Jump to content

Swirl pot / surge tank


Recommended Posts

Josey,

Ne zovem zlo, no ne sviđa mi se mjesto gdje si instalirao svoju đezvu.

Mislim da bi đezvu trebao imati čim manju i smještenu na puno bolju poziciju gdje bi u slučaju udesa bila manje izložena udaru i temperaturi.

 

Tema "đezva" u mojoj glavi vuče još puno pitanja. Svi znamo koliku opasnost predstavljaju temperature i eventualno prolijevanje goriva. Predložio bi da se napravi novi design đezve koji bi imao sigurnosni uređaj koji bi uslijed gužvanja posude kroz kontrolirani put izbacio gorivo. Tu se već da razgovarati o boljem smještaju i o samom designu....

 

Dakle, izazivam vas na temu o stvaranju sigurnijih đezvi!

Link to comment
Share on other sites

Josey,

Ne zovem zlo, no ne sviđa mi se mjesto gdje si instalirao svoju đezvu.

Mislim da bi đezvu trebao imati čim manju i smještenu na puno bolju poziciju gdje bi u slučaju udesa bila manje izložena udaru i temperaturi.

 

Tema "đezva" u mojoj glavi vuče još puno pitanja. Svi znamo koliku opasnost predstavljaju temperature i eventualno prolijevanje goriva. Predložio bi da se napravi novi design đezve koji bi imao sigurnosni uređaj koji bi uslijed gužvanja posude kroz kontrolirani put izbacio gorivo. Tu se već da razgovarati o boljem smještaju i o samom designu....

 

Dakle, izazivam vas na temu o stvaranju sigurnijih đezvi!

Link to comment
Share on other sites

pa mislim da je više zavarivanja kod četvrtaskog nego okruglog... jer okrugli napraviš od cijevi a četvrtasti od lima koji moraš prvo savijati...

a i ak gledaš strujanje manje je turbulencija u okruglom....tako da u svakom slučaju je bolji okrugli....

 

a zašto ne bi posuda bila puna goriva do vrha i na vrhu se preljev vraća u tank?

ne shvacam zadnju recenicu? jer to sto si ti napisao se podrazumjeva po defaultu

 

a ovo za cjev i ovog kojeg moras savijat opet se varas, pa postoje fakin kvadratni profili aka "kvadratna cjev".

 

pokusava na auto forumu napraviti tematski topic :)

egzektli oko moje

 

četvrtaste je lakše izraditi od okruglih, zato ih ima...

ako je to jedini razlog onda je preglup jer je okrugli potpuno jednako zahtjevno za napravit, oba moras varit i busit

 

2zeljko

alu posuda, 3.5mm stjenke, dam ti cekic da ju stuces, prije ce puknut nosaci i tank odletit u picku materinu nego ce se probit i gorivo prsnut po motoru, a u takvom sudaru je najmanja briga oce se prolit 4 kaplice goriva po motoru

Edited by Josey
Link to comment
Share on other sites

Željko problem je u prostoru. Taj surge tank bi trebao bit kod rezervara, obično se stavlja u gepek. Naši dečki briju na street legal aute tak da nemogu imat posudu sa gorivom u gepeku, zato stavljaju naprijed u motorni prostor.

Link to comment
Share on other sites

Josey evo ti najbolji dizajn, nemoj me pitat zašto :)

 

stank.jpg

 

stank2.jpg

 

stank1.jpg

 

stank3.jpg

 

potpis na ovo. Čim višlja i mršavija to bolja.

 

nemam pojma :D

napravija san svirlac prosle god u travnju, sad bi nesto piluckao :D

 

zanima me zasto prave jebene cetvrtaste svirlove? stovise ne kvadratne neg KOCKASTE! to mi nema smisla.

 

Lakše ih je izraditi i montirati. Ovih par što si stavio baš i nemaju neku pretjeranu korist osm blink blink efekta pod haubom...

 

Željko problem je u prostoru. Taj surge tank bi trebao bit kod rezervara, obično se stavlja u gepek. Naši dečki briju na street legal aute tak da nemogu imat posudu sa gorivom u gepeku, zato stavljaju naprijed u motorni prostor.

 

Swirl pot bi trebao biti tik uz motor. Iz više razloga. Jer možeš staviti kraće i deblje lajtunge do pumpe i od pumpe do motora, a lajtunzi i pumpa koja puni swirl pot može za amatere trkače biti potpuno serijska...

 

Inače kapacitet uzmeš prema namjeni i veličini injektora. Recimo za street race i malo kriva, koliko ti popiju injektori na punom gasu u minuti... Ako imaš toliku zapreminu to će ti biti i više nego dovoljno...

Link to comment
Share on other sites

jedini razlog onda je preglup jer je okrugli potpuno jednako zahtjevno za napravit, oba moras varit i busit

 

nije isto zavarivati 2 lima pod 90 stupnjeva, usporedno za zavar kape na okruglu cijev.

 

Za ovo 2. ti u pravilu treba stroj za kružno zavarivanje ako misliš raditi više od jednog komada(da se odmah ogradim, svaka čast onima koji imaju "ruku" za kružno zavarivanje)

 

A i bušenje je otežano, pogotovo na modelu koji je prikazan na "savršenom" komadu gore u temi.(hoću kazati, da ipak treba strojeva i malo više tehnologije za izradu cilindričnog swirl pot-a), (potrebna glodalica)

 

Nadam se da sam ti razjasnio u kratkim crtama :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

nije poanta u varovima (iako su jebeni) nego u "vazi"

 

mislim da je ovo ogledni primjerak kako bi to trebalo izgledat, osim ako nemate jos kakvu bolju ideju :)

pa da napravim vr 2.1beta

 

a vario nisam ja, al onaj ko je vario je vario preko kurca, jer je njemu ovo smjijurija, covjek kad hoce i kad ce potrudi vari kao stroj (mozda zato jer vise on ima kilometara vara u rukama neg ja s autom ;))

ovo sve je zavareno u manje od 10min

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...