Jump to content

CROATIAN DRIFT CHALLENGE Rd.2 finals + rd.3 finals Zagreb 28-29.09.2013.


Toninho

Recommended Posts

Ne, nije namjerno. Kiša je ubila TOP 16 druge runde u Osijeku i odlučili smo napraviti spektakl za kraj sezone. TOP 16 druge runde i 3. finalna runda, subota i nedjelja 28. & 29.09.2013. na ORYX centru za sigurnu vožnju u Mićevcu - Zagreb.

Subota je predviđena kao trenig i taxi dan, ali na izmjenjenoj konfiguraciji staze u odnosu na nedjelju. Kulminacija je u 16h kada se održava TOP 16 natjecanje koje se u Osijeku nije moglo održati radi kiše. Idealan dan za odgledati utrku, treninge i provozati se u drift automobilu i iz prve ruke iskusiti napad G sila.

Nedjelja je rezervirana za cjelodnevni program treće i završne runde CDC-a u kojoj ćemo dobiti i ukupnog pobjednika serije.

Kao dodatni sadržaj na zadnjem eventu ove godine biti će Tuning Garage "Prijatelj na 2" koji će se održati u sklopu drift utrke u nedjelju, gdje će biti izloženo 60-70 tuniranih automobila koji će takodjer za style dobivati nagrade Tuning garagea. Prijave za tuning garage su od 08-13h.

Cijena ulaznice 30 kn Ulaz otvoren od 09:00 h

SLUŽBENI POKROVITELJI: ORYX Centar za Sigurnu vožnju, C-mod, Tahograf, DajFolije, auto motor i sport

Očekujemo vas na ORYX centru za sigurnu vožnju 28. i 29.09..2013. u Mičevcu!

Cijena ulaznice 30 kn Ulaz otvoren od 09:00

 

www.youtube.com/watch?v=y8lHCtc6auc

 

 

cdcrd2subota.jpg

 

 

rasporedcdcrd3nedelja.jpg

 

 

TOP 16 za 2. rundu koja je otkazana u Osijeku zbog kiše:

 

http://i1216.photobucket.com/albums/dd374/foler_m3/top16Rd2-2013.jpg

 

 

Prijave za CDC Rd.3 Finale:

 

 

1. Clemens Kauderer - TOYOTA COROLLA AE86 400KS - AUT

2. Marko Brkljačić - BMW 325 TURBO 450KS - CRO

3. Ivica Marić - BMW E30 320 150KS - CRO

4. Karlo Pavičić - BMW E36 335i V8 250KS - CRO

5. Dario Foler - BMW E30 4.4 V8 KOMPRESOR 350KS - CRO

6. Ivo Znaor - BMW E 36 M3 GTR 3.2 360KS - CRO

7. Goran Šorak - BMW E30 M3 4.4 V8 400KS - CRO

8. Rok Keršič - BMW E34 3.2 KAMATAR 340KS - SLO

9. Jure Poljak - BMW E36 2.5 TURBO 450KS - CRO

10. Goran Ketolajbek Cvetić - BMW E30 2.5 TURBO 390KS - CRO

11. Miha Šuštaršić - BMW E36 M3 286KS - SLO

12. Domagoj Ninja Begić - BMW E30 2.5 TURBO 390KS - CRO (PQ)

13. Petar Kardoš - BMW E30 3.2M 350KS - CRO

14. Miroslav Vrbaslija - BMW E21 325 TURBO 300KS - CRO

15. Dejan Boškovski - BMW E30 300KS - SLO

16. Uroš Berdajs - BMW E36 COMPACT 332i 321KS - SLO

17. Josip Žagar - TOYOTA COROLLA SR86 321KS - CRO

18. Maksimilian Sontacchi - NISSAN 200SX 400KS - ITA

19. Mario Bakula - BMW E30 328i 200KS - BiH

20. Mario Falamić - NISSAN 200SX 230KS - CRO

21. Damir jakopin - NISSAN 200 SX 382KS - SLO

22. Filip Maras - BMW E30 325i 192KS - CRO

23. Miro Zrnčević - NISSAN SKYLINE R34 GTT 300KS - CRO

24. Vladimir Blaženćić - BMW E30 328i 200KS - CRO

25. Žan Golob - BMW E30 3.0M 286KS - SLO

26. Dejan Fakuč - BMW E36 325i 220KS - SLO

27. Matjaž Podboršek - FORD SIERRA RS 220KS - SLO

 

 

Meteo za sada:

 

http://www.accuweather.com/en/hr/zagreb/117910/weekend-weather/117910

 

Pravilnik, koga zanima:

 

http://www.drift.hr/forum/showpost.php?p=40382&postcount=1

Link to comment
Share on other sites

c/p s fejsa

 

Poštovani prijatelji vozači, suci, gledatelji...zbog loše najavljene vremenske prognoze u nedjelju 29.09.2013 event nažalost moramo odgoditi za 7 dana. Ljubazno Vas molimo da obavijestite što više svojih prijatelja i poznanika kako bi svi bili obaviješteni. Nadamo se ugodnom druženju sljedeći vikend!

Lp,

Organizatori!

Link to comment
Share on other sites

Ako ima tko s foruma među ovom šaćicom najhrabrijih nek mi se javi da poprićamo po koju. 098 902 2013

 

Jbt nisam vidio, bili smo ti svi kod Zaxa i Mrđe pod šatorom ... i tamo Brklja kod svog auta ... kasnije na pivi ... navrati sutra do Links boxa pa ćeš nas nać ... hrabri nego šta :D

Link to comment
Share on other sites

Sad tek nek ti bude žao :)

 

Uglavnom odradismo ... ujutro finale Osijeka ...

Šuštaršić

Zax

Berdajs ...

 

Popodne finale RD3

Zax

Znaor

Šuštaršič

 

Uglavnom obzirom na opet sranje od kiše i sve odličan event ... novi layout staze, odličan za gledat... a mislim da će i vozači potvrdit svoje .. brže, zanimljivije, uglavnom super..

Mrgudu pukao kardan na prvoj kvalifikaciji pa je uzeo od Famija svoj stari S13, ali nije mu išlo .. Brklja ispao od Keršića, a Zax do kraja .. pogotovo kad je pala kiša bio uvjerljivo najbolji ...

Imali smo i prvi jači sudar.. Podboršek i Šorak .. ali osim vrata na Sierri niš posebno, no najjači do sad :)

Bio je i kontakt Marina i Zaxa, nakon kojeg se Marino žalio da ga je Zax gurao pa je to trajalo i trajalo, u međuvremenu se vozilo dalje, na kraju su ponovili tu vožnju (što su po meni trebali odmah..) Zaxu smo strgali branik s auta i Hachi ide dalje :)

Po meni ta žalba je bila nepotrebna i pretjerana, između ostalog dok smo to komentirali u publici Marinova ekipa me pošteno stjerala u pičku materinu, uz još pokoju prijetnju i lijepu riječ .. ali i dalje mislim da tog nije trebalo :)

 

Znaore svaka čast ... stvarno si car... dobro da ti je bivši auto bio tamo, vidiš da je GTR za šminku više :)

Slika nemam jer sam se smrzo i ono što sam slikao bolje da nisam :)

Link to comment
Share on other sites

Bio je i kontakt Marina i Zaxa, nakon kojeg se Marino žalio da ga je Zax gurao pa je to trajalo i trajalo, u međuvremenu se vozilo dalje, na kraju su ponovili tu vožnju (što su po meni trebali odmah..)

 

zax se poceo zabijati u svakoga. mislim da to nije nimalo fer i korektno. jucer se zabio u brklju, jutros se skoro sustarsicu zaletio u vrata vozaceva i popodne ovo s marinom.

uopce nisu trebali ponavljati voznju nego je zax trebao biti izbacen iz te utrke kao gubitnik. ovo kaj je on osvojio danas prvo mjesto je drek!

 

a druga voznja brklja vs kersic i odluka sudaca da rezultat bude 2:8 je lol

Edited by biciklist
Link to comment
Share on other sites

zax se poceo zabijati u svakoga. mislim da to nije nimalo fer i korektno. jucer se zabio u brklju, jutros se skoro sustarsicu zaletio u vrata vozaceva i popodne ovo s marinom.

uopce nisu trebali ponavljati voznju nego je zax trebao biti izbacen iz te utrke kao gubitnik. ovo kaj je on osvojio danas prvo mjesto je drek!

 

a druga voznja brklja vs kersic i odluka sudaca da rezultat bude 2:8 je lol

 

Za ovo od Brklje i Kersica se slazem, zaboravio komentirat.

Za ovo od Zaxa se ne slazem, kontakti su normalna stvar i nitko se nije zalio.. i Brklja se prosli put zabio u njega i nikom nis.. to sve ostaje na stazi.. ti si otisao kasnije u boks i nisi gledao do kraja, a po mokrom nitko Zaxu nije bio ni blizu... Po meni zasluzena pibjeda.

Link to comment
Share on other sites

Napisao sam na Drift.hr forumu, ali ću i tu.

Kratki osvrt na suđenje, ipak smo Balkan.

 

Sudac sudi na osnovu onoga što vidi i čuje, a prema pravilima koja odnedavno imamo i napisana.

Sudac može:

 

a) suditi objektivno

b) nemati pojma o vožnji niti primjeni pravila

c) favorizirati jednog vozača na štetu drugoga

 

U našem slučaju mi imamo mali problem sa točkom a) jer na žalost, neke situacije, konretno Zax-Pirić, se ne mogu presuditi bez snimke ili pogleda iz drugog kuta, iako je sudačka pozicija na ORYX centru jako dobra.

 

Mi smo inicijalno presudili onako kako smo vidjeli (mogli vidjeti).

 

U 8 godina koliko poznajem Marina i 7 koliko smo vozili zajedno, Marino se nikada nije žalio za niti jednu sudačku odluku, a bilo ih je dvojbenih, kao što uvijek biva.

 

Marinovo viđenje situacije je dalo drugačiji uvid u incident i sasvim realan scenarij.

E sad.

Inače, suci/organizacija mora presuditi za u vožnju, jer ona ima svoj istiniti ishod.

S obzirom da je prethodna odluka bila jednoglasna i da Zax i Marino nisu bili gospoda i ponovili rundu, mi bi ostali pri prethodnoj odluci, jer smo je tako vidjeli.

Ovako su odvozili ponovo i ja im zahvaljujem na tome i stidim se što je tako ispalo i što s naše sudačke strane objektivno nismo bili u stanju sagledati to na drugi način.

 

Što se tiče potrebe ili ne potrebe biti 'agresivan' i 'na vratima', a imaš prednost mi je u najmanju ruku glupo raspravljati.

Čak i da Zaxu nije prvenstvo bilo ulog, ako možeš, normalno da ćeš 'kucati na vrata'.

Ne smije se ohrabrivati spora vožnja, objektivna(slab auto, slabe gume, nije mi lego ručak, nisam karao taj dan..) ili namjerna.

 

Puno je vozača zanemarivalo faktor preciznosti, pogptovo one dvije vanjske zone.

To naravno ima svoju cijenu, kao i mali kut i nadoknada razmaka.

 

Da, vidilo se par puta poprilično usporavanje na tjemenu prvog zavoja (pred kraj, na mokroj stazi Zax, Znaor, Šuštaršić, Berdajs) ali uvijek bi se do kraja stazr iskristalizirala situacija i kompenzirale greške kako dobrom vožnjom, tako greškama drugog vozača.

 

Za sljedću sezonu, ako je bude, 'Stop' svjetlo na prednju šajbu obavezno, kao i barem 2 kamere na automobile u tandemima. To neće potpuno otkloniti mogućnost previda, ali će biti puno lakše.

 

Pozdrav Jorukaviju koji je svojevremeno bio mišljenja da CDC ima nešto protiv Zaxa, ukupnog pobjednika za 2013. godinu.

Edited by Toninho
Link to comment
Share on other sites

zax ima najmanjeg pa ide na tehniku :)

 

Inače zaredalo se dosta kontakata - to je nije baš u duhu natjecanja. Trebali bi se suci malo bolje pripremiti na taj scenarij. Ne znam ni ko je koga ni zašto pa ne bih tko je krivo a tko nije. Ok, onaj kontakt na treningu se nije trebao dogoditi i to mi liči na Senine fore - postavi se tako da ga moraš udariti ili pustiti. Ako pustiš ownao te do kraja karijere.

Link to comment
Share on other sites

 

Za sljedću sezonu, ako je bude, 'Stop' svjetlo na prednju šajbu obavezno, kao i barem 2 kamere na automobile u tandemima. To neće potpuno otkloniti mogućnost previda, ali će biti puno lakše.

 

Pozdrav Jorukaviju koji je svojevremeno bio mišljenja da CDC ima nešto protiv Zaxa, ukupnog pobjednika za 2013. godinu.

 

Šta kažeš tu? Kako misliš ako?

 

Što se tiče ostalog slažem se s tobom i sam bi tako rekao ... usporavanje na mokrom je em normalno (obzirom da nisu mijenjali gume, em je mokra..odnosno damp ili vlažna staza užasno kliska na ostacima guma) em ljudi koje si rekao su ostali dovoljno dugo da osjete mokru stazu .. uz keršića koji je isto u ovdje spomenutima i kod kojeg se najveće usporavanje vidjelo.. tu se recimo Znaor pokazao kao vrhunski vozač jer je odvezao i taj mokri dio izrazito dobro, dok se Keršić (na žalost) izvrtio, meni bi bilo draže da je Ivo pobjedio bez spinouta jer ga je već imao, samo što ovak su bili komentari tipa "e pa pobjedio kad se ovaj izvrtio" što nema nikakve veze... objektivno Ivo puno bolji...

 

Što se kontakta tiče svojedobrno je bio i jedan između Šuštaršića i Sedlara u zavoju ispred mene koji sam ja slikao pa se nisu žalili, jučer Podboršek i Šorak, prije Zax i Brklja .. po meni je to baš bacilo sjenu, ne ulazim sad u to tko je u pravu nego ponavljam, ostalo je na stazi i tamo i spada, vozačima i sucima...

Link to comment
Share on other sites

Šta kažeš tu? Kako misliš ako?

 

 

Pa vidio si koliko je ljudi bilo.

Osijek KoE isto.

A sponzori se ubiše 'ko će dati više.

Foler i Goc koji ovu godinu rade organizaciju to financijski teško mogu izgurati kada su uzme u obzir rashod/prihod.

Link to comment
Share on other sites

 

Uglavnom obzirom na opet sranje od kiše i sve odličan event ... novi layout staze, odličan za gledat... a mislim da će i vozači potvrdit svoje .. brže, zanimljivije, uglavnom super..

 

koji novi layout staze?

 

Pa vidio si koliko je ljudi bilo.

Osijek KoE isto.

A sponzori se ubiše 'ko će dati više.

Foler i Goc koji ovu godinu rade organizaciju to financijski teško mogu izgurati kada su uzme u obzir rashod/prihod.

 

imho, na micevcu je svaki put sve manje i manje ljudi, jel svaki put je sve isto, ista staza, isti auti, nema nekih ekstra popratnih stvari i ljudima to brzo dosadi...

treba nac neki veci parking ili nes, i bar ubacit u raspored da razbije ovu monotoniju...

Link to comment
Share on other sites

Kako koji? počinjalo se niže .. bili su čunjevi na prvim zavojima, šikana na onoj maloj ravnini ... dalje uglavnom slično, ali ipak promijenjeno... meni bolje.. Sad si me zapravo podsjetio s pitanjem da nije toliko drugačije koliko sam ja zamislio :) ... odnosno meni u glavi ostao još neki od starijih layouta kad se išlo u drugom smjeru, kretalo s ravnine ...a da se onaj treći dio nije ni koristio...

 

2Tonći: a vidio sam da, i rekao isto to jučer pa me opet htjelo streljat, i vjerujem da je i Foleru i ostalima dosta jer pokušavaju, a ne pali ... istina, meni užasno žao ako i taj event nestane iz Zg jer nam onda badava živjet u metropoli kako to svi vole reći kad na sve auto evente izuzev pokojeg slaloma moramo dalje ...

Da nema ljudi, nema .. još jučer ajd, u subotu je doslovno bilo nas 10 ... Šteta da se ne razvija scena da se pojavi još vozača poput Brklje, Znaora, auta poput Marinovog, Šorakovog, Cicovog .. SR je nekako uspio uloviti moment i biti sve bolji i sa sve više .. ovo baš i ne :(

Link to comment
Share on other sites

Svaki put je sve isto, a ja sam već 4-5 put potegnuo iz jebene Podgore na to. I gle čuda, nije sve isto, ovo je mislim treći layout staze, vozači se mjenjaju, kako dolaskom novih tako i sazrijevanjem već postojećih.

Tko želi uživati, uživati će, a rđavom kurcu i dlake smetaju.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da layout nipošto nije presudan što se posjećenosti tiče.

Jel se layout mjenjao na Buzetu?

U Dubravi na slalomu, radikalno?

Jel' Hungaroring isti od kako su ga napravili?

 

Problem je da treba potrošiti određenu cifru koju ljudi nisu spremni za takav event ili takvu razinu drifta.

Da svi imamo S15 S14 sa V8, Mustange, Soarere sa 5JZ i 2 Beyonce GT86 sa dvotaktnim motorom od 1000ks da li bi bilo značajno drugačije?

 

KoE u Osijeku ne kaže tako.

Tamo si imao vidjeti zanimljivih auta, a i ljudi voze.

1000 ili nešto preko karata...

 

Dakle na što dolazimo?

 

A što se tiče vozača i njihovog broja, malo je pravih i istinskih auto entuzijasta.

Ali to vi tu znate jako dobro.

 

Meni je iskreno uvijek bolje, draže, ljepše neobavezno voziti i zajebavati se s ekipom cijeli dan, spaliti 20 kotača nego da osvojim 5 prvih mjesta i budem na 100 natjecanja.

Ali ako nema natjecanja teško je razviti i unapređivati 'vrstu'.

Eto, CDC na žalost ne uspijeva.

Edited by Toninho
Link to comment
Share on other sites

Jbg da, i ja sam dao takav sud ova dva dana što sam bio .. ali će mi bit jebeno žao ako više ne budemo mogli ići tu .. imamo logatec, imamo druge lokacije .. ali ovo je nekako bilo "naše.." a sad već ima i solidnu tradiciju .. od onog prvog kad je box bio gore, vozilo se između par guma ... :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...