Jump to content

Ciscenje naslaga u motoru


Recommended Posts

Rijec je o Corolli TS.... auto pali i vozi, radi mirno, ali ne ukljucuje LIFT.... forumi kazu da je to normalno ako se ne ciste OCV-i (oil control valve) od VVT-a i VVL-a. i tako ja krenuo skidati OCV ventile i usput skinuo deklo i imam sta vidjeti... hrpa naslaga zapecenog ulja u glavi motora...

 

pitanje je sljedece... da li je ovo moguce ikako ocistiti bez skidanja glave motora?? bojim se ako ovo tretiram bilokakvim cleanerom da ce te naslage zavrsiti u uljnim kanalima u bloku i da nece sve otici u karter te da bi mi zbog toga mogao najebat blok tj prvo uljna pumpa pa ostalo....

 

ajmo, strucni mehanicarski savijet, sto napraviti u ovom slucaju... aditiv?? skidat glavu pa cistit???

 

PS: deklo sam vec ocistio... :thumbsup:

 

 

IMAG0463.jpg

 

IMAG0464.jpg

 

IMAG0465.jpg

 

IMAG0466.jpg

 

IMAG0467.jpg

Link to comment
Share on other sites

neznam kako tocno dodje, al sigurno nije na vrijeme mjenjano ulje... ili nije stavljeno kvalitetno/odgovarajuce ulje....

 

enivej, kao sto sam rekao, motor radi mirno i stvarno nema nikakvog lupanja, stekanja ili slicno... danas sam ocistio deklo, posebno sam obratio paznju na oil sprayere, i Lift OCV je definitivno bio van funkcije jer je u njemu bilo brdo naslaga. kupio sam Liqui Moly aditiv za ispiranje motora pa cu sad prije izmjene ulja proabti da li ima ikakvog efekta (imamo slike before, a kasnije lako skinem poklopac i vidimo after efekt)

Link to comment
Share on other sites

Mailim da je u pitanju vožnja "konzumovog" ulja na visokim okretajima. Zato ga razbije i taloži se. Ja preporučam neki boji engine flush i pravo ulje unutra. Kako sam i predlagao. Kad se ugrije pročistit će kanale, tj. otopit će se naslage.

 

Ili druga opcija, miniwash i na 7-8 bara. LoooL :P

Edited by Gringo
Link to comment
Share on other sites

imao sam jednu hondu civic 1.4 is

 

BREGASTA SE UOPCE NIJE VIDLA

 

skinuo glavu i karter i ocistio do stanja novo. najveci problem je sto je trosila pun k ulja, razlog - zapekle uljne karike, sve promjenio i evo bratic se vozi dan danas preko 50 00 km ali sad mjenja ulja svakih 10 000 total 5w40

Link to comment
Share on other sites

Tako izgledaju gotovo svi današnji motori koji se drže intervala od 20+kkm za zamjenu ulja pa nakon par godina bude toga. Nikakav aditiv nemoj stavljat, zajebat ćeš pumpu ulja kad se to smeće otopi. Brat je kupio alfu benzinca koja je izgledala gore ispod poklopca i sve što sam napravio je Total Quartz 7000 i 3 zamjene na svakih 5 000km, motor je čist ko sunce i od onda je 120 tkm odvrtio. Nakon 3 zamjene sam ga vratio na 5w40 ulje i nikakvih problema

Link to comment
Share on other sites

Mailim da je u pitanju vožnja "konzumovog" ulja na visokim okretajima. Zato ga razbije i taloži se. Ja preporučam neki boji engine flush i pravo ulje unutra. Kako sam i predlagao. Kad se ugrije pročistit će kanale, tj. otopit će se naslage.

 

Ili druga opcija, miniwash i na 7-8 bara. LoooL :P

 

I zaštopat sito uljne pumpe....

Link to comment
Share on other sites

malo smijeha ali dok sam imao zastavu 128 1.1 motor je bio slicno blatnjav unutra, ispustio ulje i upalio sam ga sa 4 litre nafte na minutu :D ispustio i opet natocio naftu i ostavio da radi nekih 4-5 minuta. promjenio filter i natocio ulje koje je opet za 10km bilo crno. nakon mozda 400-500km ispustio i natocio ina delta 5 i motor vise nje bio blatnjav iznutra. sve se rastopilo :D

Link to comment
Share on other sites

neznam kako tocno dodje, al sigurno nije na vrijeme mjenjano ulje... ili nije stavljeno kvalitetno/odgovarajuce ulje....

 

enivej, kao sto sam rekao, motor radi mirno i stvarno nema nikakvog lupanja, stekanja ili slicno... danas sam ocistio deklo, posebno sam obratio paznju na oil sprayere, i Lift OCV je definitivno bio van funkcije jer je u njemu bilo brdo naslaga. kupio sam Liqui Moly aditiv za ispiranje motora pa cu sad prije izmjene ulja proabti da li ima ikakvog efekta (imamo slike before, a kasnije lako skinem poklopac i vidimo after efekt)

 

Nadam se da si ovaj kupio.?

https://www.teileon.com/images/product_images/popup_images/MotorClean-Liqui-Moly-Motorspuelung-1335-0.jpg

 

Ja sam ga koristio i odlicno je napravio.posao.

Link to comment
Share on other sites

Tako je a to pak nije posao u rangu ulit aditiv i ispustit ulje, treba skidat ispušne grane i još dosta toga tako da i auto mora mehaničaru ili barem na grabu i treba ti neki alat, treba ti dosta vremena i tako to.... Onda mu je jednostavnije da auto odveze mehaničaru i plati da mu to srede. Ja sam na Ar 156 skidao i mjenjao karter, 5 sati posla sigurno meni amateru, ne vjerujem da je ovdje prije gotovo

Link to comment
Share on other sites

Je veliki je to posao,al kada je motor u takvome stanju i ako se zelis duze vozit ,bez obzira na aditiv otvorit karter i pocistit sito pumpe.

Kada cistite sito pumpe,obavezno promjeniti dihtung na istoj jer ako stari popusti pumpa ne moze nabit.pritisak.

Link to comment
Share on other sites

Je veliki je to posao,al kada je motor u takvome stanju i ako se zelis duze vozit ,bez obzira na aditiv otvorit karter i pocistit sito pumpe.

Kada cistite sito pumpe,obavezno promjeniti dihtung na istoj jer ako stari popusti pumpa ne moze stvorit pritisak.

Link to comment
Share on other sites

svi smartovi koji se odrzavaju kod horvata su puni tog sranja, svaki dan ih radim i to je nemoguce za opisati koliko sranja se stvara! on toci shell helix 10w40 iz bacve

ja tocim total 7000 i 9000 i niko nema naslaga ni problema!

 

ali i veliki problem je taj sto ljudi prenjezno voze svoje saobracaje, ponekad mu treba jebat mater kao da je zadnji dan zivota da se razbiju ta sranja!

Link to comment
Share on other sites

Moj meho kaže da TSI motori 1.2 i 1.4 imaju probleme s potrošnjom ulja upravo zbog toga što se ne gaze, uljne karike su 3 tjelne (2 prstena+ opruga) i nakupi se gomila naslaga i zapeku se

 

Ja mislim da je tu problem do kombinacije motora/mjenjaca.

 

Npr 1.6tdi vozim sada s dsgom i prva opaska je da taj auto mozes vozit s malo gasa skroz normalno, dakle auto ne vrtis ni do 2000rpm a vozis se preko 100km/h.

 

I ako ga vozis stalno po gradu u guzvama, dakle auto je totalno zagusen.

 

Druga stvar servisni intervali na 30000km ili 2 godine, auto je star 2 i pol godine i ima 41000km i jednu jedinu izmjenu ulja. Meni to nije normalno, a VW svicarska odobrava garanciju uz takve servise, naravno 2 ili 4 godine ne znam vise.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...