Jump to content

unibolli za ovjes


Recommended Posts

dakle nabavio bi unibolle umjesto krajnika i umjesto spona balans stange. Zanima me koji su best-buy. Ivicek ima, ali je cijena skoro 400kn komad pa mi to ne dolazi u obzir, a ovi od 50kn komad imaju lufta :doh:

sta kupiti? SKF?

auto je daily driver i volio bi ukrutit "spur", na vilicama budu powerflexi i jace kugle, a na prihvatu balans stange na most umjesto selena teflon

Link to comment
Share on other sites

Nema razlike izmedju uniballa i krajnika (pod uvjetom da je ispravan).

 

A ako bas zelis uniballe onda Schaublin, Aurora, Fluro.

 

Kakav seraf u ekscentru?:huh:

znaci saraf koji ide na rukavac ne stoji u centru nego je pomaknut u stranu.. znaci da se unutrasnji dio totalno raspao i spur bjezi u pm..

znaci krajnik ima isto kuglu unutra? princip uniballa? nisam znao :) jos bolje u tom slucaju, jeftinije je :D

 

kad smo vec kod ovjesa, kome dat napravit jacu kuglu na vilicama? neda mi se prepirati s Anđelkom kad probije rok isporuke jer mi auto treba za vozit a ne da stoji na klocama dok ce on to mjesecima radit.. :)

radi se o fijatu coupeu, ima kuglu u komadu s vilicom, mijenja se cijela vilica inace ali ja stavljam powerflexe na prihvat s mostom pa bi trebalo kuglu rijesit

Edited by Jopa
Link to comment
Share on other sites

Krajnike uzmi trw i ne kemijaj

dolje za stabilizatore stavi unibale ali ne budes nista dobio sa tim, ja nisam nikakvu razliku primjetio..

kugla je problem, ali moze se rijesiti isto sa ubacivanjem unibola dolje. ali moras uzet kvalitetan jer smece se ne isplati stavljat

 

jedan savjet, serijala drzi bez greske, pogotovo na tvojoj snazi ces rasturit sve jer nema nicega da upije vibracije

Link to comment
Share on other sites

od cega je vilica napravljena? da otpilim kuglu, navarim piksu s navojem i nasarafim uniboll? auto je sada na 300-330ks i to nebi smjelo trgat ovjes, a ni sasiju s malo tvrdim ovjesom... a 500+ ce cekat, radije slozim ovjes kako bog zapovijeda pa imam 300ks i auto koji drzi nego 550 i auto koji ne drzi :)

sa serijalom nisam bas zadovoljan, sve je ispravno ali nije to sta hocu. istina je da sam na serijala amortizerima (sitno preradjenima) ali ne zelim kupovat sknj amortizere nego hocu pravu stvar, pa ce to morat malo pricekat.

kako se tebi ponasa auto s 4x4? jel hoce pobjeci guzica tako lako kao na serijali ili je ipak nesto bolji zadnji ovjes?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...