Jump to content

Auto tresao u vožnji zbog leda - moguće posljedice?


Recommended Posts

Dakle juče išao za ZG i nekako skužim da što se više približavam 80kmh da mi auto počinje tresti tj. ne tresti već ono maltene poskakivati i totalno prenositi po cijelom autu vibracije. Dakle i već lagano iza 60ak kmh ja na pedalama i volanu osjećam vibracije. I ništa vozim se ja tako jedino šta mi na pamet palo da gume nisu dovoljno napumpane a gdje god na staroj stanem nikome ne radi uređaj za pumpanje.

 

I tako se uključujem na Jadransku i reko idem ga stisnuti pa kud puklo kad ono na 100kmh meni auto počeo doslovce skakati, vibracije nepodnošljive i naravno smanjih na 60ak kmh i nekako se doteturam do OMWa gdje srećom tamo je uključen uređaj za mjerenje i gumu po gumu provjeravam no međutim sve i jedna odlične. Sav u nevjerici dok pušim cigaretu bacim malo bolje pogled kad ono odozada na obje felge kompletan unutrašnji rub zaleđen i naravno da to više nije u balansu. Ali ono komplet zaleđeno ko' kalup (na jednoj malo više a na drugoj manje dok su prednje bile bez leda). Nekako se dotjeram do kauflanda na branimirovoj (jer mi je bilo usput a i nisam nijedu praonicu znao drugu a da mi je bliže) i lijepo ja to miniwashiram i uspijem otopiti. Dakako pošto nisam ohladio sve to, direkt odmah iz vožnje upao na praonicu, dosta se pušilo kad sam poljevao iako je to vruća voda bila iz mlaznice.

 

Nakon tretmana stisao ga kratko ostatak branimirove do 100kmh i nema ni najmanje razlike kako je bilo prije tj. kako i treba biti.

 

Moje pitanje sada glasi pošto ga ipak nisam isprobavao duže a danas je vrijeme kakvo jest; da li sam možda shebao balans i/ili možda šta ozbiljnije pošto sam u takvom stanju ipak prešao 60ak km ali nisam ga forsirao već lagano 60ak kmh te ga stiskao tek toliko da bi se na papučicama osjetile vibracije? Da li sam možda naštetio diskovima/paknama/čamu već ukoliko sam kompletan kotač ispirao vrućom vodom (iako kasnije u ovo malo vremena nisam doživio ništa da mi struže/zanosi/škripi/slabije koči/trese/da mi je mekša ili tvrđa papučica kočnice)?

 

Iliti još kraće; imam li razloga ikakvog za zabrinutost?

Link to comment
Share on other sites

Nemaš ni najmanje...negdje je ostao komadić snijega/leda i trese k'o nespašeno.

 

Zna se puno puta desiti ako su ti npr kotači ravnomjerno napunjeni snijega i ne trese jer je u balansu. I onda kad staneš, tamo gdje je čeljust, na tome dijelu otopi snijeg zbog topline i onda nemoš ni 6 banki voziti a da ti ne izleti volan iz ruke :)

 

ugl čim malo otopli, sve će ti se vratiti u normalu :)

Link to comment
Share on other sites

ugl čim malo otopli, sve će ti se vratiti u normalu :)

 

Nisi pročitao; otopio sam ja to miniwashem. Sve mi je jasno kako i zašto ali svejedno pitam obzirom da sam tako napravio 60km da li je ipak moguće da se išta poremetilo? Također pitanje stoji za diskove i pakne koje sam poljevao kakti vrućom vodom, dikret nakon vožnje, i sve se pušilo iz njih...

Link to comment
Share on other sites

tesko... jedino ak su ti diskovi bili jako zagrijani pa si ih naglo ohladio, al nekako sumnjam da si ih pregrijao u to vrijeme... brijem da se pusilo cisto zato jer je vani abnormalno hladno, a voda vruca... probaj kocit rucnom (ak je to bilo na zadnjem kotacu) i vidi jel trese sta (naravno, na ociscenoj cesti da se ne shebes) ili noznom ak je na prednjem

Link to comment
Share on other sites

Nisi pročitao; otopio sam ja to miniwashem. Sve mi je jasno kako i zašto ali svejedno pitam obzirom da sam tako napravio 60km da li je ipak moguće da se išta poremetilo? Također pitanje stoji za diskove i pakne koje sam poljevao kakti vrućom vodom, dikret nakon vožnje, i sve se pušilo iz njih...

 

U najgorem slučaju si blago spigao diskove. U NAJGOREM.

Link to comment
Share on other sites

jesi mozda drifto noc prije ?

ja sam tak sa autom na pisti s deckima imao meeting i onda za sloveniju drugi dan... skakao je ko nenormalan... tri puta sam stajao i gledao i onda sam skuzio da u celicnim felgama i iza ratkapa imam leda ko u prici...

 

nekako sam to pročačko, razbuco na nekoliko komada pa se raspalo dalje u voznji.

Link to comment
Share on other sites

Nisi pročitao; otopio sam ja to miniwashem. Sve mi je jasno kako i zašto ali svejedno pitam obzirom da sam tako napravio 60km da li je ipak moguće da se išta poremetilo? Također pitanje stoji za diskove i pakne koje sam poljevao kakti vrućom vodom, dikret nakon vožnje, i sve se pušilo iz njih...

 

Pročitao sam nego me nisi skužio :)

 

mislio sam kad baš otopli :)

 

Meni neki dan treslo k'o nespašeno i odem na praonu i za 5kn samo prednje kotače oprao sa toplom vodom, krenem kad ono trese i dalje...i onda opet detaljno oprao i riješena stvar...dok god imaš negdje komadić leda/snijega trest će....

Link to comment
Share on other sites

Vidim da ste me neki krivo skužili; shvatio sam razlog te ga uspješto razriješio samo me zanimalo pošto sam tako napravio 60km da li će to ostaviti kakve posljedice i eto dobio odgovor na kojem zahvaljujem :thumbsup:

 

jesi mozda drifto noc prije ?

 

Da noć :lol::lol::lol: svaki dan

 

Priprema

dsc01991n.jpg

 

I nakon 10ak litara crnog zlata manje :vid ga

dsc01997az.jpg

 

dsc01996xu.jpg

 

 

 

 

ISTO je meni bilo na maminom focusu nekidan kad sam išao kod Bartola u Ivanić po autoputu. Samo pojačaš muziku i uživaš u besplatnoj masaži

 

:naughty::naughty::naughty::naughty:

 

47392878.jpg

Link to comment
Share on other sites

jesi mozda drifto noc prije ?

ja sam tak sa autom na pisti s deckima imao meeting i onda za sloveniju drugi dan... skakao je ko nenormalan... tri puta sam stajao i gledao i onda sam skuzio da u celicnim felgama i iza ratkapa imam leda ko u prici...

 

nekako sam to pročačko, razbuco na nekoliko komada pa se raspalo dalje u voznji.

 

tako je kod mene, nakon malo snježne zajebancije, Parkinsonova nakon 90km/h...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...