Jump to content

T: materijal za tapeciranje


entuzijast

Recommended Posts

Tražim materijal za tapeciranje bočnica, ali onaj oldschool, ne ove nove sa spužvicama i raznim dezenima kakve svi imaju....bočnice su mi od nekakvog materijala što je prepleten od dosta debelih niti, to ne mogu naći nigdje, već sam bio kod dva tapetara i kažu jako teško...

20130820_001_zpsde5b631d.jpg

 

Sredina je, za ono doba standardno karirana, što opet kod nema nigdje, međutim našao sam na ebayu od eurowagensa materijal, pa me čisto informativno zanima jel netko uzimao taj materijal i jel valja, budući je poprilično skup (360kn 1x1.5m) s obzirom na ove standardne materijale od 70kn

$(KGrHqN,!hkE5ofIn)5dBOmG5F2t1g~~60_12.JPG

http://www.ebay.co.uk/itm/Seat-fabric-tartan-original-VW-Golf-MK1-GTI-highest-quality-NEW-1Mx1-5M-Grey-/271157932947?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f2245b393

Link to comment
Share on other sites

Dućan u Martićevoj 35 (Zagreb), čim uđeš odmah lijevo u jednu velku prostoriju i desno ti vise uzorci materijala...tamo sam si našao što mi odgovara i naručio...cijena je 100kn/metar, širina je 1.40m....Pišem ti to tako zato što svaki put kad sam pitao za materijal za tapeciranje auto siceva, svi su me odmah odveli na one "klasične" materijale, sa spužvicama i raznih dezena....A to nije to, sic šta si tapeciram je valjda iz '83, tada to nije tako izgledalo, a želim da tako ostane...Ovo što sam našao nije baš iste nijanse, ali čini mi se da bi se gotovo neprimjetno uklopilo da samo zakrpam rupe, bez da krojim cijeli komad na novo..

 

Karo sam našao na ebayu (ne ovaj gore što sam stavio sliku, to je preskupo), nije OEM izgled, ali tko ga jebe, 220kn/2m širine 1.5m sa shippingom, samo to čuvam za zadnju opciju ako ne nađem tu negdje, jer bi volio opipati materijal, a ne na neviđeno naručivati....

 

Ako nađem dobar karo kod nas, napisati ću....

Link to comment
Share on other sites

To i je pjena, ali ti treba kalup za to...Sa ovom spužvom "običnom" se može pokrpati, ali ne i nova bočnca napraviti...

 

Ove gore sam zvao i kaže tip da je to bilo samo onda valjda slučajno, original materijal iz golfa 5...Kaže da ima neki karo, ali ne takav, te da u principu ne prodaju materijal već tapeciraju, ali da dođem pogledati...Da, adresa je Poljanički prilaz 10....

Edited by entuzijast
Link to comment
Share on other sites

To i je pjena, ali ti treba kalup za to...Sa ovom spužvom "običnom" se može pokrpati, ali ne i nova bočnca napraviti...

 

 

je ali zadnji put kad sam uzimao najtvrđe što su imali je bilo mekano...ako je za bočnicu mora baš bit kruto prilično praktički tvrda pjena skor tvrdoce pur pjene osobito za sjedala koja su brušena koza recimo jer ubrzo izgube oblik i vide se tragovi pregiba i onda tkanina još više strada

 

frendu su na kraju mislim u mattusu prodali komad pjene za sjedala za neku sicu ili dali nisam više ziher

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo, naručio sa ebaya na kraju - TKANINA....ipak kod nas nitko nema karo tj. tartan kako to globalno zovu, odnosno imaju ali za dekor, to je skroz tanki materijal...

Sa ovim naručenim sam zadovoljan i razmišljam da si naručim još, pa evo nudim ako ima zainteresiranih da podijelimo troškove shippinga...

 

 

Shipping je 8 funti 1m - 11 funti 2m (jasno zašto se isplati podijeliti troškove shippinga)...Za veću metražu mogu pitati, a koga zanima možemo se naći da vidi materijal uživo....

 

Slike:

20130906_001_zps3e675cdd.jpg

20130906_002_zpsef2d72e4.jpg

20130906_004_zps86009a01.jpg

20130906_005_zps75d0065c.jpg

Edited by entuzijast
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...