Jump to content

Kako sanirati ogrebotinu na autu ?


Recommended Posts

  • 2 months later...

Buduci da sam dobia od dobrih susida kljucem po autu zanima me kako sanirati tu ogrebotinu

Ogrebotina je ajmo rec povrsinska al skinuta je boja pa me zanima moze li se to kako sanirat a da se ne pitura auto.

Znam da u ovlastenom prodaju one olovke a na internetu sam jednom naletia i na neke tekuce boje za to.

Imali ko kakav prijedlog sa cime se to najbolje rjesava

Link to comment
Share on other sites

u mješaonu boja i lakova neka ti zamješa tu boju i kistom zapuniti ogrebotinu...

 

naknadno se može finim brusnim ukloniti višak boje van ogrebotine i zapuniti bezbojnim također kistom, nakon toga pobrusiti/poravnati i taj bezbojni i poliranjem izvuči da se ne vidi toliko....

Link to comment
Share on other sites

Ovo s kistovima se vidi grezo i lako to otpadne kasnije

 

Ogrebotinu možeš djelomično prikrit zaobljavanjem rubova ogrebotine. Ogrebotina se i vidi najviše zato što je oštra pa se svijetlo reflektira na tom mjestu. Poliranje nekom srednjom pastom i padom bi izgladilo rubove i onda se refleksije raspršivaju i ogrebotina je dosta manje vidljiva

Nakon toga možeš filirat sa recimo black holeom ili sa red moose i tako još dodatno prikrit ogrebotinu

 

To su sve načini za prikrivanje ali ne i za potpuno saniranje, jer potpuno se može rješiti samo lakiranjem i tako da susjedu oči iskopaš pa će znat za drugi put da to ne smije radit

Link to comment
Share on other sites

Nakon isprobavanja olovki, laka s kistom, poliranja i svega drugog živog i neživog moje osobno iskustvo je da se takve pizdarije najlakše tretiraju kasko osiguranjem vozila.

 

Ovo ostalo su pizdarije, ko što Goert kaže možda najbolje poliranje kod profesionalca i oni će izvuć kolko se može. Ali vidjet će se i dalje.

 

Fore s kistom samo dodatno sjebu stvar jer se to vidi, pogotovo ak si picajzla i onda izgleda kao da ti se dijete igralo s kistom po autu.

 

Ove olovke, to otpadne na prvom jačem miniwash pranju.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...