Jump to content

Ugradnja plina Seat Leon Cupra 2.0 tfsi


Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Pa totalno bzvz razmišljanje, nije tfsi za njega ako misli plin stavljat. U čemu je problem? Ako se čovjek želi VOZIT a puno mu je 15l benzina jer je benzin 11kn pa bi se vozio s 15l plina po 5kn, nekužim, gdje je problem?

 

Kaže jako malo troši kad ga voziš po otvorenoj lagano u 6toj brzini, a tko cupuje cupru da bi je vozio od senja do zadra u 6toj brzini na 1500rpm?

 

Plin/diesel/benzin, whatever, ako auto ide. Ima gro primjera auta s plinom koji idu, to što tfsi ne podnosi plin je drugi par rukava.

 

Dakako da možeš bit heben i pošten, pogotovo danas, evo primjer je fire koji vozi vectru stalno na plin a brži je od tfsi-a, i što sada?

 

Da je gurne u savu jer je pametan i plaća gorivo duplo jeftinije nego mi? Heh.... :)

Link to comment
Share on other sites

Pa totalno bzvz razmišljanje, nije tfsi za njega ako misli plin stavljat. U čemu je problem? Ako se čovjek želi VOZIT a puno mu je 15l benzina jer je benzin 11kn pa bi se vozio s 15l plina po 5kn, nekužim, gdje je problem?

 

Kaže jako malo troši kad ga voziš po otvorenoj lagano u 6toj brzini, a tko cupuje cupru da bi je vozio od senja do zadra u 6toj brzini na 1500rpm?

 

Plin/diesel/benzin, whatever, ako auto ide. Ima gro primjera auta s plinom koji idu, to što tfsi ne podnosi plin je drugi par rukava.

 

Dakako da možeš bit heben i pošten, pogotovo danas, evo primjer je fire koji vozi vectru stalno na plin a brži je od tfsi-a, i što sada?

 

Da je gurne u savu jer je pametan i plaća gorivo duplo jeftinije nego mi? Heh.... :)

 

Ne, misljenje je da nije opcenito takav auto za njega, ako mu je skupo tociti, hoce kemijat s plinom itd.

Svaki auto ima svoju namjenu.

Drugim rijecima, to je downgrade.

To su po meni ciganska rjesenja. Ono, Bogohuljenje auta.

Kupis neki dizel i vozis se dva put jeftinije.

 

Primjer za mizernu potrosnju je recen u smislu da sam se nadovezao na Marija, koji je rekao da moze trositi 8l.

To je bila voznja za probu. Laganini razgovor u autu, dva klinca otraga itd.

 

 

Fireov auto nebih komentirao. Nije predmet rasprave.

 

Poanta je da je normalno voziti nesto u skladu smogucnostima, a ne ubost iznad, pa raditi nebulozne kemije.

Link to comment
Share on other sites

Smanjiti troškove može i manjim navažanjem, bezveze lupajući kilometre.

 

Ja sam sa svojim gti-em u godinu dana napravio oko 43000 km, vecinom bespotrebnog navazanja iliti gusta i kolko sam love potrosio na bengu, da je bilo moguce ubacit plin u njega, napravio bi to odmah. I smijao se ovima koji misle da taj auto nije za mene jer imam eto plin.

Link to comment
Share on other sites

Ne, ocito TAJ i TAKAV auto nije za njega.

 

Ok, ti imas cupru? Kolko si puta bio na stazi s tim autom? Ides na SR ili bilo kakve druge ganjaze?

 

Gti mi je rijetko bio ispod 15 po gradu a na Grobniku je bio na 27+

i isto bi se vozio da je na plin a po tebi, taj auto nije bio za mene jer bi ja u njega ubacio plin. A bio je i na Grobniku i na Marofu i svaki dan na pas mater al eto, ako razmisljas o plinu, onda takav auto se vjerojatno ne koristi za to za sto je namjenjen jel tak?

Link to comment
Share on other sites

Ok, ti imas cupru? Kolko si puta bio na stazi s tim autom? Ides na SR ili bilo kakve druge ganjaze?

 

Gti mi je rijetko bio ispod 15 po gradu a na Grobniku je bio na 27+

i isto bi se vozio da je na plin a po tebi, taj auto nije bio za mene jer bi ja u njega ubacio plin. A bio je i na Grobniku i na Marofu i svaki dan na pas mater al eto, ako razmisljas o plinu, onda takav auto se vjerojatno ne koristi za to za sto je namjenjen jel tak?

 

Na Grobniku bio, a SR me ni najmanje ne zanima.

Auto vozim za svoj gust. Ne stedim ga ni malo.

Isto tako, po ulicicama u gradu se vozim normalno.

 

Uostalom, nadrkan si ili?

 

Napisao sam svoje misljenje i to je to. Ta cinjenica ti predstavlja problem?

Link to comment
Share on other sites

Ako fizički nije moguce stavit plin u auto to je jedno,zbog nekompatibilnosti ili neceg treceg...al ne stavljat iz principa ili ovakvih izjava pojedinaca znači da je onaj koji zbog takvih odustane više manje idiot

 

Godinama vozim na plin,preko 300k km i vozit cu na plin i dalje...sad par dana vozim DAS AUTO dizla i to je pokolj u financijama...

 

Ovih 7 godina sam uštedio cca za tu TFSI osjetljivu cupru...da sam vozio na bengu to bi mi bio pravi potez da pomognem ovu našu stagnirajucu naftnu industriju da si zaradi koju kunu...

 

Pogledaj malo koliko ekipe sa volvovim turbacima preko 200-300 ks vozi na plin,kad neko izvali da se na bengu vozi svi ga čudno gledaju :) pa ekipa sa imprezama sti,wrx i sličnima...zna dobro koliko i kakvih auta ima na plin onaj koji im je mapirao plin...

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

Kako serete neki od vas to nije za vjerovat. Nije auto za njega jer si zeli smanjit troskove voznje? Haha, ludilo.

 

uvijek ima takvih dušebrižnika, pojave se čim se u istoj rečenici spomene auto koji dobro potegne i plin

 

nek svatko vozi kaj hoće, ja benzinca bez plina ne mislim vozit, trošio on 10 ili 25 litara na 100 (naravno, osim ako nije moguće stavit plin na taj motor)

Link to comment
Share on other sites

Ako fizički nije moguce stavit plin u auto to je jedno,zbog nekompatibilnosti ili neceg treceg...al ne stavljat iz principa ili ovakvih izjava pojedinaca znači da je onaj koji zbog takvih odustane više manje idiot

 

Godinama vozim na plin,preko 300k km i vozit cu na plin i dalje...sad par dana vozim DAS AUTO dizla i to je pokolj u financijama...

 

Ovih 7 godina sam uštedio cca za tu TFSI osjetljivu cupru...da sam vozio na bengu to bi mi bio pravi potez da pomognem ovu našu stagnirajucu naftnu industriju da si zaradi koju kunu...

 

Pogledaj malo koliko ekipe sa volvovim turbacima preko 200-300 ks vozi na plin,kad neko izvali da se na bengu vozi svi ga čudno gledaju :) pa ekipa sa imprezama sti,wrx i sličnima...zna dobro koliko i kakvih auta ima na plin onaj koji im je mapirao plin...

 

 

 

Prva misao je da pouzdanog rjesenja (ne za Cupru, nego za TFSI), kaj se tice plina- nema, tj apsolutno je ne isplativo investirati u instalaciju za TFSI.

 

 

Volvo od 2 plus tone i auto ovog tipa je smijesno usporedivati.

 

Znam nesto ekipe sa Imprezama, EVO-ima i slicnim autima, ali nikoga tko instaliran plin.

 

Entuzijazam do ibera... Nema kaj.

 

EOD od mene. Nema smisla...

 

Bok, bok! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Na Grobniku bio, a SR me ni najmanje ne zanima.

Auto vozim za svoj gust. Ne stedim ga ni malo.

Isto tako, po ulicicama u gradu se vozim normalno.

 

Uostalom, nadrkan si ili?

 

Napisao sam svoje misljenje i to je to. Ta cinjenica ti predstavlja problem?

 

Ne, ni malo nisam nadrkan :) Samo ne mogu vjerovati da netko nije za neki auto zato jer eto vozio bi ga na plin :)

 

Vecina BMW i Mercova sa benz motorom je na plin, pa ne vidim da o njima isto pricamo.

Link to comment
Share on other sites

Ne, ni malo nisam nadrkan :) Samo ne mogu vjerovati da netko nije za neki auto zato jer eto vozio bi ga na plin :)

 

Vecina BMW i Mercova sa benz motorom je na plin, pa ne vidim da o njima isto pricamo.

 

I porschea, 350z, z4, sl 350/500 itd... i voze se ljudi normalno

Link to comment
Share on other sites

Ne, ni malo nisam nadrkan :) Samo ne mogu vjerovati da netko nije za neki auto zato jer eto vozio bi ga na plin :)

 

Vecina BMW i Mercova sa benz motorom je na plin, pa ne vidim da o njima isto pricamo.

 

Nemam nisa protiv plina u Volvu, NEKIM BMW-ima i Mercovima, ali za ovakav auto mi plin nije i bok. Rwkoh, osobno misljenje. Saban sam jbg. :D

Isto tako nebi neki Volvo vozio kao ovaj auto, jer za takvu voznju nije čresviden.

 

Najbitnija stavka i on topic je da plin nemre u TFSI (tj moze uz poprilicnu investiciju i jos izvjesnije nece funkcionirati).

Link to comment
Share on other sites

Prva misao je da pouzdanog rjesenja (ne za Cupru, nego za TFSI), kaj se tice plina- nema, tj apsolutno je ne isplativo investirati u instalaciju za TFSI ....

 

Tocno tako, ugradnja je 10 000+ kn, s time da auto NE moze cijelo vrijeme raditi na plin, plus kome ce kasnije prodati taj auto sa plinom (jer selo prica da na TFSI ne ide plin)

I porschea, 350z, z4, sl 350/500 itd... i voze se ljudi normalno

Nabrojani auti trose barem duplo vise od cupre :thumbsup:

Edited by Mislaf
Link to comment
Share on other sites

Nemam nisa protiv plina u Volvu, NEKIM BMW-ima i Mercovima, ali za ovakav auto mi plin nije i bok. Rwkoh, osobno misljenje. Saban sam jbg. :D

Isto tako nebi neki Volvo vozio kao ovaj auto, jer za takvu voznju nije čresviden.

 

Najbitnija stavka i on topic je da plin nemre u TFSI (tj moze uz poprilicnu investiciju i jos izvjesnije nece funkcionirati).

 

Ajmo ovako da je auto od 200injak konja piletina i nije to je samo malo brži kompakt. Kome kune ne padaju s neba razmišlja o uštedi tamo gdje može, to nije auto samo za stazu nego auto za svaki dan a da eto može ići na stazu. Radije s tom uštedoim ranije uzmem opet novi bolji jači auto nego da mogu govoriti wow ja sam entuzijast.

To se zove razum...da sam barem razuman više volio bih.

Što si ti u svoj auto uložio kad si toliki entuzijast....ja sam u svog čađavca s vremenom uložio previše novaca pa opet ne ispadam entuzijast.

 

Dobro se sjećam jednog telefonskog poziva frenda s benzinjarom kad smo se ganjali obilaznicom 200+ sa rečenicom uspori konju troši mi 25 litara :))))

Link to comment
Share on other sites

Pa vialle sustav postoji za tfsi.

Ili vems pa je odma chipani :).

 

Nego, plin je dobra stvar za mehanicki dobro napravljen motor. Kao prvo, ulje se znacajno manje prlja i samim time ima bolja svojstva(nema cade, pa ne pocrni). Drugo, na plinu nemas "cok"(tj ubrizgavanje vise goriva dok je motor hladan). Znaci na kvalitetnom sistemu(tu ne spadaju 99% pigybacka koji se kod nas ugraduju) potrosnja plina na kratkim relacijama je manja nego potrosnja benzina. Isto tako nece dospjeti malo benzina u ulje da mu unistava svojstva.

Onda na plinu se znacajno manje nakupljaju naslage u motoru. Onda da ne spominjem oktansku vrednost plina...

 

Uglavnom, onaj tko voli svoj auto i zeli da mu motor dulje radi bi trebao ugraditi plin. Ali vecinom nerazum prevladava.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...