Jump to content

Zastita/farbanje navoja


Recommended Posts

Zanima me s cim bi mogao ofarbati navoj, a da se ne oljusti s vremenom? Znam da se navoj obicno ne farba.

Razmisljao sam o plastifikatu i zanima me jel bi izdrzao. Cincanje? Tanki sloj boje iz spreja? I na kraju ona mast za navoje.

 

Plastificiranje mi djeluje kao najbolja varijanta, samo se bojim da ne pukne plastifikat, onda sam samo jos vece sranje napravio.

 

Cijenim misljenja. Hvala.

 

Btw radi se o navoju na gewindama.

 

Isto tako, plastificiranje opruga je ok? Nece boja popucat? Nekak imam osjecaj da je krhak taj plastifikat, a vjerujem da nije. :)

Link to comment
Share on other sites

kupi prave gewinde pa nemoras mislit o navoju

 

kako ti na svojima očistiš navoje kad dizeš gore? nemoguće je dobro očistit kad ides dizat gore, jer se nabije kamenčića i svega..

 

lako je kad spuštaš pa ti ne semta opruga da očistiš navoje.. ja sam na golfu skidao prednje amortizere, detaljno očistio navoje i onda dignuo, drugačije nije išlo..

Link to comment
Share on other sites

isti problem ja imam na stupovima od audija 200 20v. dao sam ih napravit od zeljeza jer nisam tog trena imao za inox.

sad mi je krivo da bi plakao. pitao sam za cinčanje, onda su mi rekli da ce malo popunit navoj i da ce matica s vremenom skinut taj sloj cinka i da opet nisam nist napravil.

probao sam svakakave sprejeve, neke tamo s bakrom, pa onaj za lance kod motocikla.. ma sve zivo..

meni je auto u podu cjelo vreme , dok ne dojde vreme tehnickog pregleda i onda ga dizem da mogu na grabu i valjke.

dao sam napravit plasticnu kapicu koja prijanja skoro uz navoj i u njoj je mast. tako da je na ostatku navoja cjelo vreme masno , a kad je krenem dizat, dize se i ona bez problema i nista ne zapinje, nema hrđe i sl.

probaj si tak nekaj iskompinirat, ja vec 4 godine nemam brige! mogel bi reci da je to trajno rijesenje!

Link to comment
Share on other sites

kako ti na svojima očistiš navoje kad dizeš gore? nemoguće je dobro očistit kad ides dizat gore, jer se nabije kamenčića i svega..

 

lako je kad spuštaš pa ti ne semta opruga da očistiš navoje.. ja sam na golfu skidao prednje amortizere, detaljno očistio navoje i onda dignuo, drugačije nije išlo..

 

nebi vjerovo ali VODOM i krpom i to je to

Link to comment
Share on other sites

Znaci obnoviti navoj tj. jel ga smijem pjeskariti?

Staviti ovu gore mast i ovo preko toga i to je to?

http://bit.ly/TVacWR

 

Sta stavljaju serijski preko navoja u tvornici? Netreba mi tocan podatak, cisto okvirno?

 

Recimo za D2 kojem je navoj crne boje, a od Al je pise sljedece.

 

Mounts are constructed of 6061 powder coated aluminum. Threads are teflon coated to prevent rust.

Link to comment
Share on other sites

ako nije od inoxa onda su galvanizirani tj. cincani , a ako su od aluminija onda su tvrdo eloksirani navoji na gewindama.

ova tekuca mast ti je jednako dobra ko i WD. probao sam i nju , ali tamo gde se ispere opet korodira.

auto je u pokretu, vjetar kiša , kamencici, miniwash , sve to uklanja zastitu.

meni se ova pixa za sad najbolje pokazala..

probaj pa sam procjeni kaj ti najvise odgovara

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kako ti na svojima očistiš navoje kad dizeš gore? nemoguće je dobro očistit kad ides dizat gore, jer se nabije kamenčića i svega..

 

lako je kad spuštaš pa ti ne semta opruga da očistiš navoje.. ja sam na golfu skidao prednje amortizere, detaljno očistio navoje i onda dignuo, drugačije nije išlo..

 

najobicnija suha krpa skida ta sranja iz navoja, kada se pocisti navoj s time sibas maticu gore sa rukom

Link to comment
Share on other sites

najobicnija suha krpa skida ta sranja iz navoja, kada se pocisti navoj s time sibas maticu gore sa rukom

 

e, ali od poruge ne mozeš počistit navoj.. u to me je stvar.. i suha krpa ama baš ništa ne skida.. žičana četka i onda dalje..

Link to comment
Share on other sites

ovo sad nije sprdnja,kupi kvalitetnije gewinde pa ces vidit ;)

 

pa vjerujem da ima do toga, ja ti kažem kakav je bio slučaj.. :)

 

i ne planiram više stavit na auto jeftine gewinde, radije amortizeri origigi + opruge..

Link to comment
Share on other sites

ovo sad nije sprdnja,kupi kvalitetnije gewinde pa ces vidit ;)

 

Na koji nacin su obradjene kvalitetnije gewinde da toliko izdrze? Od kojeg materijala su izradjene? Mene to zanima, a ne koje su bolje, a koje losije. :)

Link to comment
Share on other sites

Na koji nacin su obradjene kvalitetnije gewinde da toliko izdrze? Od kojeg materijala su izradjene? Mene to zanima, a ne koje su bolje, a koje losije. :)

 

od celika ili AL, 6061 je sasvim u redu

 

antikorozivna zastita ti je napisao rs, s tim da cincanje na pravilno pripremljenu povrsinu nece skinuti cink, bio galvaniziran ili toplo cincan

 

ak nemos pomaknuti nakon ciscenja krpom kak su ti rekli, baci to u smece

 

za krajnju nuzdu, cink u spreju

Edited by Dominik
Link to comment
Share on other sites

ima tu svega napisanog

 

ako na navoji se skupi pjeska kad dižete auto taj pijesak u navoju skine anodizaciju sa gewindi i to je glavni problem,a nikad ne možeš očistit baš full da bude čisto

 

ovo sa mastima je glupost jer obično se svašta i za nju primi

 

ako trebate nešto za zaštitu gewindi onda ovo,imate u telacku u gradicima kod gorice...60kn sprej prozirna antikorozivna zaštita na bazi silikona koliko mi se čini...recimo možeš ju noktom dolje skinut

 

imag0090kr.jpg

 

 

A što se gewindi tiče...imam d2 nekih preko 300 000 km na civicu uglavnom konstantno u podu..ade kao i prvog dana,osjeti se samo da su malo mekše...jednu sam ubio na skoku i to zadnju desnu jer sam se dočekao na taj kotač

 

I na del solu imam d2 i ne mislim nikad ništa drugo stavljat na svoje aute a imao sam na početku koni eibach,hr i slično...

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...