Jump to content

Kako dobit pjenu..


Recommended Posts

Kaercher je najgore smeće od tih svih miniwasha, barem ovi do 4000kn. Čudi mi de si uopće uspio i oprati par put auto, a da ti u međuvremenu nije krepao kompresor (kao meni na 3 modela i na kraju sam sve pobacao u smeće i perem auto u samoposlužnoj)

Link to comment
Share on other sites

Prvo trebaš tzv. FOAM GUN:

 

2261DSCN0327.JPG

 

i onda skombiniraš sa ovim (449,10kn/3,78L):

 

hyper_wash__77318_zoom.jpg

 

Tipični omjeri razrjeđivanja su zastarjeli, kada ih uspoređujete sa ovim Meguiars Hyper wash šamponom za pranje. Korištenjem inovativnih tehnologija Meguiars je stvorio proizvod koji proizvodi bogate i stabilne pjene u nevjerojatnom razrjeđivanju u omjeru 400:1. Njegova biorazgradiva formula sigurno i učinkovito odstranjuje prljavštine i nečistoće sa svih površina.

Pakiranje: 1 Gallon / 3.78L (koncentrat 400:1)

Link to comment
Share on other sites

Kaercher je najgore smeće od tih svih miniwasha, barem ovi do 4000kn. Čudi mi de si uopće uspio i oprati par put auto, a da ti u međuvremenu nije krepao kompresor (kao meni na 3 modela i na kraju sam sve pobacao u smeće i perem auto u samoposlužnoj)

 

daj nemoj me plašit..šta ja znam meni radi ok imam neku verziju 4xxxx nešto prao sam i beton u dvorišti i svašta radi super..

 

 

 

thx nisam znao da je ovo aktivna pjena..,inače našo sam ovaj dodatak

 

http://www.ebay.de/itm/Karcher-Schaum-Pflegeduse-0-6-l-/170827047200?pt=DE_Haus_Garten_Heimwerker_Hochdruckreiniger&hash=item27c615e120

Link to comment
Share on other sites

daj nemoj me plašit..šta ja znam meni radi ok imam neku verziju 4xxxx nešto prao sam i beton u dvorišti i svašta radi super..

 

 

 

thx nisam znao da je ovo aktivna pjena..,inače našo sam ovaj dodatak

 

http://www.ebay.de/itm/Karcher-Schaum-Pflegeduse-0-6-l-/170827047200?pt=DE_Haus_Garten_Heimwerker_Hochdruckreiniger&hash=item27c615e120

 

Meni su na sva 3 modela krepali plastični kompresori u roku od pola godine (a pazio sam da ispustim pritisak nakon korištenja). Imao sam onaj za 800kn i onaj za 2600kn. Ti imaš vjerojatno model sa metalnim kompresorom i ti su ok, ovi sa plastičnim, tzv. hobi kompresori su smeće.

Link to comment
Share on other sites

isss pa to je šta 110kn + po litri za šampon :lol:

ARO univerzalni prašak u metrou za 7kn/litra radi savršeno već godinama kod mene na svim autima

 

Čitaj sve:

 

3.78L (koncentrat 400:1)

 

400 x 3,78 = 1512L

 

449,10kn/1512L = 0,30kn/L.

 

 

Vidiš kak si retardiran. :P

Link to comment
Share on other sites

Na tom omjeru koncentrata/vode ne mozes dobiti jako gustu i postojanu pjenu koja se "drži" na autu neko vrijeme...ali i ako "pojacas" omjer opet taj Meguiars ispada dosta ekonomičan...

 

Slažem se, neka je i 250:1, to ti je onda 0,47kn/l tako da...;)

Link to comment
Share on other sites

Meni su na sva 3 modela krepali plastični kompresori u roku od pola godine (a pazio sam da ispustim pritisak nakon korištenja). Imao sam onaj za 800kn i onaj za 2600kn. Ti imaš vjerojatno model sa metalnim kompresorom i ti su ok, ovi sa plastičnim, tzv. hobi kompresori su smeće.

 

Ja imam već nekoliko godina Kercherov onaj najjeftinij model za 400 kn. Radi ko metak.

Link to comment
Share on other sites

Treba ti nastavak za mini wash tj Foam lance ,kod nas ga nema nažalost za kupit a i vani nije baš jeftin 50-60 funti

 

Također treba ti i odgovarajuči šampon,u ovom slučaju ti mogu preporučiti Hyper šampon koji i je namjenjen za to

 

Svi ovi jeftini nastavci koje možete kupiti kod nas nažalost ne daju pravu pjenu tj Snow foam

Link to comment
Share on other sites

aj onda tko ima iskustva ili možda radi s miniwashevima, neka preporuči neko budget jeftino rješenje, a da opet ne krepa nakon 2 mjeseca.

 

treba mi isključivo za pranje auta, sa običnim mlazom iz crijeva je preslabo i prevelika potrošnja vode.

Link to comment
Share on other sites

ako mogu preporucit einhell plavi na kotacima cca 600 kn kosta,garancija 2 godine

 

nije star, ima godinu dana ali sam u komadu prao kocke po dvoristu u trajanju cijelog poslijepodneva bez gasenja...dvoriste smrdilo po plastici kolko se zagrio ali nije riknuo.

 

Tako da mu pranje auta nikakav problem ne bi trebalo predstavljati.

Link to comment
Share on other sites

ako mogu preporucit einhell plavi na kotacima cca 600 kn kosta,garancija 2 godine

 

nije star, ima godinu dana ali sam u komadu prao kocke po dvoristu u trajanju cijelog poslijepodneva bez gasenja...dvoriste smrdilo po plastici kolko se zagrio ali nije riknuo.

 

Tako da mu pranje auta nikakav problem ne bi trebalo predstavljati.

 

Gdje ga ima za kupiti?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...