Jump to content

T: kvalitetnog, pedantnog i sposobnog mehaničara


2fast

Recommended Posts

Ovako, treba mi preporuka za nekog kvalitetnog, pedantnog i sposobnog mehaničara.

Znači netko tko je sposoban shvatiti što na autu treba odraditi i napraviti to kako treba.

Da nije mehaničar tipa izmjena filtera i ulja i dalje ne zna i da se zbuni čim vidi bilo koji motor osim VW 1.9 SDi ili 1.6i 8V iz Kadetta E.

 

Ukratko, treba mi zamijeniti brtvu kartera (donju), izmjeniti ulje i filter, pregledati cijevi od tlaka jer negdje imam boost leak (vjerojatno neko crijevo nike ok stegnuto ili je napuklo) i provjeriti cijevi vode jer mi negdje motor lagano gubi rashladnu tekućinu (čak mi se čini na čepu - ali nebitno).

 

Znači da mu dovezem auto, objasnim što treba i kad se vratim po auto da je sve odrađeno kako spada.

Ne zanima me da mi to sve napravi za 50KN niti to ne očekujem ali očekujem da posao odradi kak spada i spreman sam to korektno platiti.

 

Nažalost poslovne i privatne obveze mi ne dopuštaju da se sam s time zezam, iako bih se vrlo rado psihički odmorio uz šarafanje po autu.

 

Pa ako znate nekog korektnog, slušam preporuke.

 

Pavičić mi je ranije održavao auto, sve je bilo ok, ali od kad on nije u radioni posao nije isti i više ne rade kao prije.

Tu kod mene u KA kome god odvezem auto, čim vidi dva plava crijeva i blow off pada mrak na oči i ne znaju kaj da rade s autom.

 

Idealno ZG i okolica, da nije baš u predgrađu Dubrovnika ili zapadna Slavonija... :)

Link to comment
Share on other sites

Hrvoje Štefanac - Hrco 095/9063-650.

 

Inace jako pedantan mehanicar. Ja sam mu slao poslovođe iz Koncara i svi su bili zadovoljni. Znam da je radio i neke BMW-e E90. Uglavnom, nista ne kosta da informativno nazoves i probas se dogovoriti sa njim. Nalazi se u Klinča selu. Reci da ti je Dex da broj. ;)

Link to comment
Share on other sites

ma nekažem da 2fast sam to radi..,al tolika potraga za specijalnim servisom itd za promjenu brtve..

 

pa nagledao sam se svakakvih komentara tako kad je nešto kemijano na autu pa ti se neda doma neke gluposti radit i oteraš kod ''mehaničara'', a ovaj počne cijepat atome i pravi od buhe slona....

Link to comment
Share on other sites

ma nekažem da 2fast sam to radi..,al tolika potraga za specijalnim servisom itd za promjenu brtve..

 

Da za to nije potreban "specijalni" servis sam i ja mislio.

Nazalost poucen iskustvom trazim covjeka kojem cu ostavit auto, objasnit sto treba i kad se vratim po auto nece me cekat nesto za sto nisi siguran da li je stvarno ili skrivena kamera, vec auto spreman za vozit.

Do sad sam 99% stvari odradjivao sam i tako je bilo najbolje, ali nazalost postalo je gotovo nemoguce odvojiti toliko vremena za hobi.

 

Znaci slusam preporuke, nepotrebne komentare koji nikom ne pomazu ne trazim.

 

Jedan dio price je i ovaj spomenuti, cim vide nestandardni dio na motoru pocinju komplikacije i vec ima razlog da ti unaprijed opravda svoj zajeb.

Link to comment
Share on other sites

ma nekažem da 2fast sam to radi..,al tolika potraga za specijalnim servisom itd za promjenu brtve..

 

imas gomilu bedaka koji niti neociste podlogu gdje sjeda brtva i/ili dihtmasa. neda im se cistit jer im se zuri pa dreq od posla naprave.

Link to comment
Share on other sites

Znam da ima tu puno mehaničara ali ovo ti je nemoguća misija.. LoL

 

Onaj mehaničar koji vrijedi i koji dobro radi ili ima pun k. posla pa počinje fušati ili kod njega čekaš pun k da dođeš na red..

Nagledao sam se svakakvih mehaničara ( onih koji su varili kuplung remenice alternatora itd itd)

 

A nemoguća misija je zato što svakom se može desiti da pogriješi ili da se nekaj sjebe samo od sebe ( npr promjeniš manžetu i šelna se otpusti i zglob se sjebe za 6 mjeseci, kriviti mehaničara za to??)

 

Inače preporuka za Alfaluđaka..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

2fast..Znam ja kaj tebe muči pajdo moj..Ti bi ostavio auto,al pod uvjetom da se ne vozika sa njim:P To jedino u našoj županiji kod nekog staaarog mehaničara kojeg baš briga za to oće poslije otić na brzu cestu i izguštat se i prokurčit sa autom..Al opet taj stari majstor će se izgubit u plavim crijevima i svemu što nađe pod haubom i neće mu se dat delat opće tvoj auto... Zato ja i stari sve radimo na autima,osim ako je nešto sjebano onda zovem frenda koji stvarno kuži.. Vozio sam astru na veliki servis kod iste osobe ko i ti,i to na tvoju preporuku! I stvarno je sve bilo super napravljeno! Ja sam isto tako poslao desetak ljudi kod xxx na servis poslije isteka garancije,i petorici nije pola toga napravio i ja osto posran..Reko odjeb i od mene!! Sad si sam radim kod kolege na dizalici i sve 5!! Zato uzmi si jedan dan i sam si napravi!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...