Jump to content

2005. Renault Laguna 2,2 dCi


Recommended Posts

Znači problem je bio slijedeći:

 

Auto ima 170kkm, verglao je kada sam ga dovezao i nije htio paliti... ustanovljeno je da je pukla glava, koja je zavarena i kompletno uređena, namontirana i auto upali i radi kao urica. Nakon što je dva sata radio, upalio je lampicu od ulja, iako je bilo na maksimumu, nakon čega je ugašen i krenulo se dalje u istraživanje problema... naknadno se ustanovilo da se jedan od 4 nekakva gumena balansera u karteru raspao i komadići su zaštopali uljnu pumpu, što je riješeno i kada se auto pokušao ponovo upaliti - ćorak!

Onda smo zamijenili glavne ležajeve, onda su sve dizne pročišćene i AUTO I DALJE NEĆE UPALITI!!!

ZNAČI DA GA NE POLIJEM BENZINOM I NE ZAPALIM, DA LI POSTOJI NETKO NA FORUMU TKO ZNA KAKO DA SE RIJEŠI PROBLEM?!

 

Da se programiraju dizne, da se napravi kaj god, samo da auto bude ispravan?!

Edited by Kiki B
Link to comment
Share on other sites

da ja napisem, mislim da mogu bolje opisati :D

 

Auto je nabijao pritisak u sistem vode, brtva glave je otisla, ali se covjek vozio BEZ vode jer je motor zakuhao (kasnije napisem), serafe glave sam skinuo malom racnom :D

Glava je pukla između ventila te je to povareno, ispitana je i to je oke. Brtva glave nova naravno, ulje i filter novi.

Auto kako ima onaj debilni sistem sa verglanjem od 3-4sekunde taman kad bi "sastavio" on prekine :D i tako unedogled (automatic je pa nemozes poslepat)

 

Nakon jedno 5 sati pokusavanja da upali ja sam odustao.

Doso kiki je da mu pokazem kako auto NE PALI sjednem, stisnem gumb i auto upali ODMA NA ZUB i radi perfektno, nema cudnih zvukova ni nicega, sve 5. Ugasio sam ga nakon cca 2-3 minute da dolijem vodu i sklopim sve plastike kad auto OPET NE PALI!

 

Nakon cca pol sata auto upali normalno i radio je odlicno pa sam ga ostaviuo da radi da se zagrije, upali ventilator i sve sto ide sa tim.. odjednom nakon cca sat vremena sto je auto na leru radio cujem neko piskanje iz unutra pogledam i pise stop na armaturi. ugasio sam ga. pogledam ulje i sve je ok.

upalim, auto radi odlicno, nema cudnih zvukova iz motora ni nista ali kad padne na ler upali se STOP.

 

posto ja ne zelim raditi te lagune auto je otslepan majstoru koji u AK Baotic radi te motore da vidi sta je posrijedi.

Raspao se neki balanser neka plastika sta ja znam sta, upalo pod sito uljne pumpe i sjebalo je letece lezajeve. to je promjenio ali auto opet ne pali.

 

ZASTO? :D

Edited by Alfaludak
Link to comment
Share on other sites

Kaj je najtužnije, auto je i bio 3 tjedna u radioni dečka koji radi u Baotiću i na kraju sam došao sa kamionom, natovario ga i odvezao.

 

Zato bih radije novce opet ostavio nekome ovdje na forumu jer ne vjerujem više nikome osim Josipa koji mi isto tako ništa ne može napraviti...

Link to comment
Share on other sites

Ma sumnjam jer mi je rekao da je auto radio, znači ne bi upalio da dizne nisu prijavljene, aktivirane ili koji kurac već! A i goriva je imao 3/4 kada sam ga ostavio, sada je na 1/4 tako da je valjda nekaj potrošio jer je radio...

Link to comment
Share on other sites

moguce, pa vidio si i sam da auto malo pali, malo ne

 

 

ovo nije mehanicki kvar nego nesto sa strujom meni se cini jer kad pali - pali na "zub"

 

 

 

da je nesto mehanicki ne bi se tako ponasao nego bi svaki put bilo isto, a kad upali radi odlicno kao sto si i cuo kod mene.

Link to comment
Share on other sites

zanimljivo:

 

http://www.elprog.com/forum/t4253-Renault-Master-pali!!.html

 

 

 

 

i ovo sam nasao

 

........serija dizelaša 2.2 dCi imala dosta problema s temeljnom konstrukcijom i ubrizgavanjem......kod promjene/otkopcavanja dizni potrebno je na originalnoj diagnostici reprogramirati centralu koja njima upravlja............

 

 

 

e, sad... mislim da auto mora na orginal diagnostiku..

 

 

Mozda Belinici imaju?

Edited by Alfaludak
Link to comment
Share on other sites

ja sam u svoj toj sagi pokusao sljedece, dok vergla onako monotono tn-n-n-n-n-n-n nakon sekundu, samo na tren otpustim jednu maticu lajtunga na diznama i stegnem (dizne pocnu jace kuckati) i auto se pocne javljati kao da bi upalio ali ga glupi sistem paljenja na gumb sjebe taman kad bi upalio. ja mislim da ga neki senzor tlaka ili slicno jebe

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ajoj frend također sa 2.2DCi, 2004 kupljena nova, majko mila što je on sa tim auto sve prošao. Dakle ne pričam samo i isključivo o motoru iako je tu najviše kvarova bilo već ono općenito... Bio sam još na hrawebu o tome opširnije pisao... Koliko puta ga ostavila na cesti, mislim da je 2 turbine već bio promjenio (jednom mu je ulje prsnulo komplet po svemu ispod haube), nikad ustanovili kvar a auto ako je ima 80k km puno sam i rekao... Stalno se po servisima navlačio, fakture uredno bile 15k kn (baš ja gledao i stvarno nije bio račun nikad ispod toliko)....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...