Jump to content

LPG-ovci jel vas ima?


Recommended Posts

Imam LPG u meganu. Potrosnja 10.5l na 100km Stag ecu, ostalo ne znam na pamet, morao bih pogledati papire. Boca umjesto rezervne, 64l. ECU sam podesio da na 3500 okretaja prebaci natrag na benzin i isto tako ako stisnem gas na recimo 2000rpm prebaci ga na benzin.

 

Za sada nikakvih problema(napravio oko 16.000 km od ugradnje). Uglavnom u toj kilometrazi isplatio ugradnju i atest(trebalo mi je 9 mjeseci za to).

 

Ugradnju obavio ac silvio na staroj samoborskoj

Link to comment
Share on other sites

dobro ste se sjetili... :P ja sam na kuhalu već 10god. i ovo trenutno je drugi auto na plin.

 

sve ovisno koji sistem na koji auto, ali najvažnije od svega je majstor koji će to sve odigrat!

 

Alene tebi je Boyski pod nosom pa se zaleti malo pitat.

Link to comment
Share on other sites

kod nas 530i LR ugradjen u auto timu..sve super, ide jednako ko na benzin...u kojih 10g, crka jedan red dizni(2000+kn zamjena)...jednom mjenjali bocu(prije je atest vrijedio 5g) lakse zamjenit bilo neg nju slat na tlacne itd...

 

mada ja imam neugodno iskustvo s autotimom(vec sam pisao), pa mi obrisalo...uglavnom neko je izvadio moj alat iz auta i ubacio svoj skrseni i neorginalni...za 2tj. malo buke i stize kao alat(tj moj alat).

 

tu sam zavrsio s njima. sada cu uvijek ici kod Bmw_motorsport(David) sa foruma...jeftin i pedantan :)

moja preporuka za njega(mislim da radi sav plin)

Link to comment
Share on other sites

2 Pavo - znam ja dobro di je Boyski, lista čekanja 3 mj...i dan danas...kao da cijela HR ugrađuje kod njega, naravno nije samo ugradnja i servisi...

 

Imao sam neku šemu za ugradnju u BiH, a papiru se rade u HR, moram to još ispitat malo, jer je ušteda ogromna...naši imaju lufta brat bratu za još 50% popusta...

 

Ako ne igra ta BiH šema onda kod Boyskog stat u red i čekat...jedina stvar što mi ide na živce je što u zadnje vrijeme čujem od ekipe da ima"dodatne troškove" uvijek...znači dogovori xy ugradnju. Cijena je - lupam 5300kn...xy doveze auto, sve se ugradi i račun je gotovo uvijek veći za 5600kn pod stavkom pogađate: dodatni troškovi" piše 300kn. .i onda počinju priče, kako nevaljaju svjećice, lambde, svjetli chek engine..pa se zamijene svjecice, kablovi, lambda, pa opet check engine svaka 2-3 paljenja...(ovo je kolegi sa posla - passat 1.6 onaj 2004 godina)

 

Jel ima netko sa foruma da ugrađuje plin?

Link to comment
Share on other sites

Za sada 180 000km na plin, 1 dizna umrla i 1 reparacija isparivaca i 3 filtera. Uredno radi, boostam 0.7bara i s 6dizni imam goriva do nekih 7000rpm, dalje steljiva smijesa. Uglavnom nikad vise na benzin, manje oktana, duplo skuplje gorivo, vise sjebe ulje, svjecice .... Niti jedna prednost benzina ne postoji, osim mozda da u krcmi kazes da si potrosio 200kn za 100km.

Link to comment
Share on other sites

Ajd da se javim i ja :) ja sam na plinu oduvijek, od lade preko rovera i sad na nubiri naravno... sad imam lovato sistem na alu granu... od kad sam prije mjesec dana bocu promjenio kao da predjem vise km na plinu... sistem je takav da cim upalim dodam gas i prebacim na plin, unaci prakticki ni ne vozim na benz, iako na benzu mi je dok nisam ocistio injktore radio nikako, dosao sam do toga da nisam na benzu mogao ni upaliti... sad je kao nesto malo bolje, al a obzirom da je prosli vlasnik ga vj drzao sam i iskljucivo na plinu vj su injektori u banani... tu i tamo mi zna detonirati al to je takav sistem, na roveru sa MPI mi se nikad nije dogodilo... racunaj si da bocu nakon 10g moras mjenjati cca 1500kn ... i da imas na tehnickom nekih 500kn dodatnih troskova zbog plina, ako ces bit u legali...

Link to comment
Share on other sites

imam preko 300 000 km na plin s civicom u 8 godina radi bez beda....bez nekih problema samo potrošne stvari i servisi te kad i kad izmapirat

 

Imam poštenog servisera,neki forumaš izmapira ako treba i troši cca 6-7.7 u kombinaciji cca 130ks motor

 

Dosad ušteda na razlici benzin plin mislim da je prešla 200 000kn :)

 

 

Plus u firmi nekih 50% auta od radnih kolega je na plin,praktički svi benzinci

Link to comment
Share on other sites

ja sam tu ugradio, direktno ubrizgavanje 5500kn

http://www.eko-gas.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=33&Itemid=36

prvo na 1.4 motor u plavi 106. pa kad sam ubacio 1.6 onda smo prelemili instalaciju (uzeli mi 300kn) i mapirali za novi motor

sad sam uzeo gti-a i prebacili su mi u njega. ja sam skinuo sve sa plavog i oni mi to ubacili u gti-a za 1300kn sa novim filterom plina

prošao više od 30 000 bez problema. pošto nisam atestirao taj sistem dok je bio u plavom 106, još uvijek ga mogu atestirati ako budem htio

 

prije sam imao ax-a GT na plin, 1.4 dupla frga 85 konja ali na flanđu. auto išao odlično, preko 50 000 km bez ikakvog servisa

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imo sreće pa sam kupio Accorda (2.4 TypeS) s taman ugrađenim sustavom....To je Landi Renzo Omegas, također s bijelim (najjačim) injektorima...kolko znam ne drže baš do 240 KS kak je Joo napiso nego negdje do 220 jer je jedan deklariran do 55 KS...sad na plinu ima 75.000 km...sve radi bez greške, zamijenio filter 2 puta mislim i MAP senzor koji je riknuo(150 kn me izašlo)....generalno jako zadovoljan, auto prebacuje na plin bez trzaja(možda po zimi se malo osjeti trzaj), ide praktički isto ko i na bengu...kod Landi Renza su osjetljiva točka injektori, ja na sreću nisam imo dosad problema s njima...

 

kaj se tiče sustava, Prins je br. 1, to je stvarno Mercedes među LPG sustavima...nažalost takva mu je i cijena...

 

baš me zanima da li je netko kod nas ugradio Prinsov najnoviji proizvod, Direct Liquimax System, razvijen specijalno za TFSI-TSI-DISI i ostale "direkt" motore...taj sustav nema isparivača, nema injektora...ima vlastitu pumpu koja pod visokim pritiskom ubrizgava plin kroz benzinske injektore....čudo...pališ auto hladan direkt na plin i tak voziš...nema potrebe da i jedan kilometar na bengu voziš:)

 

BRC je meni nekak "best bang for the buck" sustav...

 

Za ove koji misle ugrađivat plin...ne zaboravite da za atest od prošle godine treba predočit račun za ugradnju...prije se moglo i bez toga...

Edited by dar-mar
Link to comment
Share on other sites

evo nekih 160k odvozio na plin... relativno zadovoljan, bez tog bi bio horor za novcanik. sistem mi nije najbolje nastelan, ali vozi, to je najbitnije.

 

prakticki nemogu zamisliti everyday auto s kojim radim 2000km mjesecno da se vozim na bengu.. iduci ce ipak biti cipani jtd 120-170ks, cisto zbog priljepak efketa na kicmi

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imo sreće pa sam kupio Accorda (2.4 TypeS) s taman ugrađenim sustavom....To je Landi Renzo Omegas, također s bijelim (najjačim) injektorima...kolko znam ne drže baš do 240 KS kak je Joo napiso nego negdje do 220 jer je jedan deklariran do 55 KS

Moze se stelati tlak plina na isparivacu pa mogu te dizne dobaciti i do 260HP.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imo sreće pa sam kupio Accorda (2.4 TypeS) s taman ugrađenim sustavom....To je Landi Renzo Omegas, također s bijelim (najjačim) injektorima...kolko znam ne drže baš do 240 KS kak je Joo napiso nego negdje do 220 jer je jedan deklariran do 55 KS...sad na plinu ima 75.000 km...sve radi bez greške, zamijenio filter 2 puta mislim i MAP senzor koji je riknuo(150 kn me izašlo)....generalno jako zadovoljan, auto prebacuje na plin bez trzaja(možda po zimi se malo osjeti trzaj), ide praktički isto ko i na bengu...kod Landi Renza su osjetljiva točka injektori, ja na sreću nisam imo dosad problema s njima...

 

kaj se tiče sustava, Prins je br. 1, to je stvarno Mercedes među LPG sustavima...nažalost takva mu je i cijena...

 

baš me zanima da li je netko kod nas ugradio Prinsov najnoviji proizvod, Direct Liquimax System, razvijen specijalno za TFSI-TSI-DISI i ostale "direkt" motore...taj sustav nema isparivača, nema injektora...ima vlastitu pumpu koja pod visokim pritiskom ubrizgava plin kroz benzinske injektore....čudo...pališ auto hladan direkt na plin i tak voziš...nema potrebe da i jedan kilometar na bengu voziš:)

 

BRC je meni nekak "best bang for the buck" sustav...

 

Za ove koji misle ugrađivat plin...ne zaboravite da za atest od prošle godine treba predočit račun za ugradnju...prije se moglo i bez toga...

 

a cuj, meni su tako rekli, bijeli idu do 240, ugl, prije ugradnje sam trazio najjace, dali mi te bijele sa tim objasnjenjem. Sad, jel toliko ili ne, ne znam, ako su me slagali, lazem i ja. Ali ugl, radi bez problema.

 

A sta se tice plina za 2.0 TFSI, ja sam citao da je taj sustav osposobljen (Prins), ali da se u Hr jos ne ugradjuje, nego samo u Italiji, oko 15k kn i da je jos u pocetku. Pitao sam ove iz Auto tima, kazu da se strpim bar do iduce god ako cu ici na tfsi i plin.

 

Eto, nadam se da pomaze.

Link to comment
Share on other sites

Forester XT - 2.0 turbo, na plin 60k km.

Nikakvih problema sa plinom. Boca 60l u gepeku.

Ugrađeno u Auto-Timu, uredno i pedantno.

Opet gledam da uzemem benzinca na plin.

Tko kod nas ugrađuje Stag?

 

Ac Silvio radi sa stagom. Kod mene u autu je pa ako te zanima nesto salji pm ili pitaj tu

Link to comment
Share on other sites

Ja se na plin vozim otkad sam položio a i prije :D

Stari imo ladu karavan na plin - to je bio radni auto koji je napravio pola vikendice

Passat 2.0 93' - sa njim smo napravili oko 300kkm na plin, brc flanđa, jedina stvar kaj je otišla je guma na antidetonacijskom tokom godina i topline - potrošnja grad 15 otvoreno 10

bmw 735 92' u 8 godina sam napravio 180kkm sa njim koliko sam ga imo, Lovato flanđa isto. 2 puta mi detoniro i to jednom zbog ispucale gume na usisu i drugi put kad se mapa spojebala, potrošnja grad 15-25 oko20 stalno, otvoreno 8-25 na 160kmh 9lplina

sad imam 530i sa LR direktnim , prejebeno, nema razlike u snazi, nema trzanja kod prebacivanja, ni ne znaš da imaš plin dok ne dođeš na pumpu, potrošnja grad 12 otvoreno 8l

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...