Jump to content

kontra smjer vrtnje alternatora?


Recommended Posts

kraci remen mi treba svakako :) a ubacivanjem rolica nisam nista dobio jer ih moram dvije ubacit a onda nisam nista ustedio na mjestu i na kraju sam se vise izje nego da sam kupio sve potrebno i prebacio gore :)

znaci ovako je u originalu, odozgora prema dolje idu kompresor klime, alternator i servo pumpa.

Marea_2L_20v_Drive_Belts_inc_AirCon.jpg

 

i kad bi maknuo kompresor klime to bi ovako izgledalo i alternator se vrti kontra

Marea_2L_20v_Drive_Belts.jpg

 

 

brine me da mi nebi alternator poslao + na masu ako se kontra vrti? :)

Link to comment
Share on other sites

An alternator generates AC current, doesn't matter which way it turns. The output is rectified to give you 12 VDC, ground will remain negative. So you would think it would be ok to reverse rotation. HOWEVER, the alternator has a fan, which is either located behind the pulley or internally. Most internal fans are omnidirectional, so rotation direction won't matter. Most external fans are either clockwise or counter clockwise.

 

Zavrti ga vani na stolu nekom i gledaj kako se ventilator ponaša, obično izvlači vrući zrak iz alternatora.

Link to comment
Share on other sites

Nije ti lakše nabaviti nosač drugi? mislim da imam ja jednog viška

 

Nosac mi treba svakako, daj molim te pogledaj dali imas :)

2 Zod i Alfa- sutra cu bas pogledat te cetkice i vidit situaciju s ventilatorom, makar po ovom tekstu je u mom slucaju svejedno jer je ventilator unutar kucista :) Hvala! :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...