Jump to content

Megane 1,4 16v - nemiran rad na leru


Recommended Posts

Auto nemirno radi na leru, pogledali smo bobine, ali čini se da su sve OK (auto se na svakoj iskopčanoj bobini počinje gušiti), auto ima 52000 km i na njemu su još originalne sviječice...

Nekakav prijedlog što bi moglo biti...

Link to comment
Share on other sites

pogledali smo motorić minimuma - nije on

za doći do klapne gasa treba maknuti skoro kompletan usis, a to mi se na -1 baš i neda :)

maf senzor... gdje bi on bio? na usisu do klapne gasa nema nikakvog senzora (ili ga nismo vidjeli).

 

i što bi bilo ovo:

 

DSC00031.jpg

 

kad njega isključim nema promjene u radu motora...

Link to comment
Share on other sites

svjećice nisu :)

 

kako provjeriti bobine i injektore u kučnoj radinosti?

fazu mi je već jedan poznanik spomenuo da bi mogla biti uzrok problemima.

isto tako, od jedan "mehaničar" je spomenuo da bi mogao biti i neki ventil izgoren...

Link to comment
Share on other sites

Kada auto radi diži bobine jednu po jednu (prethodno ih odšarafi) od svjećice i slušaj zvuk iskre koja preskače.

Injektore ti je najsigurnije odnijeti u radionu koja ima stol za mkerenje protoka injektora.

Može biti i izgoren ventil,to ti je jedna od posljednjih opcija.

Link to comment
Share on other sites

Kada auto radi diži bobine jednu po jednu (prethodno ih odšarafi) od svjećice i slušaj zvuk iskre koja preskače.

Injektore ti je najsigurnije odnijeti u radionu koja ima stol za mjerenje protoka injektora.

Može biti i izgoren ventil,to ti je jedna od posljednjih opcija.

 

Vidim da vam puno toga nije jasno pa ti je najbolje da se netko drugi primi dijagnostike jer sami nebudete uspjeli....

Link to comment
Share on other sites

evo, prijatelj javlja da je riješio problem.

kaže da je bila neka sitnica (ne želi reći koja) i da je sve sređeno na dijagnostici.

 

Kakva korist od ovog threada ako nezeli rec koja je greska bila..a pomoc je znao traziti...pa nek kaze, mozea nekome pomogne ovaj thread, ovako je bez veze...

Link to comment
Share on other sites

svječice su mu trebale ostati još 10 000 po knjižici.

izmjerio sam im zazor, 3 su imale 1,15 mm, jedna 1,1 mm. nove za meganea imaju 0,7 mm :)

 

sad mu je i to novo, na ebayu je našao komplet bobina za 40 USD, kad se malo oporavi od blagdana to naručuje.

Link to comment
Share on other sites

bobine...samo ne kupuj sagemove. te su osudjene na smrt.

 

meni su jednom zamjenili bobinu i opet stavili sagemovu..vec po onoj kapici hrapavoj sivoj sam vidio da je sagem. i naravno rikla je ubrzo. 5 komada sam promjenio, umjesto 4, jer su mi tu jednu stavili sagem.

 

edit: koliko se sjecam beru sljakaju, a frend ima od boscha vec duze ali su skuplje..imas na renault forumu o tome

Edited by Drag_steer
Link to comment
Share on other sites

neznam, te sagemove radje nemoj. mozes pogledat rkh forum...jako cesto rikavaju sagemove. frend ima isti motor u clio, i isto mu 2 riknule. ili cak 1. i dao ih sastrane negdje, uzeo 4 nove odmah :) ja bi se kladio da ce ti sagemove riknut... mozda nemora bit , ako su neke novije ili sta ja znam sta, ali meni su uredno rikavale. i jos dosta ljudi se zalilo na rkh

Link to comment
Share on other sites

ja sam ih vadio pa je ispalo da sve 4 rade. nakon toga je auto opet isao. ali je drugi dan opet poceo trest. ispalo da su 2 bobine crkle. nenzma da li bobina moze radit pa ne..nesto tipa da iskri. pa da radi tu i tamo.

 

isto tako je i nama bilo. na svaku ugašenu bobinu se auto počeo gušiti.

 

My secret :P

 

dobiš pivu ako kažeš :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...