Jump to content

ulje na odusak, slijeva se u usis u turbo, pitanje za znalce


Recommended Posts

naime pretpostavka je da su mi zveknule karike. jer u voznji od 15 km baci na odusak pola deci ulja skoro. što je ekstremno puno. e sad da li mi se lamba pali cijelo vrijeme zbog toga. lambda je nova. pocelo je bacat i greske za pritisak da je prevelik itd. a kompresija je razlicita po cilindrima, i dosta je niza nego bi trebala biti. pa me sad samo zanima da li sve te greske proizlaze samo zbog karika i ulja u usisu?

u drugom mjesecu radit cu nekakvu polugeneralku pa me sad samo zanima da li moram na jos sto obratiti paznju? :D

hvala unaprijed

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je toliko ulja počela bacat nema smisla uopće vozit tako auto. Samo možeš dodatno pogrošat stvari.

Pokazuje ti da je prevelik pritisak zraka u usisu, moguće da ti je ulje shebalo / zaprljalo MAP senzor.

Isto tako, previše ulja u ispuhu sigurno neće koristit lambda sondi...

 

Raskopaj motor i snimi situaciju, dok se ne raskopa napamet možeš samo nagađat...

Link to comment
Share on other sites

inace sam primjetio na tim ZLET da je vecina sa preko 150k km ima naslage i naslage ulja u usisnoj...trebao bi biti onaj jednosmjerni ventil na odusku koji ne da da tlacis ventil dekl dok odes u nadtlak...dok je u podtlaku onda ce saugati iz dekla sto god ima...i jos ako je netko izbusio onu pregradnu plocu i jos ako ti kompresija iz motora bjezi u karter...ima da popije podosta ulja.

radije raskopaj to...ako klipovi nisu nagorili od nacipavanja i ako ih mozes ostaviti,mislim da set karike/lezajevi/brtve imas od mahle-a za ispod 1k kn.to nije puno.

Link to comment
Share on other sites

Onaj jednosmjerni ventil hoće puknut na spoju crijeva i njegovog plastičnog priključka, zato fino kupiš metalni i problem riješen. Malo ulja svaki motor može popit, ali ovo je daleko od prihvatljivog.

 

Ja kad sam skinuo svoju usisnu granu nije u njoj bilo trunke ulja niti bilo kakvih naslaga.

To je vjerojatno slučaj ako se do motora baš ne drži i ne održava.

Link to comment
Share on other sites

ma provozam auto malo da ne stoji nista previse nego mi se to palilo pa me interesiralo jel to uzrok. e taj pcv sam mijenjao jer je netko tko je prije servisirao taj auto staviio taj ventil od audija nekog. i još je bio probušen. nažalost prijašnji vlasnik je jako loše održavao auto pa ga sad želim dovesti u pic pic stanje :)

onda mi je vjerojatno i solenoid zveknuo od ulja. jel taj dio solenoida koji ide na usisni dio turba usisava zrak ili ispuhuje u usis?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...