Jump to content

Ford Mondeo 2.0tdci - savjet...?


Recommended Posts

Dakle imam "Problem", ajmo ga tako nazvati.

 

Ukratko, zanimaju me vaša iskustva a i mišljenja, jer neznam što da napravim...:yucky:

 

Uglavnom, auto kupljen prije cca 2 mjeseca, radi se o mondeu 2002god, 2.0tdci motor. Prvi vlasnik, svi servisi u ovlaštenom, blablabla, jako očuvan iznutra, jako fino se vozi, nema apsolutno nikakvih problema... 181000km na satu.

 

E sad, ja napravih cca 1500km od tada, toči/vozi, doslovno, samo sam zimulje stavio gore :rofl:

 

Na kraju 11mj mi ističe ekotest (u CH se to radi jednom u dvije godine) i na preporuku prijatelja odem u obližni Bosch servis i tu nastaju problemi...:

 

1. Dogovorim ekotest, dođem, spojimo, rataatataatta auto ne prolazi, pa opet, pa opet, ukupno 15x i auto ne prolazi, razlog previše vožnje po gradu kao i diferencija između min i max nije dobra, moraju "pročistit" motor, a pošto je već bilo 18h da ostavim auto i sutra dođem po njega, sve će bit ok, kolega kaže ostavi nema problema ja nekad radim kod njih preko vikenda dečki su full ok, reko dobro, ostavim auto...

 

Dođem drugi dan, auto prošo eko test, dobio sam naljepnicu, vrijedi do 11/2014 itd itd, platim i sjednem u auto i doma...

 

2. Nakon cca tjedan dana, kaže frend "Oni u servisu imaju istog takvog mondea, identičnog, pitaju jel bi mogao u subotu 8.12. pustit auto kod njih na jedan dan da probaju promijenit diznu jer imaju na svom problem s diznama pa da vide u čemu je stvar, odužit će se oni već ako nešto bude trebalo". Ja skeptičan al ajde on pita, a ok smo si, auto mi ne treba subotu i nedjelju i uz garanciju da će sve bit ok, ostavljam auto u subotu, oni zahvaljuju puno itd itd...

 

3. Navečer dođem po auto, sjedam, palim, sve šljaka ok, odvezem se do doma (cca 1km) i sve 5, nema problema.

 

4. Jučer, dakle nedjelja, moram do Berna, sjedam u forda, palim, krećem, sve 5, nakon cca 30-40km vožnje hop žuta lampica, ja brzo u servisnu, piše problem s diznama/gorivom, reko hmmm, goriva ima skoro je pun, idem vidit dizne. Stanem na prvi parking, dignem haubu i poklopac motora, imam šta vidit, na prvoj dizno mokro od ulja. Reko super, nisu dobro nešto složili (ubio bi ih najradije da je netko bio blizu), zovem kolegu, reko auto je u safe modeu, neće preko 25000rpm i ide ko auto od 60ks al moram do berna i nazad (cca 200km), kaže on vozi lagano nema problema složit će oni kad se vratiš, reko ok...

 

Odvezem sve, auto ne cuka, ne trza, ne dimi, samo neide i svijetli lampica.

 

5. Danas ujutro odmah odem do servisa (auto jedva upalio) i ostavim auto, oni kažu ok riješit ćemo nema nikakvih problema.

 

I sad navečer dođem po auto, u 18:30h, i ide priča: Da prva dizna je imala problem, išlo je ulje van? Složili su dihtung, blabla, sve ok, ne pušta više, sve suho na motoru itd itd. Reko super, vozim auto doma? Kaže šef ne... nije problem u prvoj dizni već u četvrtoj???! Reko :huh: Da ona nije ispravna, da ne radi dobro, i zato je bio problem taj, ne radi "ulja". Reko da, ali auto nije imao NIKAKAV problem prije te SUBOTE. Kažu oni da, ali stvarno nije problem u toj dizni koju smo dirali, nego u drugoj, ja rekoh da me ne zanima, da je auto bio skroz u redu i da ga takvog hoću nazad.

 

Kaže šef u redu, u subotu smo shvatili da su SVE 4 dizne na NJIHOVOM mondeu gotove i da je već naručio druge i da dolaze u srijedu, i da u četvrtak mogu dobit auto... Na što odgovaram da mi auto treba, i da ne mogu toliko čekati. On govori ok možda 2 dođu sutra jer su 2 naručene u Fordu a 2 u Boschu, pa ćemo odmah stavit novu, programirat i pobrisat grešku i ako sve šljaka možete sutra preuzet auto...

 

Reko ok, sutra se čujemo/vidimo, ostavim mu svoj broj telefona i usput ga upitam koliko će sad to mene sve koštati i onako se nasmijem... Kaže on da ne zna! Ja :huh: i opet mu ponovim da je auto bio potpuno ispravan prije subote, i da me uopće ne zanima do čega je, nego da vrate auto kakav je bio... I onda je on opet ponovio da nije u toj dizni bio problem nego u drugoj (ali da se tako nešto desi, slučajnost jeeeee ohohohoh :doh: ) ali kao "vidit ćemo". Reko očekujem da je auto sutra gotov i to je to, i otišao sam ća...

 

I onda zvao "kolegu", i kaže on da sigurno neće ništa naplatit jer i on zna kakav je auto bio kad smo im ga dovezli, i da on garantira da će složit i da će bit "besplatno" (o živcima neću pričat jer bi ih zapalio).

 

Eto, što bi vi učinili na mom mjestu? Ja čekam... i lud sam, a žena i ovi ostali će me dovest do sloma živaca, jer, kažu: "oni će ti sve na autu promijenit, tko zna što će stavit, tko zna koliko će koštat, itd itd itd itd" :yucky::drink:

 

Ugl nemam živce više, a ovo je autoforum... paaa :rofl: Pucajte, jel tko imao problem s diznama na Fordu mondeu 2.0tdci, jel čest jako taj problem? I jel moguće da sam stvarno takav baksuz? Sve mi se čini da sam dobio neku "staru" diznu, i da im neću dat mira dok auto ne bude tip/top!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Da ti sad ne pametujemo, lako je bit general poslje bitke, al da je to jedan klasičan danak neiskustvu... je... di ćeš nekome ostavit ispravan auto da ga raskapa i pomoću njega krpa pokvareni.

 

A sad za ozbiljno, ne sjećam se da su dečki u servisu imali problem sa diznama na 2.0 TDCi.

Kvačilo, remenice, itd... su poznati problemi, dizne zbilja ne.

 

Iako, nisu od kriptonita, tako da je moguće da se "pokvare", ali je šansa manja ili jednaka šansi za ekonomski oporavku i industrijski procvat Hrvatske do kraja godine....

 

Inzistiraj da ti stave gore nove i ispravne dizne ili ćeš ih dati u novine i prijaviti nekoj tamo inspekciji, sigurno imaju i neku "gospodarsku komoru" ili slično.

Edited by 2fast
Link to comment
Share on other sites

Evo kolega bio danas u servisu, ja radio. Oni stoje iza toga da je auto otisao ispravan iz servisa, a ja da sam im ga posudio ispravnog i dirali su dizne i sad je problem s jednom diznom. Aj da svijetlo ne radi, ali dizna.

 

Ugl sutra da ce auto bit gotov i da oni sve placaju...

Link to comment
Share on other sites

Bokte kakav je to sirotinjski servis da skidaju s jednog i isprobavaju na drugom...pa tog nema ni kod nas......neka crna garaza izgleda

 

Jok pa nema... Skidaju se dijelovi s novih auta iz salona i probava ako treba... I to kod malo "skuplje" marke...

Link to comment
Share on other sites

Bio sam sad 2h kod nji, nije auto još napravljen...

 

Ali dizne su došle, probali smo 4 komada na taj cilindar gdje je greška i UVIJEK javlja samo na 4tom cilindru grešku, bez obzira koja je dizna unutra. Na kraju smo zamijenili 3 i 4 diznu i opet isto, dizna iz auta ispravna na mjesto "neispravne" i opet je greška na istom cilindru, čudno??

 

99% su dizne eliminirane, navodno da je problem elektronski ili možda grijač? Sutra se zove ford servis i po broju greške će se valjda nešto više saznat, nadam se.

 

Auto je u "safe modu" cijelo vrijeme, vozi se ali onako, bez snage, i na malom gasu trokira, na full gasu ništa.

 

Na kompu kad se spoji i gleda po cilindrima (čini mi se protok ili što već) na sva 4 cilindra je na leru oko 49-50% iako na 4tom javlja grešku... Svi parametri ok :S

Link to comment
Share on other sites

Samo kad se upali na hladno gdje još uvijek malo trokira, poslije ništa! U leru bez problema ide do 4800 a u vožnji jedva nabere do 3000rpm cca (neznam jel bitno).

 

Na prvoj dizni više ništa ne curi, dihtung složen kako treba.

 

Na autoputu je miran ko bubica, a kad se ulovi malo stajanja ili nešto, počne lagano trokirat kad se malo gasa da.

 

Jel bi moglo to imat veze s kodiranjem dizni?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...