Jump to content

Zasto ne valja AL blok motora?


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Zakaj nebi bio dobar? U Formuli1 u turbo eri je Honda koristila alu blok. I cini mi se da Renault isto.

 

Alu blok (opet sam kod Honde) drzi 1000 konja sa pojacanim kosuljicima. Kod auta u street klasi. Hot rod klasa je preko 1500 konja na tim motorima i alu blokom.

 

Interesantano je da ovi nabrijani drag motori koriste i alu klipnjace.

Link to comment
Share on other sites

Zakaj nebi bio dobar? U Formuli1 u turbo eri je Honda koristila alu blok. I cini mi se da Renault isto.

 

Alu blok (opet sam kod Honde) drzi 1000 konja sa pojacanim kosuljicima. Kod auta u street klasi. Hot rod klasa je preko 1500 konja na tim motorima i alu blokom.

 

Interesantano je da ovi nabrijani drag motori koriste i alu klipnjace.

 

al ima svoje prednosti i mane

 

sta ne stavis al klipnacu u neki auto i napravis krug na grobniku ?

 

sve ima svoje zasto i kako, a jako je tesko raspravljati s nekim o necemu o cem taj nema pojma, tak da google, knjige ili novci i iskustvo ... pa probajte

 

i jos jednom za ove neupucene, svaka klipnjaca u serijskom autu je KOVANA

Link to comment
Share on other sites

Ovaj izbijeni blok je ultiimativna legenda.

 

Zar nije logika svakog bloka da drži koliko drže košuljice i koliko šarafi čvrsto drže glavu nad blokom?

 

Tada je ovaj blok skočio jer su košuljice i glava bile čvršće od šarafa koji drže radilicu.

Link to comment
Share on other sites

Moj blok je profi pa zato drži. :)

 

dok ne skines poluproizvod clio na grobniku u utrci od 2 kruga, prilicno je neozbiljno razgovarati o nekoj izdrzljivosti :naughty:

 

ak me sjecanje dobro sluzi, to ni integralki s natjecateljskim vozacem ne ide bas od ruke

 

toliko o blokovima, kosuljicama, nikasilu, alusilu i na kraju naravno uvijek konjima

Link to comment
Share on other sites

Drag race motori koriste alu klipnjace. Samo to. Neke su dobre i za street, ali lagana varianta.

 

Sintrane klipnjace nisu kovane. Znaci metalna prasina u kalupu. Sve vise modernih auta koriste sintrane klipnjace.

 

 

al ima svoje prednosti i mane

 

sta ne stavis al klipnacu u neki auto i napravis krug na grobniku ?

 

sve ima svoje zasto i kako, a jako je tesko raspravljati s nekim o necemu o cem taj nema pojma, tak da google, knjige ili novci i iskustvo ... pa probajte

 

i jos jednom za ove neupucene, svaka klipnjaca u serijskom autu je KOVANA

Link to comment
Share on other sites

da dragsteri ih koriste i traju 400m

 

a za street verziju ako ih tretirate cang slankom budu jos laganije, u nekim slucajevim i nestanu

 

a sinter klipnjace jako ovise o kolicini uhu ljepila koje se koristi kao vezivno sredstvo, jedino je jebada sto se onda jako razvlaci po tokarskom nozu

 

majko mila kakvi tuneri

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce tcode vidjeti ovaj topic, pa dal kaze jel trpi alu blok 250HP po cilindru ili ne :doh:

 

muha ja nisam rekao da ne valjaju AL blokovi već sam to izvukao iz konteksta Dominikove rečenice, a u nastavku sam napisao da se ne kužim i da mi čovjek objasni, zato se nemoj odmah kurčit.

Link to comment
Share on other sites

pa koliko ja znam postoji nekoliko vrsta alu blokova, pa ne treba odma sve trpati u isti kontenjer

 

pikse cilindra otvorene (piksa stoji dolje u bloku samo i glava ju drzi na mjestu)

piksa upresana u aluminijski blok (piksa je zajedno sa blokom i ide do glave)

piksa zalijana u blok (piksa je cca 5mm ispod cela bloka)

sve 4 pikse zajedno (pikse cine cjelinu i idu zajedno u blok)

ono sta H22 honde imaju ne znam kak se zove..

...

...

 

to je ono sta se mogu sjetit ovako na prvu

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...