Jump to content

Decat-auto nesto sporiji ?


Recommended Posts

Zanima me da li je moguce i zasto, da auto losije ubrzava nakon decata. znam da tada moment moze bit manji na nizim okretajima, ali bi se to trebalo kompenzirat na visima, pa bi na kraju trebao bolje ubrzavat?

 

 

 

I da li decat nakon remapa moze utjecat da se afr poremeti?jer brze izlaze plinovi, druga lambda ocitava nesto drugacije itd....

 

radi se o atmo 2.0 16v

Edited by Drag_steer
Link to comment
Share on other sites

da to se i meni cini, da se lakse razvrti . ali npr 100-200 gdje je uglavnom na visim okretajima, bi trebao bit brzi? ali izgleda da nije...

 

da li moze smjesu poremetit (afr) decat? ono brze praznjenje cilindra i sta vec , i lambde su dvije...

Edited by Drag_steer
Link to comment
Share on other sites

sad kad ste spomenuli krajnju brzinu...

 

nakon skidanja kat-a i remapa auto mi ima manju krajnu... tj ne manju krajnu jer nikad nije navrtio petu do blokade, al ajmo reć dođe do 200km/h po satu i tu stoji, moooožda mrvu preko ode... nebitno koji proifil gume je gore, znači do 6000-6200rpm dođe ok i dalje tegli...?

 

prije je dolazio do 6500rpm?

 

ali sad ubrzava bolje...

Link to comment
Share on other sites

a u k ,meni se nije nista palilo, valdja su meni iskljucili dobru lampicu nadam se.

 

ma recimo da nije do mape, mene zanima teorija, zasto bi auto isao losije radi decata, ja sumnjam jedino na poremecen afr, jer plinovi brze izlaze trebao bi bit manji otpor u ispuhu...

Edited by Drag_steer
Link to comment
Share on other sites

Pa druga lambda, tj ona iza kata sad drugačije očitava, tako je i meni, 2 lambde i maknut kat, meni check engine stalno svijetli, kad ga maknemo nakon par dana se opet upali.

 

Auto normalno radi, trošpi normalno, bolje ubrzava ali kao da ima manju krajnju...

Link to comment
Share on other sites

Nema veze na nizke okretaje. Napravio sam ekspreriment na mom autu. Nista posle ispusne grane. Na valjcima. Dobio je malo konja na svim okretajima. Najvise skoro na blokadi. Na nizkim nije gubio nista.

 

Najbolje je stavit auto na valjke, ugurat lambdu u auspuh i vidit kaj je sa motorom.

Butt dyno nije dovoljno precizan :-)

Link to comment
Share on other sites

Nema veze na nizke okretaje. Napravio sam ekspreriment na mom autu. Nista posle ispusne grane. Na valjcima. Dobio je malo konja na svim okretajima. Najvise skoro na blokadi. Na nizkim nije gubio nista.

 

Najbolje je stavit auto na valjke, ugurat lambdu u auspuh i vidit kaj je sa motorom.

Butt dyno nije dovoljno precizan :-)

 

a koji motor je ? atmosferski?

Link to comment
Share on other sites

Ja na svom dok sam presao s 40mm auspuha s katalizatorom, srednjim i zadnjim stock, na 60mm srednji potocni i zadni protocni sam dobio ravno 0 konja(moto oko 150HP). Po osjecaju(zbog zvuka) je auto isao bolje, ali je zapravo isao isto.

 

Tvoj auto ima mozda elektronsku klapnu?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...