Jump to content

Risevi na staklima?


Recommended Posts

Dakle! Operem stakla na autu sa sredstvom za stakla i onim papirom u roli. U hladu sve 5, izađem na sunce, a stakla su puna riseva kao da sam ih samo razbrljo... :(

 

Prelazim ih iz prve i po par puta, al čim izađem na sunce onda moram sa krpom za stakla popravljat stalno.

 

Što napravit?

 

 

(Stavit ću slike za kojih sat vremena da vidite o čemu se točno radi)

 

 

 

HVALA!

Link to comment
Share on other sites

Probao sam:

Jon i Arf sredstvo + rola papira iz Lidla- Ništ

Cristal Vetro od Ma- Fra + rola papira od Lidla- Ništ

Sva ta sredstva + ta mikroshitkrpa za stakla i ona malo mucasta- Ništ

Mikrokurva i mucasta na suho- Ajd maaaalo pomogne

 

I to nije samo na jednom autu, neg sam probao na više njih i frula... Neznam dali je od klime da ih kao masti iznutra il WTF... Al fora je da se to pojavljuje i iz vana. Što više perem- to su stakla lošija... :yucky: :thumbdown: U 3PM!

 

EDIT:

Čini mi se da ima veze ako je staklo ugrijano, tj. na suncu. Probat ću oprat u hladu, pa onda auto dat na sunce... Jer samo na suncu se vidi.

 

Polir pasta i to nije 100%.

 

Hvala na pomoči, ako još tko ima kakav savjet... :thumbsup:

 

EDIT2:

I zanimljivo mi je da se to nije pojavljivalo do prije 2-3-4 godine. :huh: Il ja to nisam primjetio....

Edited by MOTA BOY
Link to comment
Share on other sites

ajax je isto qurac i crnu plastiku matira u bijelo, a masan je ko i ona sredstva za prat šajbe, Clin je zakon.. ;) već godinama samo to i mekani ubrusi i nema greške, a papir prelomite, ne gužvajte da što manje grebe staklo..

 

hr_clin_300.jpg

 

MOTA, probaj s ovim samo po tim risevima proć ako su stvarno masni, ako nije oštećeno jer na fotkama tak neki izgledaju, skida sve što treba i ne treba, pa pazi oko plastika i sl. ;) konzum/kozmo, dm, muller i sl, ne više od 15 kn, s tim sam skidao lak sa stakla nakon lakiranja.. :D

 

essence-nail-polish-remover-ultra-L-5Zng1o.jpeg

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

Nije bitno čime perete stakla.

 

Stakla na autu su najzahtjevniji dio za čišćenje. Caka je u tome što se moraju redovito čistiti, jer se sve jako zalijepi za stakla i kada se potegne krpom/sredstvom masnoća i dalje ostaje na staklu, tj. samo se razmazuje. Treba oprati nekoliko puta. Svaki put sa 100% čistom krpom. Nakon toga to treba održavati a ne se sjetit oprat stakla nakon mjesec dana kad se opet nakupi svega.

 

Na ovim gore slikama se vidi koliko su stakla oštećena, izgrebana od brisanja neadekvatnim krpama. To se više ne može popraviti jer poliranje stakla je teško i zahtjeva materijal koji se ne može lako nabavit.

Treba koristiti mekane krpe od mikrofibre, nikakve novinske papire i sl, i ne treba upirati svom snagom ko sivonja po staklu jer se neće skinut ništa brže/bolje

Link to comment
Share on other sites

Moj osobni savjet ti je uzmi posudu sa špricom (od Ajaksa ili tako nešto). Stavi unutra kvasinu/ocat i vodu 50/50% i uzmi pamučnu staru krpu (od majce, lancuna, ...) i lipo obriši.

Ovo šta ti savjetujem ti je najbolje, radim na jahtama na taj način di se traži savršenstvo i nesmi bit niti jedan trag brisanja

 

 

edit: ili ako imaš parni čistać (pingvin ili takve stari) prođi s njim po staklu i isto obriši krpom

Edited by ..::veky::..
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...