Jump to content

Varijabilni turbo i onaj koji to nije..


Recommended Posts

Najkrace; jel se da slozit (i kak) varijabilni turbo na auto koji tvornicki vozi na ne-varijabilnom?

 

Malo duze; imam punta jtd kojem bi dao malo vise zraka, 120ks postalo slabo..:) posto imam veci auto i ovaj mi ne treba svaki dan, malo bi se sarafilo.

vec nabavio garretta sa jtdm-a 150 sa granom i jos nekih bitnijih dijelova imam samo kaj me ovo malo zabrinjava sa varijabilnim dijelom..

Link to comment
Share on other sites

Najkrace; jel se da slozit (i kak) varijabilni turbo na auto koji tvornicki vozi na ne-varijabilnom?

 

Malo duze; imam punta jtd kojem bi dao malo vise zraka, 120ks postalo slabo..:) posto imam veci auto i ovaj mi ne treba svaki dan, malo bi se sarafilo.

vec nabavio garretta sa jtdm-a 150 sa granom i jos nekih bitnijih dijelova imam samo kaj me ovo malo zabrinjava sa varijabilnim dijelom..

 

Da se. Dosta ekipe je to radila.

Medu njima i miki, ali je baniran pa ti nemoze reci detalje iz prve ruke.

Link to comment
Share on other sites

Najkrace; jel se da slozit (i kak) varijabilni turbo na auto koji tvornicki vozi na ne-varijabilnom?

 

Malo duze; imam punta jtd kojem bi dao malo vise zraka, 120ks postalo slabo..:) posto imam veci auto i ovaj mi ne treba svaki dan, malo bi se sarafilo.

vec nabavio garretta sa jtdm-a 150 sa granom i jos nekih bitnijih dijelova imam samo kaj me ovo malo zabrinjava sa varijabilnim dijelom..

 

Sale i killercivic su slozili Punta JTD 80 na 230+ KS

Turbina od 2.2 toyote brijem - stavi se druga mapa koja moze kontrolirati varijabilnu turbinu blabla, ali ima tu jos raznih kemija no nista strasno (injektori, senzori, intercooler veci, auspuh...)

Link to comment
Share on other sites

Ma to znam kaj sve ide, samo neznam kaj s kontrolom varijabilnog turba..nije samo mapa, mora bit jos nekaj..:)

 

Moze raditi i bez promjene mape.

To ti ovisi kakav je prijasni sistem bio. Prvo moras znati dal je na vakum ili na tlak. Onda mozes dalje razmisljati.

Link to comment
Share on other sites

Moze raditi i bez promjene mape.

To ti ovisi kakav je prijasni sistem bio. Prvo moras znati dal je na vakum ili na tlak. Onda mozes dalje razmisljati.

 

Svaki turbo sa standardnim wastegate ventilom kontroliran je na tlak iz usisne grane,dok su turbine sa varijabilnim krilcima upravljane preko vakuma koji se dobiva iz vakum pumpe.

Link to comment
Share on other sites

Svaki turbo sa standardnim wastegate ventilom kontroliran je na tlak iz usisne grane,dok su turbine sa varijabilnim krilcima upravljane preko vakuma koji se dobiva iz vakum pumpe.

 

Vidao turbine s standardnim wg i upravljanje na podtalk.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...