Jump to content

Razlike sport katalizatora


Recommended Posts

U fazi sam kupovine sport kat-a 200 ćelija pa me zanimaju iskustva sa katalizatorima po 100-150 eura i onih po 300-400. Na ebayu sad ima po 100-150 eura magnaflow katalizatora pa razmišljam da to uzmem, čini mi se kao bolja varijanta nego vozit se bez njega, smrdi mi iza auta po benzinu ko da će svaki čas procurit na nastavke:D

Link to comment
Share on other sites

pa razlika ej baš u tom broju ćelija.

što ih je manje znači da su prohodnije odn veće i time da je kat "sporckiji"

za tarbo benzinere se uglavnom uzimaju 100 ćelijski

 

To mi je jasno, ali sam mislio u usporedbi sa konkurencijom istih specifikacija.

Link to comment
Share on other sites

Prema iskustvima ekipe iz UK kojima su se većinom poraspadali ti "jeftiniji" katalizatori na ozbiljnije tuniranim motorima uzeo sam HJS Motorsport kat. Skup je, ali vjerujem da valja. Ekotest prolazim bez problema.

Pitanje je za koju je snagu / protok deklariran koji kat i što je zbilja sposoban podnijeti. Da si nepotrebno ne stvoriš restrikciju u ispuhu.

Iako, da mi auto radi bez problema i ne pali check engine ako nemam katalizator, ja bih se vozio bez njega. Imat ćeš više snage baš iz razloga što nema restrikcije u ispuhu, i još si uštedio min. 150 €.

Link to comment
Share on other sites

U fazi sam kupovine sport kat-a 200 ćelija pa me zanimaju iskustva sa katalizatorima po 100-150 eura i onih po 300-400. Na ebayu sad ima po 100-150 eura magnaflow katalizatora pa razmišljam da to uzmem, čini mi se kao bolja varijanta nego vozit se bez njega, smrdi mi iza auta po benzinu ko da će svaki čas procurit na nastavke:D

 

pitas za 1.8T? sta ce ti kat uopce? ustedi si novce, stavi ravnu cijev + varalica (50-ak kn) i dobar lonac iza i to je to

Link to comment
Share on other sites

pitas za 1.8T? sta ce ti kat uopce? ustedi si novce, stavi ravnu cijev + varalica (50-ak kn) i dobar lonac iza i to je to

 

Takav setup i imam složen, fi 70 sole komplet bez kat-a i protočni zadnji lonac....malo mi je glasan za svaki dan pa bi ga htio bar malo utišat, što se tiče snage 210-220 ks će bit u upotrebi nakon čipanja kod Elmina

Edited by Josip
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...