Jump to content

TSI 1.4 MOTORI


Recommended Posts

Potrosnja 2l ulja na 10k km nije nikakav trosak, ali me isto tako nitko nece uvjeriti da je to nesto normalno.

 

Onima koji to gledaju kroz novce, nije trošak. Ali ako se malo zapitamo, pa uzmemo novi auto benzinac koji skuri 3l ulja u servisnom intervalu cca, e to je onda malo "čudno". Ali dobro, to ti je 300kn na 15000km, trošak je jako malen.

Link to comment
Share on other sites

2.0 TFSI 300+ ks...105 tkm, deri, udri, stišći, Grobnik, 402, ništa....troši ulja ko što Mario kaže...ali ne previše...prosječna 12.5.....sutra bih ga opet kupio, odlična mašina i rijetko koji 2.0 tfsi znam da se rasuo...ovi TSI su već druga priča, 1.4 pogotovo..ne savjetujem...

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno kako netko može reći da motor ne valja zato jer popije litru na 4-5kkm. Vau troška velikog, 100kn maksimum ako nisi jelen pa da kupuješ isto ulje za 200kn u ovlaštenom.

 

meni, vidiš, nije jasno kako nekome to može biti normalno, to su 2 litre u servisnom intervalu, toliko mi je sunny trošio s 250.000 km odnosno sa 100.000 km MOJE teenagerske vožnje iza sebe. nije stvar u cijeni, nego u tome da nešto gadno ne valja, jer ako je proizvođač naveo interval od 10.000 km s 4 litre ulja, a ti od toga odradiš 5.000 s 3 i drugih 5.000 s 2, onda sigurno nije dobro za motor. ako kupim novi auto, onda sigurno ne očekujem kopanje po motoru, bez obzira značilo to i samo mjerenje ulja...

 

druga stvar je da čovjek traži (ako sam dobro skužio), auto iz druge ruke, što (uglavnom) znači 100 i više tisuća km, a ako tvoj od 30-90 kkm troši 2l/10.000 km, onda onaj od 150.000+ može trošiti samo više

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

Mene su uvjeravali da je normalno da mi alfica trosi LITRU NA 1000 km nova, kasnije je pocela cugati litricu na 700 km, i naravno bacala plavo na saltanje.

 

pa normalno je za alfe, i za ostale aute s 350.000+ km :D

Link to comment
Share on other sites

Samo jedan primjer oko potrosnje ulja. Clio sport, napravljeno s njime 230.000 km. Staza, SR, jebanje majke po velebitu i slicnim putevima. Potrosnja ulja na 10.000 km = ako 2 dcl.

 

I onda na normalnom auto koji se normalno vozi servis kaze da je 2l normalno? Natjerao bi ih da popiju te dvije litre ulja pa da vide kako je to normalno

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...