Jump to content

Pitanje gume. 195/55/15 vs 195/65/15


Recommended Posts

Da pojasnim. Serijala na premacyu imam 195/55/15 a cijenom guma u dimenziji 195/65/15 je 20eura povoljnija.

 

Govorim o srednje kvalitetnoj gumi pri janezima. Kojiko bi ta mini razlika u visini utjecala na voznost i upravljivost s obzirom da mazda ima 1400kg. na 195/50 nebi išao jer je to ipak obiteljski auto.

Link to comment
Share on other sites

auto je lelujav na toj dimenziji, ja sam jedno vrijeme imao takve zimske i bilo je hmmm.. lelujavo.. :D nije isti auto, ali je isto podvozje..

 

ostani na serijskoj dimenziji, poštene 4 kod janeza oko 2kkn, to stvarno nije puno za neki bridgestone..

 

plus toga se moraš batje s upisom u knjižicu i tak to..

 

i da, za neupućene, premacy se vozi bolje nego dosta modela srednje klase, samo je to teško predočiti jer izgleda ko mini kombi.. ;)

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

ja originalno imam na focusu 195/60-15 i sad imam 205/55-16 i na knap stanu, al opet to ovisi od auta do auta.

Toliku razliku neće upisati u knjižicu bez atesta jer sam prilično siguran da nije ta dimenzija u niti jednoj knjižici kao opcija

Link to comment
Share on other sites

Meni se donji dio opruge, tamo gdje sjeda na amortizer nalazi tik iiznad gume, tj. tu se širi.

 

Premacy je malo specifičan jel ima visoko težište i osjetno više se pokušava zaljuljat nego iti jedan sedan ili karavan koji sam vozio. Ima (po meni) odličan ovjes koji eliminira ljuljanje tako da dosta prenosi na gumu i zato bi htio uzet nešto kvalitetnije a da nije pre skupo. Sad iza imam NOKIAN gumu s odličnom šarom ( visinom profila) ali bruje do te mjere da sam mislio kako mi je otišao ležaj. Veli vulkanizer da su ostarile a nisu se potrošile. Do zime će zdurat ali nemogu se vozitkoliko dumi..

 

Već škicam neke Bridgestonke kako Kulminati veli. Sad dvije pa na proljeće još dvije. Kriza...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...