Jump to content

Smart lampica


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Update - bio kod Horvata (jerbo se Alfa ne javlja, valjda mu se ne da..), greska je bila na 1. cilindru, presiromasna smjesa. Kao da je osjetljiv na gorivo i da ne tocim na Ini.

 

Ista greska je bila i na mom zutom smartu (2007). Ista dijagnostika. Nikad tocio na INI, uvijek OMV ili Tiffon. Tocio i 98-icu i 100-tku.

Greska se uvijek pojavljivala. Cak je Horvat zamjenio injektore sa prvog na drugi cilindar, ali je opet javio gresku na 1 cilindru (presiromasna smjesa).

Nikad rjeseno. Ubrzo sam imao sudar, totalna steta, pa se vise nisam zamarao time.

 

Na novom (6/2011), bijelom, ... nikad nikakvih problema takvog ili slicnog tipa, a da ne govorim da mi je potrosnja bijelog i do 40% manja od zutog. :)

Link to comment
Share on other sites

Update - bio kod Horvata (jerbo se Alfa ne javlja, valjda mu se ne da..), greska je bila na 1. cilindru, presiromasna smjesa. Kao da je osjetljiv na gorivo i da ne tocim na Ini.

 

uvjek je gorivo krivo na INI..u prijevodu...*ajd bježi,nedami se tražit detaljno kvar

Link to comment
Share on other sites

Ista greska je bila i na mom zutom smartu (2007). Ista dijagnostika. Nikad tocio na INI, uvijek OMV ili Tiffon. Tocio i 98-icu i 100-tku.

Greska se uvijek pojavljivala. Cak je Horvat zamjenio injektore sa prvog na drugi cilindar, ali je opet javio gresku na 1 cilindru (presiromasna smjesa).

Nikad rjeseno. Ubrzo sam imao sudar, totalna steta, pa se vise nisam zamarao time.

 

Na novom (6/2011), bijelom, ... nikad nikakvih problema takvog ili slicnog tipa, a da ne govorim da mi je potrosnja bijelog i do 40% manja od zutog. :)

 

Koji motor imas u tom novom ? koliko trosi ? Moj je 2010.-a, 72ks, i trosi ko veliki :D ljeti cca 6.5 zimi oko 8-9...

Link to comment
Share on other sites

uvjek je gorivo krivo na INI..u prijevodu...*ajd bježi,nedami se tražit detaljno kvar

 

Jel ti dobivas neki dodatak na placu ak si branis poslodavca il kaj? :D

 

Taj krac od auta troši 8-9L? ccccccccccccc

 

Ovaj je na 7.2, 7.3 po gradu. Vecinom gas do daske inace se nemres vozit normalno.

Pa to je banana...jebote, moj dostavni Combo u full gasu troši <7L, a mislim da nije vrijedno spomena razlika u kilaži, obliku itd...

 

 

Tvoj je dizel, ogromna razlika.

Link to comment
Share on other sites

U novom imam 999ccm, 45kW mhd. Trosi mi 5 do 5.5 litara.

 

Steta kaj su ovi stariji tak lose postimani. S time da je Lakiju trosio oko 9 al on ga je ocigledno bas skroz klao. Hrpa ljudi me pota posto zatamnjivanje sajbi, moral bus kavu platit ;)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...