Jump to content

Problem s klimom na Cliu


Recommended Posts

Dakle, priča ide ovako...

 

Auto je Clio Sport 197, 2008. godina. 2010. je u Baotiću zamjenjen kompresor klime i od tada klima ne radi kako treba. Klima je automatska.

 

Pod time mislim da ne puše "hladan" ili jako hladan zrak kada bi trebala.

 

Danas sam išao na kontorlu klime, na stroju je pokazalo da su tlakovi preveliki (4 i 15, neznam točno koje brojke se odnose na koji tlak), u sistemu je bilo cca 700g plina (ide cca 550 ako sam dobro informiran) i bilo je previše ulja (neznam točno količinu).

 

Uglavnom, sve su to ispraznili, napunili ponovo, vakumirali... nakon toga, tlakovi su uredu (2 i 12-13), osjeti se da bolje (hladnije puše), ali i dalje je po mom mišljenju ne puše dovoljno hladno. Stavio sam na 15 stupnjeva i puhanje na maksimum, svi otvori osim središnjeg zatvoreni i nakon cca 5 minuta, temperatura izlaznog zraka je 14 stupnjeva. Po meni previše, nebi li to trebalo biti cca 5-7? Navodno po Renaultu, klima mora puhati 2-3 stupnja manje nego što se namjesti željena temperatura. Mislim, sa stupanj, dva hladnijim puhanjem, auto se neće nikada ohladiti, pogotovo ako je vani.

 

Isto tako na dodir, zrak koji ide van nije nikada leden. Na druga dva auta doma (Accord auto klima i Yaris ručna), kad stavim na minimalnu temperaturu i najjače puhanje, nakon 5 minuta unutra je za smrznut, kod mene ide poluhladan zrak van...

 

Eto, tekst je malo poduži, ali čisto da se dobije dojam što mene muči...

 

Je li moguće da je ugrađen krivi komrpesor? (slabiji) jer postoji poseban kompresor za sporta ili je isti za sve varijante Clia? Ili da je on sam krivo montiran... ili je nešto sasvim deseto.

 

Slušam prijedloge.

Link to comment
Share on other sites

To je jednostavno do klime kao takve vjerojatno.

 

Jer meni na Swiftu, sve je ispravno, napunio sam plin pred mjesec dana, i još uvijek je klima slabija nego ona u novoj Fiesti od starog, koja puše tak da ti se jajca smrznu nakon 2 minute.

 

U Swiftu fino hladi al nemreš nikak postić da tak hladno puše ko u Fiesti

Link to comment
Share on other sites

Klima na Cliu 197 nije ni blizu drugim autima poput Golfa V npr. šta je općepoznato.

 

Međutim, dovoljna je da nakon određenog vremena rashladi auto i održava ga hladnim (daaleko od ledenog).

 

Da, kod mene na Toledu koji je dosta stariji od Clia klima je osjetno bolja, odnosno da se bolje izrazim jaca. Ali nakon popravka i punjenja u Cliu hladi kako treba...

Link to comment
Share on other sites

Klima na Cliu Sport (a vjerojatno i ostalima) je ocaj. Mojem treba i po pola sata da ohladi auto dok mi Coupe koji je gro stariji za minutu dvije bude hladan da mogu komotno ugasiti klimu. Bio prosli tjedan na zamjeni filtera i dopuni plina u sustav ali nsita bolje nije osim sto sad mirise :-D. Na zalost to je ocito nesto s cime se treba na CS-u pomiriti i zivjeti s tim. Probao na probnoj Megane RS-a i tamo je sasvim druga stvar.

Link to comment
Share on other sites

To ti je tak na svima Kreso. Ja sam to skuzio isti dan kad sam ga preuzeo, nikad ne ohladi tolko da imas potrebu malo ublazit temp, dok me je gnoj 5 doslovno ledio nakon 5 minuta. Jbg, drugi puta ces pametnije ;)

Link to comment
Share on other sites

ako ima previše plina i ulja ili premalo, onda ne hladi dobro. Možda je sustav negdje zaštopan pa i to treba pogledati!

 

Ne nego onda u 90% slučajeva ne radi uopće. Posebice ako ima previše plina.

 

Pričam isključivo o 197ici.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na cabriu isti problem,danas sam je napunio i vidim nije to kao na volvu.

Hladi ona ok al jednostavno taj zrak koji izlazi iz ventilacije nije dovoljno hladan,mjerio sam i i hladi na 11C° a dok mi je na volvu 6C°.

Dali je moguce da je serviser stavio premalo plina,npr 600g mjesto 700g jer nije bio siguran koji sistem imam pa je stavio 600g.?

Link to comment
Share on other sites

ajd pitanje za sve s golf 5 klimatronic

 

auto ostavljen na suncu, znaci sauna unutri,vani +38c

 

da li vam uspije rashladit al onako da bude hladno unutri pomocu samo ovog otvora znaci sve ostalo pozatvarano

golf5_14_125.jpg

 

 

ide leden zrak hladno leden, ali jednostavno ne moze ohladiti uunutrasnjost u roku ni 15 min da bude zima

Link to comment
Share on other sites

Za plin i ulje sam napisao u prvom postu, bilo je previše svega, i to su sve izbacili van i napunili ponovo u propisanim količinama.

 

Sad nakon 2 dana mi se čini da bolje hladi, ali ledenog zraka nema nikako.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...