Jump to content

Z20LET u leru motor podrhtava iz auspuha tu i tamo po tiho pucne


Recommended Posts

ukratko sve je složeno zasad na motoru i autu osim tog problema. naime problem je počeo od prvog dana i bio je intenzivan. u leru su padali okretaji i motor se svakih dve tri sec stepavao. jedan od uzroka je to što je auto stajao mrvicu više od pola godine a ima 160 tkm. ulio sam u gorivo liqui molly cleaner za dize i ventile i nakon nekih 400 km cca situacija se popravila ali ne do kraja. i dalje podrhtava ali ne tako jako. bio sam kod pavičića danas i dijagnosticirano je sljedece. kompresija bi trebala bit 10, a na svakom cilindru pokazuje redom, 1. 9 i nešto sitno 2. 8.5 3. 8.5 4 cilindar 9

e sad on je rekao da bi trebali skinut sve dolje i dat obradit ležišta ventila jer vjerojatno ventili puštaju negdje ili nešto. a alternativa je da probam sa cleanerom opet.

 

pa me sad samo zanima da li netko ima nekog iskustva s takvim problemom i što učiniti? cijenu mi je napomenuo oko 4000 kn za obradu toga svega gdje mi se smučilo :( radi se o opelovom z20let motoru 2001 god. hvala vam unaprijed

Link to comment
Share on other sites

@mille- znači pogledat cu sutra maf senzor jer je zaštitna mrežica bila puna sljepljene prašine

@ živac- neznam cijene toga ali kad je rekao cifru smrzo sam se :S

@ mitja- išao je predamnom još jenom mjerit i kad smo zaverglali auto na prvom cilindru je na prvom verglaju došla na 3 pa na drugom verglaju na 5 i pol pa na trećem na 8. e sad neznam da li on na prvom verglaju treba zveknut veću kompresiju ili to ide tako postepeno?

Link to comment
Share on other sites

e da i prva greška je bila p0130 za bank2 sensor 1 circuit malefunction. zamijeniio lambdu prvu i ponovila se greška. onda se ustanovilo da je jedna žica bila u prekidu od lambde. i opet se upalila greška. na tech-u je pokazalo da je smjesa siromašna. možda i to pomogne kao informacija.

Link to comment
Share on other sites

Kak sam ti već rekao, imam ti 70mm MAF pa probaj s njim.

Earth mod bi isto mogao pomoć, iako, to je već ono "long shot"...

 

Ako imaš uricu za boost / vakuum bilo bi dobro provjerit da ti negdje neko crijevo vakuuma nije spalo pa zato zeza u leru.

 

Kad daš kontakt, jel ti ostanu svijetlit lampica motora i ona sa autom i ključem?

Trebalo bi se pogasit sve osim lampice motora, ako ti ostane ova sa autom i ključem svijetlit, treba očitat grešku pa ćemo znat više.

Link to comment
Share on other sites

@mille- znači pogledat cu sutra maf senzor jer je zaštitna mrežica bila puna sljepljene prašine

 

 

Nemaš ga kaj puno gledat, vizaulni pregled ništa ne znači, jednostavno su im ti MAF senzori boljka i to je to... moraš biti spreman na to...

 

Ali kako sam ti već ranije rekao, i meni je iste te greške izbacivalo i na kraju je ispalo da je bio MAF senzor kriv, iako su oni mijenjali i lambda sonde itd...

Link to comment
Share on other sites

Rekao sam ti već kad smo se ono bili čuli, ako ti auto ide u okretaje onak "mutavo", znači ubrzava ali kao da ima neku "rupu" u okretajima, to ti je 99% MAF. Ja sam imao apsolutno istu situaciju.

Isto tako mi je bio upaljen check engine i greška je bila P0130.

Link to comment
Share on other sites

dns sam napravio jedan test za maf senzor. dakle auto radi s maf senzorom, iskopcam ga, malo zatrese i nastavi radit bez njega isto kao i s njim. jel to onda stvar maf senzora? kad sam vratio senzor nazad auto se ugasio, kad sam ga ponovno upalio opet isto. štoviše čini mi se kao da bolje radi u leru bez njega.

Link to comment
Share on other sites

ne kuzin te 2fast ti je ponudia pomoc otidji lipo do covika po ure stavi njegov maf i vidit ces odma kako radi sa drugim maf senzorom i ako je isto onda dalje trazis problem,ovde mozes pitat za savjet al ti niko nemoze popravit auto priko tipkovnice

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...