Jump to content

Recommended Posts

Posted

Da li postoji razlika u utjecaju na ovjes, ponasanje vozila u voznji, opterecenju na dijelove ovjesa itd u ova dva slucaja

 

Npr.

 

felga 7x17 ET 40 s distancom od 5mm

 

felga 7x17 ET 35

Posted

Ne znam kako je drugima, ali meni na Cliu sa 17mm je volan postao izravniji i kao da je auto bolje skretao (manje se naginjao također). Svaki dan idem istom rutom na/ posla pa vidim po zavojima.

Posted (edited)

Upravo kako Kimi kaže...autu odnosno ovjesu je "svejedno" da li imaš 7Jx15 ET35 ili 7Jx15 ET40 + 5mm šajbu...

 

...distance su zapravo "nužno zlo" kad imaš felge s neodgovarajućim ET-om...pa popraviš stvar...

Edited by Coupe VD
Posted

Nevidim koja može biti prednost distanci ako npr postoji felga koja će jednako odgovarat autu kao druga takva s distancom.

 

Sve je u primjeru gore, 99% sam siguran da je bolje et35 nego et40 s distancom, zašto?

 

Pa čisto zbog tog dodatnog materijala između felge i glavčnine, mogućeg dodatnog zazora, krivog balansa, malog odstupanja i slično... sve to može biti "sitno" ali je postojeće.

Posted
...distance su zapravo "nužno zlo" kad imaš felge s neodgovarajućim ET-om...pa popraviš stvar...

 

Istina. :thumbsup:

 

Zato su mi super sjele Ultre koje su 19.7mm više vani u usporedbi sa stock.

Posted
Nevidim koja može biti prednost distanci ako npr postoji felga koja će jednako odgovarat autu kao druga takva s distancom.

 

 

Nema nikakve prednosti, dapače, bolje ako je nema odnsono ako je felga točno pogođenog offseta za taj i taj auto i tvoj ukus. Distanca se stavlja u slučaju kad nemaš za kupiti felgu točno tog ET-a koji bi ti odgovarao ili si naprimjer prodao jedan auto, kupio drugi, imaš super 18" BBS-ice ali jbg, previše su "uvučene" pod blatobrane...pa uzmeš 5mm ili 10mm ili koliko već debelu distancu.

Posted
Nevidim koja može biti prednost distanci ako npr postoji felga koja će jednako odgovarat autu kao druga takva s distancom.

 

 

Cijena :)

 

Iste felge, ali razliciti offseti. Jedne lakse dobavljive i jeftinije, druge teze i skuplje.

Posted

ajde da sad ne postavljam novo pitanje

 

do koliko debelu distancu idu tvornički šerafi cca ?? 5-7-10mm ??

 

a od koliko treba staviti duže šerafe ??

 

koliko uopce duboko trebaju šerafi ulaziti u glavčinu ?? ako bi npr kupio distancu 10mm i stavim šeraf da probam - koliko mi još treba ostati mm šerafa koji ulazi u glavčinu ??

Posted

original šaraf max 5 mm.. iako se ja nebi zajebavao.. recimo meni kad sam stavio 5 mm disrancu, šaraf je slabo hvatao..

 

koliko ti treba šarafa? vrlo jednostavno.. :D koliku distancu stavljaš toliko duži šaraf od serijskog kupi.. :D

Posted

Što više ima navoja u glavčini to bolje. Ja nebi stavljao više od 5mm distancu na serijske šarafe, zbog duljine naravno.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...