Jump to content

Biram između 2 proizvođača guma! Koje?


Koje odabrati  

24 members have voted

  1. 1. Koje odabrati

    • Federal 595EVO
      7
    • Hankook Ventus V12EVO
      17


Recommended Posts

Dakle gledam si u dimenziji 205/40r17 između 2 proizvođača. Bitno mi je da ih što manje čujem i da se pomogućnosti što manje osjete kolotrazi. Jer ove trenutne R888 jako su osjetljive na njih!

Gledam Federal 595EVO i Hankook Ventus V12EVO!

Link to comment
Share on other sites

imam hankook na suv-u ,nisu bucne,dobro drze(nije da se vozi 100 po rotoru) ,ali gume su ok ,federal imam onaj rsr na golfu i dosta su bucnije,ali pripisujem smjesi od koje su ,tak da realno koju god odaberes neces pogrijesit ,nisu najbolje,ali nisu ni "lose" za svaki dan auto,bez pogovora odabir broj jedan zbog cijene

Link to comment
Share on other sites

Evo ja sam bio na tim hankurac gumama i mogu priznat da su odlicne! Sa AWD pogonom je auto bio u boku i palo se DSTC češće od žmigavaca!

 

Na kraju su karijeru završile sa oko 30 krugova na Grobniku, sto u svakom slucaju ukazuje da imaju vrlo tvrdu komponentu!

 

Nebi ih preporučio nikome!

Link to comment
Share on other sites

Premium po cijeni mislis.

Tesko da ce bilo koja guma po drzanju biti blizu sadasnjih R888. Al nemrem vise s tim slikovima. Zelim tisinu i udobnost. Imao sam ove SS595 prije 6 god i cudno mi je da ih jos proizvode a da ih nisu niti malo promijenili barem izgledom.

A sve mi se cini da cu Hankook uzet!

Link to comment
Share on other sites

Sviđda mi se ova Michelinka Pilot Sport PS3 al mi je cijena visoka osobito jer nisam još slikove riješio!

 

Moja preporuka za dotične. U Sloveniji sam platila oko 90-100€/kom (kad si vratiš merver) 195/45/16 (najmutavija dimenzija ikad u svemiru).

Još ih nisu imali na lageru, pa su ih morali naručivati i to su mi naručili bez kapare i bez ičega, zato jer sam već kupovala kod njih (Lašič) i imaju me u kompu, a i lik me zapamtio. :D

Link to comment
Share on other sites

SLO ispada jer nemam 550€ keša. Tako da će morati nešto kod nas biti kupljeno. Molydon mi je još najbolja opcija. E sad moram sam odvagnuti dal uzeti za 900kn Hankook ili isprsit se za Michelin. Neznam dal bi mi u molydonu mogli dati popust na Diners! Dal radi netko ili zna nekoga tu na forumu pa da si pitam?

Link to comment
Share on other sites

Nakon ovoga kod ex-a, ne pada mi na pamet uzeti federal..

 

426865_10150627080688010_843918009_9173171_921136189_n.jpg

 

To im je bila kao prva serija sa greškom ali su kasnije ispravili pa sad ti pogodi od kada :doh:

 

oni sa ovime garantiraju za sigurnost i nedaju nove gume a to što to nije tehnički sigurno ni dozvoljeno nekomentiraju :busted_cop:

 

--BRZI-- možeš li ih ti možda kontaktirati uvezi ovoga?

Link to comment
Share on other sites

To im je bila kao prva serija sa greškom ali su kasnije ispravili pa sad ti pogodi od kada :doh:

 

oni sa ovime garantiraju za sigurnost i nedaju nove gume a to što to nije tehnički sigurno ni dozvoljeno nekomentiraju :busted_cop:

 

--BRZI-- možeš li ih ti možda kontaktirati uvezi ovoga?

 

kaj se točno desilo? (nakon kolko km, koji auto, kad su kupljene te gume i gdje)

Link to comment
Share on other sites

prijatelj je imao federal 235 35 19 na audiju a6,gume su bile odlične i nakon godinu dana jedna je sva popucala sa obadvije strane,gume su bile stare 2god,valjda neka loša serija

inače dosta sam tih federal guma u raznom dimenzijama nabavljao i nikad nikakvih problema osim što su malo bučne

Link to comment
Share on other sites

To im je bila kao prva serija sa greškom ali su kasnije ispravili pa sad ti pogodi od kada :doh:

 

oni sa ovime garantiraju za sigurnost i nedaju nove gume a to što to nije tehnički sigurno ni dozvoljeno nekomentiraju :busted_cop:

 

--BRZI-- možeš li ih ti možda kontaktirati uvezi ovoga?

 

posao sam njihovoj tehničkoj službi sliku al mi treba još opis... kaj sam naveo gore.

Link to comment
Share on other sites

kaj se točno desilo? (nakon kolko km, koji auto, kad su kupljene te gume i gdje)

Nije se ništa posebno desilo ista je stvar na sve 4 gume na mom Vw Polo

 

gume imaju oko 6tkm,kupljene su prošle godine mislim 8mj kod Furlana

 

reklamirao sam Furlanu oni su ih kontaktirali i evo njihovoga odgovora

Šaljem ti što su mi odgovorili iz Nizozemske

 

 

This is the RSR with old compound and we´ve got several of these cases. Federal has declared there is absolutely no danger but to avoid further problems they have changed the production so now it has been solved.

There is no advise to demount the tyres as Federal stil guarantees the quality of these tyres.

 

 

Lp Andrej

 

gume nije tehnički ispravna a ovo je cestovna guma i po meni tu priča završava

 

probao sam ih i sam direktno kontaktirati ali nema odgovora :drink:

 

hvala na trudu :notworthy::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...