Jump to content

Održavanje, popravak, bojanje kože (volani, sicevi,...)


Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

znaci taj carat nije baš za preporuku?

 

Normalno da nije. Čovjek je fušer na kvadrat, prijatelju je uništio odlične rijetke siceve i ne znam nikoga da je kod njega bio s ičim zadovoljan. Ja sam mu nosio neke plastike na popravak, a to je bio čisti smijeh što je napravio. Lakiranje koje je napravio bolje bi odradila jadranka kosor. Samo se zna hvalit i pričat bajke o vrhunskim tretmanima (kakve vidio nije)...

 

 

A za ovog Željka nisam nikad čuo. Al ako je 300 kn popravak one ogrebotine na BMWu s crvenom kožom onda mi to ne zvuči dobro, jer za to treba više od 300 kn samog materijala

Link to comment
Share on other sites

A za ovog Željka nisam nikad čuo. Al ako je 300 kn popravak one ogrebotine na BMWu s crvenom kožom onda mi to ne zvuči dobro, jer za to treba više od 300 kn samog materijala

 

Pa ne nužno. Evo na ovom linku imaš cijeli kit sa airbrush-om i svim potrebnim kemijama za popravak i farbanje cijelog sica, a košta 300 kn

http://www.furnitureclinic.co.uk/Leather_Colourant_Kit.php

Link to comment
Share on other sites

Pa ne nužno. Evo na ovom linku imaš cijeli kit sa airbrush-om i svim potrebnim kemijama za popravak i farbanje cijelog sica, a košta 300 kn

http://www.furnitureclinic.co.uk/Leather_Colourant_Kit.php

 

Obrati pozornost na količine, i na to da su to cijene bez poštarine. Taj set u najjeftinijoj verziji (s minimalnim količinama za upotrebu na jednom oštećenju) košta 55 funti s poštarinom (skoro 500 kn). Bez carine i poreza. Gdje su još ruke...

 

K tome to nije sve od materijala što ti treba, a s druge strane takvi setovi koštaju od 100 injak kn (ona sranja na ebayu) do par tisuća kn. Pogodi u čemu je razlika ;)

Link to comment
Share on other sites

Obrati pozornost na količine, i na to da su to cijene bez poštarine. Taj set u najjeftinijoj verziji (s minimalnim količinama za upotrebu na jednom oštećenju) košta 55 funti s poštarinom (skoro 500 kn). Bez carine i poreza. Gdje su još ruke...

 

K tome to nije sve od materijala što ti treba, a s druge strane takvi setovi koštaju od 100 injak kn (ona sranja na ebayu) do par tisuća kn. Pogodi u čemu je razlika ;)

 

Na stranici kaže:

The small kit has been designed for touch up repairs or small items of leather like a pouffee, shoes, clothes, or a single car seat.

 

Znači taj mali kit je dovoljan za cijeli jedan sic. Ja ću si vrlo vjerojatno to naručiti pa se poigrati s tim samo da nabavim uzorak kože da točno pogode nijansu

Link to comment
Share on other sites

ovaj iza antunovica je frendu na 997 carreri radio:

-farbao sic(ispucano)

-farbao ručicu mjenjača

-cijeli volan farbao

-kompletnu onu armaturu gdje je inace ručna(fneka vrsta boja koja izgleda kao gumirano)

 

kaze frend da je identicno kako je nov auto bio,za sve mu je naplatio 1500kn!

Link to comment
Share on other sites

ovaj iza antunovica je frendu na 997 carreri radio:

-farbao sic(ispucano)

-farbao ručicu mjenjača

-cijeli volan farbao

-kompletnu onu armaturu gdje je inace ručna(fneka vrsta boja koja izgleda kao gumirano)

 

kaze frend da je identicno kako je nov auto bio,za sve mu je naplatio 1500kn!

ja sam isto vidio kako je sredio bež kožni sic na Bmw-u X3...kao novo, ne vidi se ništa....

 

inače takvu vrstu popravaka rade i carat i dr.vinyl ali za njih nisam zasad čuo pozitivne kritike

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
definitivno zovem lika, hvala Borna, kad se vidimo imaš ćevape:thumbsup: :notworthy:

 

evo danas preuzeo auto, sredio mi rub vozačevog sica:

 

prije:

sic1w.th.jpg

sic2j.th.jpg

 

poslije:

sic1.th.jpg

sic2r.th.jpg

 

ja sam prezadovoljan...još mi je popravio par sitnih oštećenja na naslonu za ruku..

Link to comment
Share on other sites

sonaxove su zadnje smece i nikad ih vise necu kupit

 

istina, Sonaxove maramice za kožu su smeće....

koje su onda dobre?

 

ja sam prije uzimao Casablanca leather wet wipes i bile su mi dobre, ali više ih nigdje ne vidim za kupiti (držali su ih u DM-u i Mercatoru)

Cijena im je bila oko 30kn..

 

photoizp.jpg

 

Sada bi htio uzeti neke maramice da mogu redovno održavat kožu, a Gliptone ili Meguiars bi koristio recimo par puta godišnje za detaljniji tretman...

NAvodno su za kožu još najbolje one baby-maramice :D

Link to comment
Share on other sites

 

To na amazonu je mozda isto GT12 i 11 u drugom pakiranju, al ovo s ebaya naruci, samo imaš veća pakiranja koja su puno isplativija nego ove male bočice. Ja kožu u autu održavam s time jednom mjesečno pa to brzo pođe

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...