Ako krenem voziti odmah čim ga upalim, auto kao da se guši i onda krene normalno..... mogao bih to opisati kao "cukanje" i to traje maksimalno 30 sekundi, pa makar vani bilo -20°c.

 

Na dijagnostici nije izbacio nikakve greške.

Po ljeti radi savršeno. Troši normalno 10-11 litara i ide dobro.

 

Točim samo OMV100 i promijenio sam filter goriva radi eventualne vode u gorivu.

 

Ima li itko ideju što da mijenjam? Meni je jedino logično da je prva lambda sonda neispravna, pa kada se zagrije od ispušnih plinova auto počne raditi normalno.

 

Savjeti / netko tko ima servis, pa da pogleda i zamjeni?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

lambda ni ne radi neko vrijeme dok se ne zgrije auto.

 

 

neki senzor temperature?

 

mozes na diagnostici pogledat kakvi su parametri rada motora dok je tako hladan , i dok cuka pa vidjet sto motor u tom trenutku radi, il pokusava napravit.

Link to comment
Share on other sites

Ma ostavio sam auto kod mehaničara i rekao mu "upali ga ujutro s dijagnostikom odmah će ti izbaciti grešku" no njemu se auto upalio ko` iz pičke (valjda ga je ostavio u radionici LOL)

 

Nakon toga sam uzeo auto jer mi treba svaki dan.

 

Znam da lambda ne radi dok se auto ne zagrije, no svi senzori temperature funkcioniraju (gledao sam preko Garminovog EcoRoutea)

Link to comment
Share on other sites

kaj mi nisi reko pogledo bi s diagnostikom ,oces sutra ?

 

Aj dođi, ali ne vjerujem da će nešto pokazati, tj. vjerovatno će pokazati grešku na injektorima ili nešto slično jer su ostali bez goriva jer je auto krepao dok je bio upaljen, a to je normalno.

 

Kažem, auto stvarno ide dobro (Dario se vozio u njemu), ne cuka ni na 1000 okretaja ni na 6000 okretaja, ne guši se u vožnji, nikad nikakvi problemi - jedino kada temperatura padne ispod 0°c prvih 30 sekundi crkava i onda radi savršeno.

Link to comment
Share on other sites

Dominik > hvala... i meni je jedino logično kako je lambda u pitanju... dakle čim se ugrije preko 0°c auto radi savršeno.

 

Rene, imaš PM LOL, pardon - mail.

 

:lol::lol:, mani se gluposti i odvezi autom netkom tko zna kak motor radi

 

kakva vrazija lambda ....

Link to comment
Share on other sites

Slažem se s Gonzom, ali auto normalno upali i radi 10 sekundi i onda počne trokirati, a proradi nakon 30 sekundi normalno, bilo vani -20 ili 0°c

 

Da je mapa loše složena, mislim da bi kvar non stop bio identičan.

 

Odnosno, idemo ovako:

 

Ako ga ugasim u gradu i ostavim ga tako 2 sata, a vani -10°c, kada ga pokušam upaliti radit će normalno - jer je motor ostao topao.

 

Dakle trokira samo kada prespava noć i kada je ledeno hladan.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:, mani se gluposti i odvezi autom netkom tko zna kak motor radi

 

kakva vrazija lambda ....

 

Pa i odvezao sam ga u servis i nisu našli grešku. Nisu našli ni greške koje bi trebalo poništiti.

 

I nisam jedan od onih koji će šarafiti po autu jer nemam vremena za zajebanciju s time - već tražim nekoga tko zna što je kvar i da mi to složi.

 

Ima li takvih na ovom forumu? Plaćam i ruke i dijelove.

Edited by francuz
Link to comment
Share on other sites

a slusaj,

mozda ti je minimum nizak, probaj sarafcigerom odvidatmalo minimum kad je van nula ili hladnije :D

 

LOL

 

ili još bolje: da ugradim ovakvu grijalicu pod haubu, pa prije nego što krenem na posao da mi malo ugrije motor :rofl:

 

kg_1800_95dpi.jpg

 

Da ponovim - tražim mehaničara s ovog foruma da mi naplati popravak auta.

 

Ima li takvih ovdje?

Link to comment
Share on other sites

Pa i odvezao sam ga u servis i nisu našli grešku. Nisu našli ni greške koje bi trebalo poništiti.

 

I nisam jedan od onih koji će šarafiti po autu jer nemam vremena za zajebanciju s time - već tražim nekoga tko zna što je kvar i da mi to složi.

 

Ima li takvih na ovom forumu? Plaćam i ruke i dijelove.

 

odi u doking , tam ti sigurno znaju :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Dominik > aj lagano odleprsaj iz ovog topica ako mislis podjebavati. Hvala :D

 

Josey > nemam pojma kako stoji klapna gasa.... Ako krenem odmah s autom ne ugasi se, ali osjecaj je kao da su u voznji okretaji pali s 2000 na ler, odnosno 800 okretaja... I to se dogadja 100 metara, odnosno nekih 30 sekundi. Kao da ostane bez goriva. Ne znam kako bih opisao.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se s Gonzom, ali auto normalno upali i radi 10 sekundi i onda počne trokirati, a proradi nakon 30 sekundi normalno, bilo vani -20 ili 0°c

 

Da je mapa loše složena, mislim da bi kvar non stop bio identičan.

 

Odnosno, idemo ovako:

 

Ako ga ugasim u gradu i ostavim ga tako 2 sata, a vani -10°c, kada ga pokušam upaliti radit će normalno - jer je motor ostao topao.

 

Dakle trokira samo kada prespava noć i kada je ledeno hladan.

 

isti simptomi su kod mene kad palim na E85 a vani je ispod 5 celzića.

al jebga tu nema pomoći osim benzina.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...