Jump to content

Njega vozila - profesionalac vs ja ?


Tko je odgovoran za njegu vaseg vozila ?  

91 members have voted

  1. 1. Tko je odgovoran za njegu vaseg vozila ?

    • Vozilo ostavljam profesionalcu jer smatram da je kompetentniji od mene(iskustvo,znanje,strojevi,itd)
      8
    • Vozilo njegujem u bilokojoj praoni jer mi financije ne dopustaju odlazak kod profesionalca
      8
    • Vozilo njegujem sam ali proizvodima kojima me je opskrbio profesionalac
      23
    • Vozilo njegujem sam(metoda slauf+spuzva) jer su mi profesionalna sredstva financijski nedostizna
      23
    • Vozilo ostavljam profesionalcu samo na kemijsko i poliranje jer ostalo mogu sam
      11
    • BMK za hrpu lima. Jel on kupio mene ili ja njega?
      18


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

moj ritual pranja je fascinantan.zna tusa.na mk4 sam stopove skida kad bi brisa vodu

prvo subotom navecer odem do gostione i dobro se našikam.

dignem se u podne u nedilju

lijek protiv mamurluka mi je pranja auta.

 

prvo operem auto sonaxovim samponom,jebiga najbolji koji mi je dostupan ovdi.

jelenska,kompresor za ispuhivanje vode koje ostane u retrovizorima,kederima,znakovima.

collinite vosak nakon toga.

usisavanje i brisanje prasine vlaznim maramicama.

nakon pola sata vosak skidam sonaxovom najfinijom krpom

onda mequiarsom rubove felgi.

otkad imam kozu s njom izgubim dodatnu uru-gliptone se koristi.

kad ej sve gotovo ide se na dizalicu. provjera trapa,selena,motorni prostor vlazne amramice + wurth silicone spray-aka glanz spray za plastike motora. s njime prolazim sve grundirane dijelove tipa crne plastike retrovizora,plastika ispod brisaca,difuzor, kederi...

arf za stakla jer mi je bolji od ajaxa+obican wc papir ili ubrus jer mi krpe ostave one dlacice.

 

to obicno traje 4-5 sati .

mirise ne koristim nikakve jer volim miris koze.

 

 

za pranje a b c stupova i tkanine koristim sonax ineraum,tako nesto. jednom mjesecno

 

sta cu,volim svoj kramp.

Link to comment
Share on other sites

moj ritual pranja je fascinantan.zna tusa.na mk4 sam stopove skida kad bi brisa vodu

prvo subotom navecer odem do gostione i dobro se našikam.

dignem se u podne u nedilju

lijek protiv mamurluka mi je pranja auta.

 

prvo operem auto sonaxovim samponom,jebiga najbolji koji mi je dostupan ovdi.

jelenska,kompresor za ispuhivanje vode koje ostane u retrovizorima,kederima,znakovima.

collinite vosak nakon toga.

usisavanje i brisanje prasine vlaznim maramicama.

nakon pola sata vosak skidam sonaxovom najfinijom krpom

onda mequiarsom rubove felgi.

otkad imam kozu s njom izgubim dodatnu uru-gliptone se koristi.

kad ej sve gotovo ide se na dizalicu. provjera trapa,selena,motorni prostor vlazne amramice + wurth silicone spray-aka glanz spray za plastike motora. s njime prolazim sve grundirane dijelove tipa crne plastike retrovizora,plastika ispod brisaca,difuzor, kederi...

arf za stakla jer mi je bolji od ajaxa+obican wc papir ili ubrus jer mi krpe ostave one dlacice.

 

to obicno traje 4-5 sati .

mirise ne koristim nikakve jer volim miris koze.

 

 

za pranje a b c stupova i tkanine koristim sonax ineraum,tako nesto. jednom mjesecno

 

sta cu,volim svoj kramp.

 

svaka ti cast...

 

ali nije to za mene.. radije cu trcat 3 sata nego prat auto ... :doh::doh::doh::drink::drink::drink:

Link to comment
Share on other sites

Vidim ima zanimljivih odgovora, svaka cast :thumbsup:

 

Ako smijem komentirati na Chargerov post vezano za satnice 100+kn itd.

 

Po moj misljenju ako oosba ulozi u sovju edukaciju 3-4 tisuce eura mislim da je ipak vrijedno spomena pogotovo sto ima jako malo ljudi koji se bave doticnom djelatnoscu a da su pritom ulozili u obrazovanje ( da nekzaem skolovanje jer ce zvucati jos cudnije, da ) po tom pitanju.

 

Uzimajuci u obzir da prosjecan doktor ( opce prakse ) ima placu 10tkn mjesecno i sada jedan Profesionalac u podrucju njege auta radi sa autima koji kostjau toliko koliko jedan prosjecan doktor ukupno zaradi u 7-8 godina, i radi sa sredstvima od kojih neka dosezu cijene od doktorove petomjesecne place onda mislim da tih par cinjenica nisu bas toliko zanemarive.

 

U krajnjoj liniji sve se svodi na dvije stvari a to su da li je to nekome bitno i da li si to moze priustiti. Ukoliko su odgovori na oba pitanja potvrdni mislim da dvojbe nema osim kod kojeg Profesionalca ce netko otici.

 

@Mexx - imas dobru tehniku razbudjivanja definitivno :lol:

 

Btw Gliptone za kozu ( one dvije bocice ) su ti ok za odraditi dva put u godini a jednom mjesecno sjedala prebrisi sa GT15 trigger sprejem i nemas brige.

 

 

Molio bih jednog od dva Admina koji trenutno citaju temu da editiraju anketu ako je moguce. Tnx

Link to comment
Share on other sites

Vidim ima zanimljivih odgovora, svaka cast :thumbsup:

 

Ako smijem komentirati na Chargerov post vezano za satnice 100+kn itd.

 

Po moj misljenju ako oosba ulozi u sovju edukaciju 3-4 tisuce eura mislim da je ipak vrijedno spomena pogotovo sto ima jako malo ljudi koji se bave doticnom djelatnoscu a da su pritom ulozili u obrazovanje ( da nekzaem skolovanje jer ce zvucati jos cudnije, da ) po tom pitanju.

 

Uzimajuci u obzir da prosjecan doktor ( opce prakse ) ima placu 10tkn mjesecno i sada jedan Profesionalac u podrucju njege auta radi sa autima koji kostjau toliko koliko jedan prosjecan doktor ukupno zaradi u 7-8 godina, i radi sa sredstvima od kojih neka dosezu cijene od doktorove petomjesecne place onda mislim da tih par cinjenica nisu bas toliko zanemarive.

 

U krajnjoj liniji sve se svodi na dvije stvari a to su da li je to nekome bitno i da li si to moze priustiti. Ukoliko su odgovori na oba pitanja potvrdni mislim da dvojbe nema osim kod kojeg Profesionalca ce netko otici.

 

@Mexx - imas dobru tehniku razbudjivanja definitivno :lol:

 

Btw Gliptone za kozu ( one dvije bocice ) su ti ok za odraditi dva put u godini a jednom mjesecno sjedala prebrisi sa GT15 trigger sprejem i nemas brige.

 

 

Molio bih jednog od dva Admina koji trenutno citaju temu da editiraju anketu ako je moguce. Tnx

Mojne me batje, kaj već ima i edukacija za oprat auto.

BTJ, pa ne radi se o svemirskom programu ili nekom nuklearnom pogonu, radi se o tome da treba oprat komad špleha, par šajbi i poneku gumu. Ak nekom za to treba edukacija, onda fakat ide svijet u kurac i to čist, opran i mirišljav.

 

Ajd, kužim da postoje ljudi koji se profesionalno bave s tim, al čemu izmišljat nauku od toga. Vidio sam negdje sliku da lik sa onim štapićima za uši čisti između slova. Ono, WTF.:drink::drink::drink::drink:

Vi koji hrpetinu lima perete po 4-5 sati, odite i pojebite nešto za to vrijeme. Prvo, vama bude lijepo, a ako uspijete jebavat tih 4-5 sati, i njoj/njemu bude isto vjerojatno lijepo.:doh:

Link to comment
Share on other sites

Nisam čitao sve ali mislim da kužim poantu topica...

 

Ja znam par ljudi kojima bi bio presretan ostaviti auto da mi ga očiste jel su tolike picajzle...

 

I sigurno sam ih par puta zamišljao kako otvaraju svoju praonu (or car detailing) jel bi to bio odličan posao i za njih ali i za mene kao stranku ali znam kuda bi to dovelo - ili ne bi uspijeli održavati kvalitetu ili bi podigli cijenu u nebo... Jednostavno nespojiva kombinacija. Šta će mi auto praona gdje je kompletno pranje auta 150 Kn a isto tako šta će njemu autoparaona ako uspije odraditi samo 3 auta dnevno po cijeni pranja od 80 Kn.

Link to comment
Share on other sites

2mex: bolesno motorni prostor vlažnim maramicama alo bolan voziš golf ne bugati veron,

 

a znam sve i priznajem da sam malo "izgubio busulu" ali eto,volim kad je sve cisto i uredno.da se razumimo isto bi se ponasa prema autu da je i mk1 ili trabant.da ne ispadam toliki rob autu,svetom golfu tdi,volim ga i zgazit katkad i grebat snjime po asfaltu,ali sam malo bolestan an cistocu i lak

bolesno,ali eto priznam :lol:

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

usporedba perača auta sa doktorom ono najcjenjenije zanimanje vs. ono što možeš radit bez osnovne škole pljunuo si u lice ljudima koji se školuju po 25 godina to uspoređuješ s tečajem , bravo

 

Usporedio sma to dvoje iskljucivo jer je charger usporedio zaradu doktora naspram zarade koju neki profesionalci u ovom podrucju imaju po satu.

 

Ja ni u kom slucjau nisam oba zanimanja nazvao ravnomjerna niti jednako cjenjena nego samo gore navedeno.

 

Mojne me batje, kaj već ima i edukacija za oprat auto.

BTJ, pa ne radi se o svemirskom programu ili nekom nuklearnom pogonu, radi se o tome da treba oprat komad špleha, par šajbi i poneku gumu. Ak nekom za to treba edukacija, onda fakat ide svijet u kurac i to čist, opran i mirišljav.

 

Ajd, kužim da postoje ljudi koji se profesionalno bave s tim, al čemu izmišljat nauku od toga. Vidio sam negdje sliku da lik sa onim štapićima za uši čisti između slova. Ono, WTF.:drink::drink::drink::drink:

Vi koji hrpetinu lima perete po 4-5 sati, odite i pojebite nešto za to vrijeme. Prvo, vama bude lijepo, a ako uspijete jebavat tih 4-5 sati, i njoj/njemu bude isto vjerojatno lijepo.:doh:

 

Bas u tome i lezi problem sto velika vecina ljudi kad se spomene njega auta misli na pranje, kao sto je tu problem ? Nema smisla kriviti ih ako neznaju. Njega auta a da ne govorim laka je definitivno unosan posao pogotovo za one koji znaju sto je i kojima je to bitno kad je u pitanju higijena auta.

 

 

I sigurno sam ih par puta zamišljao kako otvaraju svoju praonu (or car detailing) jel bi to bio odličan posao i za njih ali i za mene kao stranku ali znam kuda bi to dovelo - ili ne bi uspijeli održavati kvalitetu ili bi podigli cijenu u nebo... Jednostavno nespojiva kombinacija. Šta će mi auto praona gdje je kompletno pranje auta 150 Kn a isto tako šta će njemu autoparaona ako uspije odraditi samo 3 auta dnevno po cijeni pranja od 80 Kn.

 

 

Mali problem je sto vecina nas kad se spomenu usluge njege vozila odmah napamet pada pranje unutra+van i to je za veliku veicnu laika plafon. A to je najbitnija usluga obicne praone.

 

Svi oni koji nude neke dodatne usluge, kada su te usluge na odredjenom profi nivou, kada se koriste profi sirovine to je vec iznad "autopraone".

Kod ovih druigh klasicno pranje kao u provm slucaju je usluga koja je u manjini, da kazem da se rijetko prakticira jer se tu pruzaju neke puno zahtjevnije usluge od klasicnog usisavanja auta i pranja.

 

Naravon cijela prica je povezana sa novcima koji prakticki diktirjau koju uslugu ces odabrati a mislim da je to jos uvijek najjaci adut klasicnih autopraona i zbog toga dobro rade.

 

Drugi hendikep koji vidim je stanje velike vecine ljudi kod nas koji neznaju da postoji nesto vise, nesto bolje cak i kad novci nisu problem. On ima lovu i potrosio bi ju ali i dalje pere na Av.Dubrovnik i hvali kvalitetu usluge na sva zvona.

Link to comment
Share on other sites

Jebote ja mislio da na ovom forumu ljudi koji vole aute kad ono pola njih boli k.... za njih

:thumbsup::thumbsup:

oni spadaju u skupinu NORMALNIH LJUDI kojima je automobil samo priejvozno sredstvo.

ali zato dobro jebu,i to u komadu 4-5 sati.

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

za drkat toliko po autu imaju vremena studenti koji ne radi nis ozbiljno nego vise na forumu megusti i slično i troše tuđu lovu.

ne zam nikog tko radi normalan posao a da ima toliko vremena i da daje toliko love za auto

Bemti, kak me to podsjeća na nekog, al ne mogu se sad sjetit kog da me ubiješ....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...