Jump to content

Dugotrajan akumulator - kako ga održavati


Recommended Posts

Dakle nema veze o autu direktno ...

 

 

Kako sam radio centralno grijanje u kuci doslo je na red rijesiti problem nestanka struje i napajanja pumpe .

Kupio bih ovo http://www.njuskalo.hr/grijanje-hladenje-ostalo/pretvarac-napona-12v-dc-220v-ac-oglas-982219

i akumulator kako bi pumpa radila u slucaju nestanka struje .

 

Zanima me ima li tko iskustva s tim uredjajima te kakav akumulator kupiti da bude dugotrajan? Dali napraviti automatsku sklopku svaki dan da "nestane" struje po 1 sat kako bi se akumulator punio-praznio ?

 

ili uopce postoje neke bolje baterije ??

 

U Mjestu struje nestane godišnje 2 puta , ali uvijek po 3-4 sata ... meni treba bar 3 sata da gura vodu ...

Link to comment
Share on other sites

kupi ups, neki kojem su baterije pri kraju...., i zamijeni s jačim baterijama, obično idu nutra 2 kom po 12V, to je to, ups sve sam rješava(punjenje itd)

pošto ti pumpa ima 50-70w, miran si i da cijeli dan nema struje

tak budem si ja riješio, samo čekam ups da dođe...

Link to comment
Share on other sites

S time da racunas da nikad nedes ispod 50% kapaciteta akumulatora jer drasticno skracujes zivotni vijek.

I problem kod pumpi je sto znaju vuci i preko 10puta vise struja za start nego za stalni rad. Zato za pumpu od 100W cesto treba preko 1kW inverter da se pokrene.

Isto tako neke pumpe ne podnose dobro pravokutni napon kakvog daju jeftinije ups-i.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...