Jump to content

Zasto ne valja AL blok motora?


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Ukoliko je open deck dizajn, sleevanjem se izbjegava puknuće košuljice i šetanje radi navedenog deck dizajna (ukoliko pričamo o nekim velikim opterećenjima)

I svaka košuljica nije ista jer neke imaju katastrofalno hlađanje i nisu napravljene za cestovno korištenje nego drag race

 

Hic, Domink, Josey bi vam mogli reći riječ dvije o tome, no sumnjam da će imati volje (što ih i razumijem)

 

Honda_K20_1.jpgHonda_K20_8.jpg

Honda_K20_11.jpgHonda_K20_13.jpg

Honda_K20_14.jpgHonda_K20_16.jpg

Link to comment
Share on other sites

Neda mi se jer su najpametniji a open deck su vidjeli sad prvi put na slikama koje si ti stavio, a i mid sleeve.

Pih

Alu block kicks ass

 

sam s nikasil/alusil "kosuljicama" , al sinteriranim klipnjacama i radilicama od kukuruznog brasna i vode, ak imas germe za lezajeve, nema kraja :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kako nema generalke?! Još je bolji po tom pitanju jer svaki puta možeš kupiti nove košuljice a blok ti ostaje... Možda jer je skuplja generalka? Jedino u tom smislu ne valja...

 

pa u svaki blok se mogu staviti nove kosiljice,

 

a ovaj od vw nije los blok, sve koje sam ja radio, su ostali bez ulja i klipnjaca bi im nakraju probusila blok. jedina mana 1.4 16v u vw je po meni visina klipa. jel iz svakoga kojeg sam vadio klipove, klipovi su bili bocno jako potrosenji, a to je zbog visine , jel klip kad dodje u najgornju tocku, nosen velikom brzinom a losom rasporedom tezine klipa, zaplese. klipove koje sam vadio iz drugih motora a da su bili cca 1cm visi nikad nisu bili toliko osteceni... a kako se potrosi klip tako se trosi i stijenka cilindra....

Edited by starnet
Link to comment
Share on other sites

Ma dominice ja vazeljin koristim za brtvilo :)

 

ma meni je dobro i uhu ljepilo , sto mi ostane nakon obrade sinter klipnjaca

 

2 starnet ... duzina klipnjace , tj. bocna komponenta, klip i tak ima excentar bolcnu radi tog klackanja i da ne plese nego se prebaci s jedne sijenke na drugu

Link to comment
Share on other sites

Koji 1.4 16V VW? Taj motor korisitimo za autokros i vrti se na 9000 okretaja in nikakvih problema s njim.

 

Golf 4 1.4 16v - 55kw , na par strana cuo da ima problema sa blokom ovo ono, na par mjesta vidio nešto u stilu da krepavaju nakon 150tkm i da se nema šta popravljat ili da je popravak brutalno skup, novi blok, ovo ono...neznam , zato pitam.

Edited by Misek_Chipsy
Link to comment
Share on other sites

i jos jednom za ove neupucene, svaka klipnjaca u serijskom autu je KOVANA

 

Kak sad to? :huh:

A stalno slušam priče kako samo turbaci imaju kovane klipove i klipnjace, i ako na obicnog atmosferca našarafiš turbinu bez kovanih klipova i klipnjaca ode motor vrlo brzo u kurac :huh:

Link to comment
Share on other sites

ma meni je dobro i uhu ljepilo , sto mi ostane nakon obrade sinter klipnjaca

 

2 starnet ... duzina klipnjace , tj. bocna komponenta, klip i tak ima excentar bolcnu radi tog klackanja i da ne plese nego se prebaci s jedne sijenke na drugu

nema svaki klip excentar ;)

a i radi motor bez excentra, tj uspije prebacit i vrti se al knocka :D

PROBAO :D

 

e da i uhu ljepilo je zakon! ono strava, nemogu zamislit sastavljanje motora bez njega

a ni bez vazelina, ma kakvo sar 80 brtvilo, šit

Edited by Josey
Link to comment
Share on other sites

To je isti motor kaj mi koristimo. Samo da ima sad 170 konja. Zanm da su mjenjaci problematicni, jer se raspadnu. I dosta su trazeni.

 

 

Golf 4 1.4 16v - 55kw , na par strana cuo da ima problema sa blokom ovo ono, na par mjesta vidio nešto u stilu da krepavaju nakon 150tkm i da se nema šta popravljat ili da je popravak brutalno skup, novi blok, ovo ono...neznam , zato pitam.
Link to comment
Share on other sites

A tko radi kvalitetno i naravno povoljno :D sleevanje bloka? (skužajte me ako sam se loše izrazio al qrca ne znam o tome)

 

Imam jedan hondin h22 blok sa glavom koji planiram laganini slagati za neki turbak a ne znam ni sam gdje bih počeo :)

 

hvala!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...