Jump to content

Velicina kotaca/sirina gume VS snaga auta ( najidealnija opcija )


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Nije dapaće samo dosta se vozim tako da je R1R best buy grip/potošnja/cijena

 

i trkaći isplati li mi se preći sa 15" 195/50/15 i 288mm diskova na 17" 225/35/17 i 312mm?

 

Za 312mm ti je dosta i 16 ali znam sto te kara, isto ono sto i mene i zbog ceg sam otvorio ovu temu ( dostupnost guma u 16 dimenziji ako zelis preci ne vece kotace). Ja trenutno imam 16 i 312 disk i to je ono, zadovoljavajuce. Kupio sam jos jedne 17 felge pod koje bi mogao uglavit neki BBK ali je pitanje ima li to smisla, i koliko ce vozljivost samog auta bit losija zbog vecih i ujedno tezih kotaca i samih kocnica.

Link to comment
Share on other sites

Onda po tomi spada da svi ovi BBK od 330-380mm su cisto bacanje novca kad bi i manji disk sa odlicnom plocicom obavljao posao, ok 25% losije od BBK-a ali se onda psotavlja pitanje cijene 2-5 tisuca eura. Da li je to vrijedno toga ?

 

Neznam koliko velicina diskova, i kotaca utjece tj umanjuje vozljivost samog auta..

 

Nikako.

 

Ali stavi lošu pločicu na najbolji BBK i obratno i neće biti kak spada.

 

 

Najbolje je naći zlatnu sredinu.

Link to comment
Share on other sites

dakle što deblje to bolje za std auto za performance po zavojima...:lol:

samo me čudi kako onda najbrži world time attack auti imaju 35-ce

 

295/30 R18

265/35 R18

Dimenzije guma koje se koriste..

 

Ajd sad gugl u ruke, pa saznaj što označava parametar /30 i /35. Pa onda bar na tren uključi mozak. Možda shvatiš da 30% od 295 i nije baš tako tanko i kakvu glupost si napisao.

Link to comment
Share on other sites

Za 312mm ti je dosta i 16 ali znam sto te kara, isto ono sto i mene i zbog ceg sam otvorio ovu temu ( dostupnost guma u 16 dimenziji ako zelis preci ne vece kotace). Ja trenutno imam 16 i 312 disk i to je ono, zadovoljavajuce. Kupio sam jos jedne 17 felge pod koje bi mogao uglavit neki BBK ali je pitanje ima li to smisla, i koliko ce vozljivost samog auta bit losija zbog vecih i ujedno tezih kotaca i samih kocnica.

 

Na tvom mjestu ja bi isao na:

- sto laksu 17" felgu

- BBK sa dobrim plocicama, lajtunzima, uljem

Link to comment
Share on other sites

Ajd sad gugl u ruke, pa saznaj što označava parametar /30 i /35. Pa onda bar na tren uključi mozak. Možda shvatiš da 30% od 295 i nije baš tako tanko i kakvu glupost si napisao.

 

pa da je visoka 3 cm.. :huh: al ove na slikama su možda malo jače napumpane..:lamo:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vozio brava na 175/65/14(zimski setup), na 195/50/15, 195/45/16, 205/40/17, promijenio 3 vrste ovjesa(rezane crvene opruge i tokarene amortizere-tako sam kupio auto, kraci fk amortizeri i opruge i d2 gewinde), kocnice od stock punih 256 diskova, pa mintex c-tech samoventilirajuci i ebc green stuff i na kraju 324mm BBK.

 

E sad problem je sto niti su kocnice bile iste na svim dimenzijama felgi, promijenio i nekoliko vrsti guma...

 

Auto mi je bio sto se tice ubrzanja najbolji na 195/50/15, sto se tice zavoja na 16" je bio zbilja super za vozit, al je drasticna razlika dosla kad sam stavio gewinde, ali sam ga svaki put sve vise spustio pa kad sam htio pretjerat u zavoju gume bi zapinjale.

 

tek 17" su mi se pocele osjecat na ubrzanju, a sto se tice kocenja s nicim nisam bio ni blizu zadovoljan kao sa BBK, prvenstveno zbog doziranja kocenja i ne umaranja, dok su mi ostali setupi htjeli popustit nakon 2 jaca kocenja na autoputu.

 

Steta sto sad nemogu isprobat manje dimenzije felgi zbog kocnica, al da je pod haubom barem 200ks i da ga dignem koji cent, vjerujem da bi mi i na 17" bio super.

 

Iskreno BBK mi je jedan od top 3 upgradea na autu i 2x me spasio razbijenog auta i tko ima mogucnosti definitivno preporuka, ali i dobru gumu uz njega, jel ono malo sto sam vozio r888 gore, razlika je bila osjetna.

 

Cak bi rekao i da je puno direktniji u zavojima na volanu na 17"(problem su kolotrazi gdje dosta navlaci), tako da moj prijedlog je da ides na BBK ako mozes

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...