Jump to content

Usviravanje zvucnika


TomiTraktor

Recommended Posts

Ne usviravaju se zvučnici da bi se mogli početi "frljiti" nego više iz "audiofilskih" razloga. Ako nisi prekaljeni hifista i čuješ samo ono što većina čuje - ne trebaš ništa usviravati. Ako pak spadaš u skupinu ljudi koja razlikuje kad je u sustavu analogni interkonekt od 300 dolara a kad onaj od 50 kuna onda moraš usvirati sve komponente...i zvučnike i pojačalo i predpojačalo itd.

Link to comment
Share on other sites

Ne usviravaju se zvučnici da bi se mogli početi "frljiti" nego više iz "audiofilskih" razloga. Ako nisi prekaljeni hifista i čuješ samo ono što većina čuje - ne trebaš ništa usviravati. Ako pak spadaš u skupinu ljudi koja razlikuje kad je u sustavu analogni interkonekt od 300 dolara a kad onaj od 50 kuna onda moraš usvirati sve komponente...i zvučnike i pojačalo i predpojačalo itd.

 

To je to....

 

Vremenom će početi malo bolje raditi kad se razrade gume, membrane i ostatak...ista stvar je i zimi, no nećeš ih spaliti bez brige...

Link to comment
Share on other sites

Ako si audiofil, onda znaš kako se "usviravaju". Dakle nisi i ne brini previše. Slušaj ih kao što bi slušao i bilo koje druge zvučnike, kada dosegneš limit izlaznog pojačala i počne distorzija, znaš da si pretjerao i stišaj odmah.

Link to comment
Share on other sites

...ako netko s foruma ima iskustva s usviravanjem to je Tcode... ima peharček doma :)

 

Po meni, treble i bass na pola (nula), volume maksimalno na pola i nakon cca 10 sati "sjednu"... doduše, po meni oni sjednu - tebi - u uho nakon 10 sati. Jednostavno navikneš se na taj zvuk.

Link to comment
Share on other sites

a samo tcode ima peharcek doma? :D

koliko znam ima tu jako puno deckiju na forumu koji bi mogli rec pokoju pametnu al kolko vidim nisu bas aktivni.

ukratko, slusaj najnormalnije kao da ih i netreba usviravat, jer i usvirane ces sjebat isto kao i nove ako pretjeras sa snagom/imas nekvalitetno pojacalo/i jos svasta nesto

Link to comment
Share on other sites

Koliko sati svirke treba zvucnicima da se usviraju tj da zvuce dobro i kad se pojaca?

 

Znam da ima neka procedura od xy sati da nije dobro da se loze isto kao i sto po hladnoci nije dobro da se odmah pojacaju

 

O kojim se zvučnicima radi?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...