Jump to content

Problem s klimom na Cliu


Recommended Posts

Pitanje oko klime na Cliju 1.6 16v.

 

Pretprošle godine punio plin i napravio servis na sustavu (cijevi klime na spojevima procurile pa je stavljeno novo na tom mjestu) kod Hrastinskog.

 

Preko ljeta normalno hladi, i odmah se upali. Nema nikakvih ploblema. No, tijekom zime ili ko ovaj vikend kad je temperatura ispod 5C a vani gro kiše/susnježice (i kad mi je klima najpotrebnija zbog odmagljivanja) ona ne radi. Mislim, čuje se da se upali kompresor, ali jako slabo ili nikako ne odmagljuje. Kad je upaljena samo ventilacija na cca 18C naštimanih stupnjeva puše vrući zrak, a na dodir jednako puše i kad stavim na 20, 22, 17... stupnjeva.

 

Je li problem u plinu kad je hladno vani ili čemu drugome?

Je li imato itko sličan problem?

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam klima ne radi ispod 3 stupnja...

 

Ne radi. Meni recimo ne uključuje na 4°C i niže, tj. kada mi se pojavi žuta pahulja.

 

Može bit da onda ni meni neće radit kad blinka oznaka "°C" na termometru, iako mi je totalno bezveze.

 

Baš ću pratit jel se pali kad blinka/ne blinka i na kojoj temperaturi.

 

Provjeri si odvode za kisu, ak su zastopani imas stalno vlagu u autu i nece ti ni klima pomoc...

 

Hoću, mada auto ne stoji ispod borova/drveća, a sve sam očistio detaljno krajem prošlog ljeta kad sam reostat mijenjal.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...