Jump to content

A3 8L odzračivanje kočnica i VAG COM test ABS pumpe?


Recommended Posts

Prije mjesec dana sam mjenjao prednje kočnice na 312,samo sam promjenio nosače a čeljust tj cilindar je ostao isti bez skidanja lajtunga ulja...

 

Prekjučer sam mjenjao zadnje kočnice sa 232 punog diska na 256 ventilirajući i skidao sam čeljust dolje te je ostala tako sigurno 20 ak minuta dok nisam pošarafao druge gore...Odzračili smo kočnice te je posuda ulja bila prazna nakon doljevanja novoga ulja...Nakon toga smo odzračili još 2 puta iz razloga što je papučica bila mekana tj propadala i auto je kočio tek pri dnu papučice...Sada nakon cca 50 km kočnica je mekana pri vrhu relativno malo i onda koči nakon određenog hoda,kočnica je nakon toga tvrda i auto koči ali mi osječaj i dalje govori da to nije to.......Konstantno imam feeling da to nije to te da još ima zraka u sistemu...

 

Čitao sam na engleskim forumima da se može pomoću VAG COM-a napraviti test ABS pumpe nakon kojeg bi se ovakvi problemi trebali otkloniti..E sada što mi nije jasno zašto svi pišu da auto mora biti na dizalici ili klocnama prilikom testa ..Jel to mora biti tako ili može biti na zemlji...

 

Pokušao bi to napraviti i još jednom odzračiti čeljusti sa metodom da se skine čeljusti i okrene sisica za odzračivanje prema dolje eventualno :lol::lol:

 

Jel imao tko sličnih problema ?

Edited by pinci
Link to comment
Share on other sites

Preko VCDSa se može odzračiti ABS pumpa... Ako ti se posuda do kraja ispraznila, moguće di ti je nešto zraka ušlu u ABS... Nije nužno da bude na klocnama, ali će ti to ulje negdje curit...

 

Kada se pokrene odzračivanje ABS pumpe ulje izlazi na posudu van ili ? ...Nisam to nikada radio...Probao maloprije sjesti u auto od Frenda koji ima isti setup kočnica na A3-jci i moram priznati da je kod njega malo bolje nego kod mene ali moram priznati da je osječaj jako subjektivan jer je razlika sada i prije velika...Auto na naglijem kočenju staje recimo i nemoram zbremzati do kraja da bi aktivirao ABS recimo ...Još ću vidjeti kroz par dana kako će se pokazati kada se uhodaju zadnji diskovi i pločice...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...