Jump to content

Iridium svijećice - iskustva


Recommended Posts

Znaš "kad" svječica zaista pokaže svoje pravo lice? Mislim nije problem upaliti smjesu benzina sa nekim malim tlakom. To će učiniti svaka svječica. Treba upaliti smjesu plina kad su kablovi već malo lošiji ili tako nešto... E tu vidiš koja svječica majku jebe ostalima... A to je denso iridium broj ili 2 hladnija od onoga što ide u taj motor! :naughty:

 

A onda patentiraj taj sistem mjerenja učinkovitosti svijećica... nema druge.

Nazovi ga "Sistem za ispitivanja svijećica, ili tako nešto"

 

:doh:

 

Reko sam ti već i na OTC forumu, ako nemožeš pomoć čovjeku, nemoj mu punit glavu glupostima i netočnim informacijama. Samo mu odmažeš. ;)

Link to comment
Share on other sites

Denso iridium preporucam svakako.Naspram serijskih se vidi sitna razlika, mrvicu zivlje prima gas itd.

 

Cijena je cca 140-150kn bez popusta ovisno gdje se kupi.

 

 

Iako za one fensi trkače koji si mogu priustiti postoji i bolja svjecica od te u densovoj ponudi cca 450-480kn komad...ali treba naruciti jer ih naravno nema na lageru

Link to comment
Share on other sites

Pa moj je baby-evo turbo benzinac i ima LPG :D

 

zato sam i napisao :D

 

ne citam sto ovi opelasi mister gerj i prebrzi pisu jer su probali mozda 2 para svjecki dok su neki sluzbeni internacionalni siteovi prepuni info o best buy svjecki ngk bkrXeix

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio jako zadovoljan sa Denso Iridium sve dok nije došlo ovo hladnije vijeme pa mi auto počeo trokat na 160 km/h. Jako lagano trokanje, jedva osjetno pa se otišlo provjeriti mapu i auto mi puno bolje radi sa original NGK svječicama za moj motor. Izgleda da je Denso bio samo prividno dobar..... Ne znam da li je to sad možda samo do mojega auta jer je to starija generacija turbaka i ne znam kako se ponaša na novijim motorima....

Link to comment
Share on other sites

Evo pala proba.

Upalim ladan auto i malo "loše" radi. Nakon minute ko singerica, kad je topal na leru broji ko sat... bolje nego prije jer su prije okretaji maaalo šetali i dalo se primjetit.

Nema više trzaja kad udre boost dok san na LPG-u.

 

Ja zadovoljan :D

 

Noćas test od ST-a do RI pa ćemo vidit šta kažu nakon 1000km :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ovo osjetno si dobio nekim znanstvenim metodama ili se promovira prodaja???

 

Na mom motoru platinum rula i nema potrebe za iridium koji je nešto skuplji npr ;)

 

Ne promovira se prodaja, ali motor ne trokira između 5-7000 rpm kada mu se lagano daje gas i koliko sam shvatio, nije toliko osjetljiv na gorivo - da li je 95 ili 100 oktana (bio sam par puta u situaciji da nisam imao šta drugo za točiti - dok nisam stavio iridiumske svjećice znao je trokirati, a kada sam stavio, više ne trokira).

 

Nema potrebe za takvim tonom. Meni ni u džep ni iz džepa, a sigurno neću propasti ako ne uzme od mene svjećice...;)

Link to comment
Share on other sites

To:Mr G

Kolika je trajnost Denso Iridium svjećica na atmosferskim motorima +LPG?

 

Ja sam ju stavio i zaboravio kad sam stavio... :naughty:

 

zato sam i napisao :D

 

ne citam sto ovi opelasi mister gerj i prebrzi pisu jer su probali mozda 2 para svjecki dok su neki sluzbeni internacionalni siteovi prepuni info o best buy svjecki ngk bkrXeix

 

O i te kako sam probao puno svječki kad mi je auto trokirao i pucao na usisu poradi LPG-a... Doduše bili su neispravni kablovi iako su mjerili manji otpor nego serijski...

 

Ne promovira se prodaja, ali motor ne trokira između 5-7000 rpm kada mu se lagano daje gas i koliko sam shvatio, nije toliko osjetljiv na gorivo - da li je 95 ili 100 oktana (bio sam par puta u situaciji da nisam imao šta drugo za točiti - dok nisam stavio iridiumske svjećice znao je trokirati, a kada sam stavio, više ne trokira).

 

 

Svječica će sa najmanjim naponom upaliti smjesu. Malo ju jebe hladan motor, ali kad je ugrijana nema te smjese koju neće upaliti... Onaj tko ima dosta missfirea DI je svječica za njega...

Link to comment
Share on other sites

O i te kako sam probao puno svječki kad mi je auto trokirao i pucao na usisu poradi LPG-a... Doduše bili su neispravni kablovi iako su mjerili manji otpor nego serijski...

i kak mi onda mozete na bazi toga pricat koja svjecka valja a koja ne.

turbo benzinci su osjetljivi i ovo sto pisem sam napisao direktno iz iskustva sa nekoliko nissana 200sx a ne samo sa mog.

a to koliko su 200sx-i osjetljivi ne moram spominjat, 15°BTDC @ idle je dovoljan podatak o paljenju i osjetljivosti a pogotovo jos kod mene koji sam imao LPG

Link to comment
Share on other sites

Trenutno vozim na Brisk Premium LGS svječicama i jako sam zadovoljan, hladan motor, vruć, LPG/ Benga, ljeto/zima, radi sve savršeno, vozio također na Densu iridium tkođer sve pet ali po meni preskupa svjećka jer ovaja Brisk je troduplo jeftiniji a nevidim da je imalo lošiji čak suprotno.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ju stavio i zaboravio kad sam stavio... :naughty

 

Svječica će sa najmanjim naponom upaliti smjesu. Malo ju jebe hladan motor, ali kad je ugrijana nema te smjese koju neće upaliti... Onaj tko ima dosta missfirea DI je svječica za njega...

 

"Ne bih se štel mešat." pošto se ne razumijem, ali znam koja je bila razlika u vožnji (radi se o Cagivi Raptor 1000 sa Suzuki TL1000S mašinom i Denso ECU-em).:D

Link to comment
Share on other sites

i kak mi onda mozete na bazi toga pricat koja svjecka valja a koja ne.

turbo benzinci su osjetljivi i ovo sto pisem sam napisao direktno iz iskustva sa nekoliko nissana 200sx a ne samo sa mog.

a to koliko su 200sx-i osjetljivi ne moram spominjat, 15°BTDC @ idle je dovoljan podatak o paljenju i osjetljivosti a pogotovo jos kod mene koji sam imao LPG

 

Mica, motor je trokao i pucao na niskim sa punim opterećenjem sa starim denso iridium.

Stavim nove NGK original, ono situacija 15 puta gora. Stavim nove Denso obične ista stvar... Sa starim Denso iridium motor je manje trokao...

 

Pusti sad ostale priče što ljudi pričaju. Ovo je moje direktno osobno iskustvo i garantiram da će denso iridium zapali smjesu kada niti jedna druga to ne bude mogla napraviti... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ovo je moje direktno osobno iskustvo i garantiram da će denso iridium zapali smjesu kada niti jedna druga to ne bude mogla napraviti... ;)

 

LOL

 

Ko da gledam TV prodaju... :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

 

Jel daješ i set ŠO-GUN noževa uz svoju garanciju?

 

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

LOL

 

Ko da gledam TV prodaju... :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

 

Jel daješ i set ŠO-GUN noževa uz svoju garanciju?

 

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

 

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

 

Koji komentar...

 

To su one: "Samo sada i samo ovdje, jedinstvena ponuda" sheme. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

morao bih mijenjati sviće ,pa me zanima šta da sad stavim.prije 4 godine stavija sam ngk sa nekom tankom, oštrom elektrodom,mislim da su to te iridijum sviće.ali da sad puno ne filozofiramo,ako neko ima iskustva sa vag 1.8 20ventila turbo motorom oznake auq, lagano čipanin neka kaže sad šta valja ili neka zauvijek šuti.ne želim ništa da mi otpada po motoru

Link to comment
Share on other sites

Mica, motor je trokao i pucao na niskim sa punim opterećenjem sa starim denso iridium.

Stavim nove NGK original, ono situacija 15 puta gora. Stavim nove Denso obične ista stvar... Sa starim Denso iridium motor je manje trokao...

 

Pusti sad ostale priče što ljudi pričaju. Ovo je moje direktno osobno iskustvo i garantiram da će denso iridium zapali smjesu kada niti jedna druga to ne bude mogla napraviti... ;)

 

to je tvoje iskustvo!

Nemoze se prema njemu gledati koja svječica je bolja!:thumbsup:

Imao sam imo slučaj da je auto troko i sa NGK i sa Densom a radio je dobro sa Bosch svječicom

inace mi je ngk najdrazi i radi najmanje problema,

sto opet neznaci da je najbolja:)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...