Jump to content

Info za atestirat roll-bar- ako je moguče iz prve ruke


Recommended Posts

Slažem jedan auto i već se mjesecima dvoumim, stavit Roll-bar ili ne! Raspitao sam se na dosta strana, pa svatko ima svoju priču, ako je original po propisima od FIA-e prolazi, pa ovo, pa ono! Kad sam se odlučio to napravit, kaže mi frend da u zakonu stoji, roll bar je u autu dozvoljen ako je kaciga na glavi, a kacigu na glavi ne smiješ imati u autu osim na utrci!? Pošto vjerujem da na ovom forumu mora postojat netko iz CVH ili netko tko je nedavno atestirao ili pokušao atestirati roll-bar molio bi za informacije iz prve ruke ukoliko je moguće! Ili nečiji e-mail, broj bilo što koga mogu kontaktirati prije nego to stavim u auto i dođem na atest!

 

Zahvaljujem! LP

 

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

, nažalost nemožeš atestirat regularno ni trkači auto namijenjen isključivo za trke.

 

Kako onda relijaši danas to rješavaju...nisam baš u toku više? Jel i vani to tak ili samo u hrvatistanu?

 

Saki pu: što se tiče kaveza u cestovnom autu....on će te prije ubiti nego spasiti u slučaju nečega ako nemaš kacigu i nisi propisno vezan....ali to već znaš pretpostavljam

Edited by Medic
Link to comment
Share on other sites

Vani atestirat roll bar je vrlo jednostavno, samo papiri od njega i račun ugradnje, nije potreban niti laborat.... ;)

 

Sve to ja znam, ali nisam u mogučnosti imati 2 auta, pa bi složio auto koji mi može posužiti i za odvoziti koju utrku...

Link to comment
Share on other sites

Kako onda relijaši danas to rješavaju...nisam baš u toku više? Jel i vani to tak ili samo u hrvatistanu?

 

Saki pu: što se tiče kaveza u cestovnom autu....on će te prije ubiti nego spasiti u slučaju nečega ako nemaš kacigu i nisi propisno vezan....ali to već znaš pretpostavljam

 

imho rega prek veze ili pp rege.

Link to comment
Share on other sites

Saki pu: što se tiče kaveza u cestovnom autu....on će te prije ubiti nego spasiti u slučaju nečega ako nemaš kacigu i nisi propisno vezan....ali to već znaš pretpostavljam

 

 

Ne bi se baš potpuno složio osim sa time da mora biti školjka sic i H pojas, jer jako ovisi o samome autu.

 

U nekim autima roll bar ti bude dalje od glave nego A stup u coupeu.

U Lupu mi je rollbar 30 cm od glave i kada sam zavezan , nema šanse da ga ikako dotaknem dok u Corradu je A stup i krov par cm od glave i možešp nasloniti glavu na njega u vožnji.

 

 

Kako je Kress napisao , CVH dozvoljava samo zadnji dio roll bara.

 

Ja bi to atestirao i kasnije dodao ostatak.

 

U autu možeš legalno voziti šporet ili frižider , a roll bar je nedozvoljen...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Kako je Kress napisao , CVH dozvoljava samo zadnji dio roll bara.

Ja bi to atestirao i kasnije dodao ostatak.

 

 

Zanimljiva ideja...

 

2Hans, moram napraviti atest, previše prepravka je na autu, a tu su počeli to jako gledat! Isplativije mi je napravit atest i imat skuplju reg, nego non stop na vanredni! ;)

Link to comment
Share on other sites

Znači šta kad te zaustave kažeš da ideš na utrku ?

 

Bilo bi lijepo da to netko napiše da se možemo orjentirat prema tome ,ovaj dio sa naknadnim dodavanjem ostatka roll cagea mi se svidja jer ti ga imaš upisanog a nemaš kod sebe slike jer ne trebaš ni imat imaš onu naprijed nazad na samom stestu i to je to

Link to comment
Share on other sites

Ne bi se baš potpuno složio osim sa time da mora biti školjka sic i H pojas, jer jako ovisi o samome autu.

 

.

 

Na to sam i mislio ;) I treba biti dobro svezan barem. U suprotnom bezazlena proba auta završi smrću kad bubneš glavom u šipku....ko od Galića (ne Ede) mehaničar u italiji. Čovjek išao probati clio, nije bio svezan, lupio prednjim lijevim krajem u stijenu ili nešto i to ne jako, glavom u rolbar....čovjek mrtav

Edited by Medic
Link to comment
Share on other sites

CVH dozvoljava cijeli roll bar.

Ali, u prometnoj pise da je auto iskljucivo za utrke.

 

Dosta rally auta(5-6 aktivnih) je atestirano takvi kakvi jesu....

 

Ovo je jedino što funkcionira, ali nije za cestu, samo za trke ali čim je trkači auto ima puno drugih problema, npr., skineš abs i više nemreš homologirat, eto čisto za primjer nesmiješ na vjetrobranu imat nikakvu naljepnicu, nesmiješ imat kopče za haubu koje vire itd...

Link to comment
Share on other sites

CVH dozvoljava cijeli roll bar.

Ali, u prometnoj pise da je auto iskljucivo za utrke.

 

Dosta rally auta(5-6 aktivnih) je atestirano takvi kakvi jesu....

 

Jel ima tko iz CVH da mi to kaže, da ne dođem na atest, pa da mi kaže, vadi to van!

Link to comment
Share on other sites

Jel ima tko iz CVH da mi to kaže, da ne dođem na atest, pa da mi kaže, vadi to van!

 

Mislim da ti ovdje nena nikoga iz cvh. Probaj pitat mavericka ili kressa, oni vjerujem da imaju najvise iskustva sa cvh ovdje medju nama.

Znam za kopce na haubi da nesmijes nikako (trkaci auti ih moraju imat po homologaciji), rijesenje komad plastike preko njih. Ima jos takvih stvari kaj jebu tj kaj nesmiju bit i zbog kojih vracaju.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...