Jump to content

TSI 1.4 MOTORI


Recommended Posts

Planiral sam ubosti Tiguana 2008 godste 1.4 TSI 110 KW. sa 60 000 km

 

I kak sam se malo raspitival okolo, svi zivi pljuju po tim motorima.

Nemam nisk konkretnog, tj iz prve ruke. Zato pitam kaj se desava s tim motorima.

Navodno odlaze ventili, pa s njima i kompresija i pod jamstvom se mjenja cijeli motor.

Dal s novim motorom problemi nestaju?

Zašto se to opće desava, tj. kaj je točno uzrok problema.

Dal se može unaprijed provjerit motor i otprilike znat kad bude zveknul (mjerenje kompresije ima smisla?)

 

I sad općenito, koji kurac je sa VAG grupacijom, jebote bed mi je kupit auto sa 60 000 km jer se bojim da bude motor krepal !!!!!!!!!!!:doh:

Na 2.0 pd motorima dizne se sad mjenjaju bez obzira di i ko je servisiral, bude tak nest i na tim 1.4 tsi motorima i njegovim bugovima?

Link to comment
Share on other sites

jebiga vecina lupeta bez veze... na 2.0 tdi ako si servisirao redovito u ovlastenom nema problema. ni ne znas da su ti zamjenili potencijalni problem. ista stvar s ovim 1.4. samo da je uredno servisiran i nemas brige

Link to comment
Share on other sites

Al činjenica je da su na 2.0 TDI PD, dizne odlazile. Da jedna kosta cca 6000kn i da prije 2 godine dok su ljudima garancije otišle su sami morali plačat popravak (min 20000 kn).

Znam da sad to vise nije problem, i da se sad mjenjaju u servisu bez obzira.

Znači postoji šansa da ako je auto redovito servisiran da meni zvekne motor i da posljedice plačam JA. (na 1.4 tsi)

 

Zval sam frenda koji radi u jednom od ovlastenih VAG serisa i koji je malo provjeril povjets kvarova tiguana sa 1.4 TSi i veli da na 2 od 3 auta su bile pizdarije sa motorom i da cijena takvog popravak min 14 000kn.

Isto tak prical s deckima s ovog foruma vele imaju frenada koji je 2 puta mjenjal motor u Tiguanu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam cuo da je to najbolji vw motor te lazi i obmane da su se motori mjenjali cak po par gomada u garantnom roku. LOL

Bjezi od toga glavnom bez obzira, osim ako si mazohista pa te pali hodanje i natezanje po sevisima.

 

A dizne na 2,0tdi, samo na jednom godistu i samo na odredjenim modelima.

 

sestrična ima tiguana 2.0 TFSI...promašen motor za taj auto(po potrošnji),sumnjam da je 1.4 bolji po tom pitanju

LOL, jebena ti je izjava. Motor je promasaj po potrosnji. Pa kaj bi sa 200 konja trebao trosit 5 litara? Bolje suti ak ne kuzis problematiku romeo. :lol:

Edited by Pekx
Link to comment
Share on other sites

Drz se dalje tog motora... a dizel ti je najbolja opcija... a pd nije bio u tiguanu i miran si... znaci samo su cr-ovi unutra.... ako je s naseg trzista...

2.0tsi nema probleme...

 

S novim motorom problemi su jos tu...

Evo ima varijant mk5 u radioni... 3ći motor prdnuo.. svaki je prosao oko 80-90iljada.. Redovno servisiran u ovl servisu... al vozi stariji covjek pa kazu da taj motor netrpi nizak rezim rada i zato dolazi do misfire-a i kasnije do izgaranja klipa....

 

Dizeli imaju problema jedino s hladnjacima ispusnih plinova.. a kad je 4motion u pitanju taj posao je bas zanimljiv... ako nisi znao psovat e tu ćeš naučit :)

Edited by WD40
Link to comment
Share on other sites

kupi 1.6 MPI 8v ko ja - na njemu ti nema kaj prdnut kad ništa ni nema od toga kaj prdi i odlazi :rofl:

 

činjenica je da od 1.9TDI-a sa 90ks i 1.6MPI-a nisu napravili pošten motor, možda 1.8T i donekle 1.9TDI PD od 105ks ali donekle

 

na ovima 2.0TFSI ispada da odlaze glave motora, bregaste i ostala sranja, na ovima 1.4TFSI još ako su s kopresorom cjeli motor,, a ni dizeli bome nisu ništa bolji 2.0TDI PD na passatima Turbine i dize su se mjenjale na godišnjoj bazi ko ulje, meni na RS Fabiji na 1.9TDI 130ks pukla 1 turbina pa frenu 2 turbine na istom autu u periodu 92.000, 135.000, 145.000, a poslje sam se raspitivao i na puno redizajniranih RS-ica isti slučaj, poslje su navodno dize bile problem itd..

 

i sad ti budi pametan kaj da kupiš, znam kak ti je i ja se isto svaki put zgrozim kad pročitam 1001 problem oko razno raznih motora u koncernu,, inače navodno su ovi CR dobri - vidim da moji gpre i salonu imaju podosta redizajniranih Octavia2 sa CR motorima i sa po dosta km a motori rade ko urica i nisu imali nikakvih reklamacija --- bar tako kažu, a i taj CR radi jako fino i uglađeno puno uglađenije ga je za voziti nego PD tako da, ja bi CR tražio :thumbsup:

 

inače malo sam se bio zgriao za jedan Leon Cupru 2007 crvenu sa 60.000kn autic super izgleda i sve 5 i onda pročitam na Seatovom forumu kak jedan lik iz čakovca ili od kud ima problem pa bregasta pa motor pa su več 15.000 pa 20.000 pa ko zna koliko popravak pa je to učestalo --- reko ništa od toga, s ovim sam bar na sigurnom bez obzira na 2.5x razliku u ks -- hvala lijepo na svemu ali ja želim da kad ujutro kresnem auto da si ne razmišljam koja bu mi se lampica prva upalila na putu do posla :drink:

Link to comment
Share on other sites

IMam takvog Tiguana u obitelji... žedan, slab, spor i skup za slagat. na našem je mjenjan motor na 103tkm, rasuo se jbg. Uz njega je kupljena i KIA Sportage dizel, tu su negdje kilometražno, nikad nijednog problema s njom

Link to comment
Share on other sites

Planiral sam ubosti Tiguana 2008 godste 1.4 TSI 110 KW. sa 60 000 km

 

I kak sam se malo raspitival okolo, svi zivi pljuju po tim motorima.

Nemam nisk konkretnog, tj iz prve ruke. Zato pitam kaj se desava s tim motorima.

Navodno odlaze ventili, pa s njima i kompresija i pod jamstvom se mjenja cijeli motor.

Dal s novim motorom problemi nestaju?

Zašto se to opće desava, tj. kaj je točno uzrok problema.

Dal se može unaprijed provjerit motor i otprilike znat kad bude zveknul (mjerenje kompresije ima smisla?)

 

I sad općenito, koji kurac je sa VAG grupacijom, jebote bed mi je kupit auto sa 60 000 km jer se bojim da bude motor krepal !!!!!!!!!!!:doh:

Na 2.0 pd motorima dizne se sad mjenjaju bez obzira di i ko je servisiral, bude tak nest i na tim 1.4 tsi motorima i njegovim bugovima?

 

ma kupuj

 

kad to svabo napravi, to se ne kvari

Link to comment
Share on other sites

Jesi cuo Dinko, veli Mario nemas brige :thumbsup:

 

Pa za 2.0 TFSI sa ispravljenim dječjim bolestima stvarno dajem ruku u vatru da je fenomenalan motor s kojim nemaš nikakve brige! Čak je na 2.0 TFSI 220ks (A4) cam follower bio skoro ko nov na 90kkm, ali smo ga zamjenili jer ne želim riskirat motor zbog 200kn. Ostalo, 0 kvarova, nula promjena na motoru, zamjenjene svječice na 90kkm i to je to. Bio je neki generalni opoziv pred 3 godine kad su zamijenili čini mi se pumpu ili tako nešto, na njihov trošak i to je to. Ili su upucali novi software, sad se više ne sijećam. Znači ulje, filteri, toči, vozi :). I to još auto cijeli vijek radi na Eurosuper 95 od INE i nikad nikakvih problema.

 

A što se tiče 1.4 turbo kompresor motora, frend ga ima na Golfu, na 55000km krepala špula i to je zamijenjeno i vozi dalje. Vjerojatno jer se vozi stalno na niskim okretajima gdje kompresor stalno radi. Inače nije imao problema nikakvih i nije izgorio klip ili nešto slično :).

 

A o svom 2.0 TFSI ne moram ni pričati, 440ks na stock motoru koji nije taknut mislim da dovoljno govori.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Sto se toga tice, meni netrebaju isprike, ja sam daleko od kupnje auta trenutno nazalost samo sam naglasio ocito

 

edit:zaboravio smajlija :)

 

A syo se tice tog kvarenja i neznam cega, sam misljenja da zbog par glasnih ljudi nesto stekne losiji glas nego zasluzuje i da o stanju SVAKOG auta dosta zavisi od samog vlasnika koji velikim djelom utjece na to(redovni servisi, pa npr. Voznja na visim okretajima ako to pase motoru ili ne....)

 

Cinjenica da kod svakog proizvodaca postoje pouzdaniji i manje pouzdani motori/auti, al da se sad ovdje radilo o nekom francuzu ili talijanu bilo bi 5 strana sprdanja i neznam cega, ovak svi u nevjerici.

 

Pa sto, ok motori su imali problema, vjerujem da je kompanija kao sto je vw otkrila zasto i to probala/uspjela rijesit i sto sad

Edited by KA2001MR
Link to comment
Share on other sites

Uvijek treba kupit auto sa motorom koji ima min. godinu dana iza sebe(od kad je osmišljen), konkretno kod VAG-a je takav motor odriješen svih mogućih bolesti i onda imaš siguran auto koji nikad neće stati. Zna se od čega je sve 2.0 TFSI patio u samim počecima, to je ispravljeno i nakon toga je taj motor postao super pouzdan i odličan izbor za sve po malo (troši stvarno umjereno, ide jako dobro, pouzdan je). NEKI modeli vole malo više ulja popiti ali nemojte se s time zamarati uopće, 80kn na 4000-5000kn je nikakav trošak.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno kako netko može reći da motor ne valja zato jer popije litru na 4-5kkm. Vau troška velikog, 100kn maksimum ako nisi jelen pa da kupuješ isto ulje za 200kn u ovlaštenom. A te dizne na 2.0 TDI motorima krepavaju garant zbog našeg egzotičnog dizela koji se zna naći na pokojim pumpama. Na 2.0 TFSI nikad nije bilo problema sa diznama jer drukaju na 130 bara pa valjda može i smeće kroz njih proći. Dizel dizne ipak rade na većem tlaku i normalno je da krepa ak potegne naš egzotični dizel sa recimo neke INA pumpe u pripizdini koja nije renovirana od Tita :). Uostalom, dam se kladit da takve ili slične dizne koriste i drugi proizvođači motora pa da se i njima događaju slični kvarovi.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

bilo bi vrlo zanimljivo otvorit temu gdje bi vlasnici vozila pisali što su sve mijenjali na određenim modelima auta

 

 

svašta bi se tu našlo

 

Sumnjam jer tu svi brane svoju kupovinu životom. Makar kupili najveće govno nitko neće priznati nego će uvijek svoje braniti. Pa i kad netko razbije auto to se skriva i taji :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sumnjam jer tu svi brane svoju kupovinu životom. Makar kupili najveće govno nitko neće priznati nego će uvijek svoje braniti. Pa i kad netko razbije auto to se skriva i taji :lol:

 

potpis na ovo !!

 

Ainace najjace su mi priče kad im benzinci troše 6 litara po gradu ( Zagrebu ), kad je auto kao novi sa 290.000km na kičmi, kad ništa ne škripi i ne lupa a bio je kroviran bar 3 puta itd..itd..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...