Jump to content

koje ulje za 1.8T ?


Recommended Posts

dakle bliži mi se servis na leonu 1.8T ... i pošto neznam kaj najbolje ulit u turbake... najbolje da pitam.....

treba mi savjet za : ulje , sviječice, filtere

i dal treba poništit na diagnostici nest.. posto mi blinka service kad palim auto.......

 

thx na bilo kakvim informacijama.....

Link to comment
Share on other sites

Castrol preporucaju ovlasteni...

 

sto se tice servisnog intervala ne treba ti ga spajati na dijagnostiku za ponistiti...

imas neku semicu kako se to makne, probaj proogooglat..trebalo bi biti isto kao i na golfu 4

Link to comment
Share on other sites

ja ti na svom 1.8T koristim 10w60 od totala onaj racing ili kak se već zove....auto mirnije radi, tiše radi i bolje podnosi pregrijavanja......imao samo prije 5w30 i to mu dosta rijetko....ventitli su mi se čuli kad sam imao to ulje........evo neka Luky kaže kako auto radi kada je u leru ....skoro pa ga ne čuješ....

 

a čuo sam da je fuchs racing 10w60 još bolje

Link to comment
Share on other sites

ja ti na svom 1.8T koristim 10w60 od totala onaj racing ili kak se već zove....auto mirnije radi, tiše radi i bolje podnosi pregrijavanja......imao samo prije 5w30 i to mu dosta rijetko....ventitli su mi se čuli kad sam imao to ulje........evo neka Luky kaže kako auto radi kada je u leru ....skoro pa ga ne čuješ....

 

a čuo sam da je fuchs racing 10w60 još bolje

 

jel mozes molim te malo objasnit da podnosi bolje pregrijavanje ?

Link to comment
Share on other sites

nema charta..

http://www.blackstone-labs.com i slični pošalješ uzorak i dobiš odgovor čega sve ima u ulju

UOAreading.jpg

 

Iron: Comes from cylinder liner, camshaft, oil pump, and timing chain wear

Chromium: Comes from piston ring wear

Copper: Comes from bearings, valve guides, and bushings wear

Lead: Comes from bearing wear

Aluminum: Comes from piston and piston thrust bearing wear

Silver & Tin: Comes from bearing wear

 

Viscosity2.jpg

Edited by charger
Link to comment
Share on other sites

Mobil 1 New Life 0W40 je jako dobro ulje kao i novi Castrol Edge Sport 0W40

Obojica imaju HTHS viskoznost 3.8 koliko se sjećam što je super i više nego dovoljno za turbo motore koji griju ulje više nego NA

 

btw: samo da ulja budu orgigi. Mobil 1 treba biti proizveden u Belgiji ili Njemačkoj, Castrol u Belgiji

Edited by charger
Link to comment
Share on other sites

Motul je precjenjen, i ta race ESTER tj duoble ester (povećana koncentracija estera nikakva posebna formula) neradi najbolje za svakodnevne stop-go situacije..

 

300V i 8100 xcess u usporedbi sa kvalitetnim uljima III/IV klase

 

WearTrendsintheVQ.jpg

 

oil.jpg

Edited by charger
Link to comment
Share on other sites

Mobil 1 New Life 0W40 je jako dobro ulje kao i novi Castrol Edge Sport 0W40

Obojica imaju HTHS viskoznost 3.8 koliko se sjećam što je super i više nego dovoljno za turbo motore koji griju ulje više nego NA

 

btw: samo da ulja budu orgigi. Mobil 1 treba biti proizveden u Belgiji ili Njemačkoj, Castrol u Belgiji

 

kolko znam na Castrol piše Made in EU kak znat dali je origigi ?

Link to comment
Share on other sites

Meni se pokazao jako dobrim, dapače, boljim od konkurenata (Shell VSX, Shell Advance) na Raptoru (manje se pregrijava motor) dok je ekipa sa turbo motorima i ćukicama za tlak ulja rekli da drži viši tlak u usporedbi sa konkurencijom.

 

Govorim kako je u praksi, ne teoriji.

Link to comment
Share on other sites

ma zanima me na koji nacin se to manifestira? ono tipa usporedba kad se spanao 200 po autoputu je temp ulja bila 120 stupnjeva, sad je 110 ili 100. jel se na to misli? ili ...?

 

upravo tako....prije mi je ulje bilo na 110 kad bi se ganjao ,a sada je 98-100

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...