Jump to content

Downpipe sa katom ili bez?


Recommended Posts

Evo ovako, planiram uzeti downpipe za svoju Mazdu 6 MPS, lokalni auspuh majstor me uvjerava da slobodno uzmem DP sa katom od 200 celija, da se drugi kat moze i skinit i da cu proc tehnicki. (mislim kod njega raditi 3" do kraja)

Medjutim ,nekidan sam bio sa kolegom sa drugog foruma koji ima isti auto i kaze mi da nece proc tehnicki, navodno i da je Mikina M3 imala takav DP, i nije prolazila. Njegov savjet je da uzmem DP bez kata, odrezem i montiram flandje za testpipe odn. kat (prvi, tvornicki) kad se bude islo na tehnicki, drugi i ne treba. Opet, trgovci me uvjeravaju da prolazi tehnicki.

Sta napraviti? Nije mi bas sjela ideja da pljunem cca 400-500€ i onda da idem rezat novi DP.

Link to comment
Share on other sites

Čak i ako prođeš eko test bez kata (a što čisto sumnjam), katalizator mora biti fizički na autu. Osim ako tehnički ne radiš sa Stjepanom Radićem u pretincu, onda ti je svejedno. Ja bih na tvom mjestu išao odmah na verziju sa katalizatorom. Nećeš ništa bitno izgubiti na snazi, a ostat ćeš "čist".

Link to comment
Share on other sites

Drugi kat nije toliko bitan za tehnicki, ali bi bila svakako ostavljena mogucnost za vratiti ga. Dakle, uzet DP sa 200 celija, ili bez, pa pilat i stavljat origigi prvi kat?

Ima ko slicnu kombinaciju?

Link to comment
Share on other sites

oces plin nakraju ?

 

ako imas plin nema ekotesta

 

Znam, odusta sam od plina, iako ima masu CX-7 sa plinom, navodno isti ne radi dobro u M6 zbog razlicitog kompa, turba i jos par stvari. Sve je to rekla-kazala, nazalost nemam previse informacija, pogotovo ne kod nas.

 

Ti bi se *ebo, al da ti ne uđe :D.

 

 

zar to nije najljepse :D

 

Glupo mi je davat 200€ vise za verziju sa katom, a onda da mi ne prolazi tehnicki.

Link to comment
Share on other sites

Vratis za tehnicki serijsi cili auspuh,ja san ga na Mikinoj mazdi stavlja i skida valjda 5 puta!

Slozi bez katalizatora,s dva protocna bit ce ok zvuk ne preglasna!

moj glas za ovo,leonu sam napravija full protocni,a kad idem na tehnicki,2 ure posla,vratim originalni

Link to comment
Share on other sites

Ja na svom imam decat na flandju, dakle ustvari samo cijev s jednim protocnim loncem (ako se ne varam), a katalizator 100 ili 200 celija stavljam prije tehnickog (prvi katalizator je uklonjen) i prolazi tehnicki samo s tim drugim katalizatorom... Samo pazi da taj katalizator sa 100 ili 200 celija dobro zagrijes prije tehnickog :)

Link to comment
Share on other sites

Ma ostavi se katalizatora za tu cijenu mozes 5 godina nekom placati da ti skine i vrati auspuh prije tehnickog!

Mikka je ima neki mali i taj nije bija bas a iskreno neznam ni mapa kakva je bila auspuh kad bi skida bija bi crn ko u disela je da jos vozi i prosla je gadnih tortura ali nije tu nesto bas najbolje!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vidija san to. Ima masu informacija na tom forumu.

 

Vratis za tehnicki serijsi cili auspuh,ja san ga na Mikinoj mazdi stavlja i skida valjda 5 puta!

Slozi bez katalizatora,s dva protocna bit ce ok zvuk ne preglasna!

 

I to je bila ideja, ali na M6 ide dosta teze DP dole od M3.

 

Kolko sam skuzio tebe zanima dali 200 cat prolazi eko test

 

ja imam 100 ćelija i 76 ispuh sa standard mapom i diznama prolazi :)

 

E to je to.

Link to comment
Share on other sites

Ma ostavi se katalizatora za tu cijenu mozes 5 godina nekom placati da ti skine i vrati auspuh prije tehnickog!

Mikka je ima neki mali i taj nije bija bas a iskreno neznam ni mapa kakva je bila auspuh kad bi skida bija bi crn ko u disela je da jos vozi i prosla je gadnih tortura ali nije tu nesto bas najbolje!

 

Skeptik sam u vezi tih sportskih catova, vidio sam ih dosta raspadnutih, i taj 200 celija nije bas nesto protocan kad gledas kroz njega.

Link to comment
Share on other sites

ovo su dobre informacije da prolazi bez diranja mape...čije katalizatore imate, ove jebaj ili ipak neke ajmo reći marke, tj. skuplje?

 

mislim da je potrebno staviti varalicu lambde sonde, no to obicno dodje sa DP.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...