Jump to content

19.10.2014 **CROATIAN DRIFT CHALLENGE 2014 Rd.3 FINALE **


Toninho

Recommended Posts

 

Cdc2014rd1-3-1.jpg

 

 

 

 

Nakon uzbudljive druge runde Croatian Drift Challengea u Zagrebu, sezona se zatvara sa zadnjom utrkom koja se boduje za prvenstvo Hrvatske u kojoj će biti odlučen prvak za sezonu 2014. Druga utrka je završila tako da se nažalost nijedan Hrvat nije popeo na postolje, pa će borba na zadnjoj utrci biti žestoka i nezvjesna do samog kraja. Pokal ukupnog pobjednika CDC 2014 pripast će naravno vozaču sa najvećim brojem bodova.

 

 

10628898_829584000395738_5729773372216335464_o.jpg

 

 

 

 

Za pokal treće utrke sezone borit će se drifteri iz Hrvatske, Slovenije, Austrije, Srbije.

Kao i svakog puta nudit će se DRIFT TAXI vožnje s natjecateljima. Probajte doći do svog mjesta u Drift taxiju jer će broj vožnji biti ograničen.

 

 

Cijena ulaznice 30 kn

Ulaz otvoren od 09:00 h

 

SLUŽBENI PARTNERI: ORYX Centar za Sigurnu vožnju, Red Bull, Valvoline, Motordiht, Auto Fef, Gabrek Tuning, Studio 25, Kreator TV, Auto., Folije Zagreb, DAK Motorsport, Laško Pivo, Drift.hr

 

Očekujemo vas na ORYX centru za sigurnu vožnju 19.10.2014. u Mičevcu!!!

 

 

PRIJAVE VOZAČA ŠALJITE NA: driftklub.hr@gmail.com

U prijavi navesti

Ime i prezime:

E-mail adresa:

Automobil:

Snaga automobila (KS):

 

 

ZA SVE VOZAČE-VAŽNO!!!

 

 

Pretkvalifikacije za vozače (novake) koji se prijave najkasnije do petka 17.10.2014. održat će se u subotu oko 17h. Pretkvalifikacije se plaćaju 100kn. Tko prođe, nadoplaćuje razliku do 300 kn (osiguranje i startnina) sutradan ujutro na prijavama. Auti preko noći mogu ostati na centru.Program događanja na dan utrke biti će objavljen 7 dana ranije.

 

Obavezna je zaštita asfalta od curenja tekućina ispod vozila. Ukoliko zaštita ispod vozila ne bude odgovarala pravilniku o zaštiti, organizator ima pravo vozača sa takvom neadekvatnom zaštitom udaljiti sa natjecanja.

 

U pravilniku su navedene vrlo važne promjene:

 

ZABRANJUJE SE KORIŠTENJE GUMA BEZ DOT OZNAKE I NA PREDNJIM I NA STRAŽNJIM KOTAČIMA!

OBAVEZNO JE TRKAĆE SJEDALO (ŠKOLJKA) i POJAS SA KOPČAMA U 3 ILI 4 TOČKE

TAKODJER JE ZA SVE VOZAČE OBAVEZAN TRKAĆI ZAŠTITNI KOMBINEZON I ZAŠTITNA KACIGA!

 

Striktno ćemo se držati satnice što se tiče prijava i sastanka vozača.

Tko se ne pojavi na vrijeme, neće moći sudjelovati na natjecanju.

 

Neće se moći prijaviti nitko tko nije poslao prijavu najkasnije do petka 17.10.2014.g.

 

Drift taxi će se voziti za vrijeme treninga. Naplaćivat će se 100 kn za 2 kruga.

Veći dio prihoda od Drift taxija ide u humanitarne svrhe, ostatak ide vozaču.

Svaki vozač koji želi voziti drift taxi mora osigurati kacigu za suvozača. Prilikom sjedanja u auto, suvozač će vam uručiti bon koji na kraju dana razmjenjujete na blagajni. Drift taxi NE SMIJU voziti vozači koji voze prvi put natjecanje!

 

 

Akreditacije će dobiti vozač + 1 mehaničar! Startnina se plaća u iznosu od 300kn ili 40 €.

NOVO: Prijave vozača su od 08-08:45h, tko radi svoje komotnosti spava duže ili kasni, iza 09:00h plaća duplu startninu.

Svaki vozač je dužan OSOBNO potpisati izjavu o odgovornosti u vrijeme prijave u kojoj izjavljuje da nije konzumirao alkohol ili opojna sredstva.

 

I ovaj put ćemo iznimno biti rigorozni na bijele linije na stazi. Ukoliko netko sa autom ili sa pratećim vozilom pređe preko linije, automatski je diskvalificiran. Burnout je zabranjen na svim površinama na centru, osim na startu gdje se zagrijavaju gume i to ne na mjestu. Također novčane kazne za vozače koji se oglušuju na pravilo o bijelim linijama i curenju tekućina, povećavat će se dok isti vozač radi svog nemara nebude trajno diskvalificiran sa Cdc-a. Vozači koji su kažnjeni na prošlim utrkama a nisu izvršili obaveze prema organizotoru, imat će pored prijave oznaku (Penalty) i neće moći sudjelovati na natjecanju. Ukoliko vozač koji je kažnjen ne napravi daljnje prekršaje u tekućoj i slijedećoj sezoni, kazneni bodovi i opomene mu se poništavaju na nulu.

 

1. put- opomena i kazna 1000kn

2. put- opomena i kazna 3000kn

3. put- trajno isključenje sa CDC natjecanja (u roku 2 godine)

 

 

U slučaju najave jako loše vremenske prognoze (olujno vrijeme, obilne kiše i sl.), event će se održati 26.10.2014.g, o čemu će vozači biti obaviješteni najkasnije 48 sati prije početka utrke.

 

 

 

CROATIAN DRIFT CHALLENGE Rd.3 FINALE!!

 

Edited by Toninho
Link to comment
Share on other sites

To ide gore ili dolje? ;)

 

Ma u Srbiji sam slomio jedan, pa tamo doslovno za 20min namontirali drugi (svaka čast ekipi, ima i forumaša koji su pomagali!), a omjer tog rezervnog mi ne odgovara za Mičevac pa sam sad stavljao 3.91 diff.

 

Osim toga promijenili smo selene na vilicama, šalttejbl, pofixali sve što rikne i opet gas.

 

Ovo mu je zadnja utrka, a onda odlazi u mirovinu odnosno kao "Plan B". Zamijenit će ga unuk :)

Link to comment
Share on other sites

moze jedno pitanje, 1. put dolayim na CDC pa me zanima do kad to otprilike traje, nemogu doci prije 12h, jel to kasno ili? thx

 

Nije; ionako u ~16h počinje ono pravo. Najbolje ti je doći oko 14h pa da malo prošvrljaš po boxevima, vidiš čega svega ostalog ima i onda od ~16h na miru gledaš i guštaš u twin driftovima :notworthy:

Link to comment
Share on other sites

Bio danas cijelo popodne, našao se s Toninhom koji me prošvercao da gledam s kontejnera to je totalno druga stvar nego gledati s ograde. Vidi se sve, kut, apeksi, oscilacije...sve. Sitnica od njega, ali predivno iskustvo, fala stari.

Sutra sam također tamo, pa ako je tko tamo nek' se javi.

Evo i par slika, čisto informativnih s mobitela.

 

5b777637f9436413d4ec9c3887207cca.jpg

 

3676a8b930f9aa420cdb57f4cc54d817.jpg

 

d5fba5d827422e17e1f8b46d0fcfc2ea.jpg

 

34b7b7557fbfb8382be22ce3c62a2a2c.jpg

 

0bf0966e5823991f4b9deb98af3754eb.jpg

 

fcb50c180e84fbeedd34bbf9ac7a2dfc.jpg

 

7da1f48bf17c6bf1090f03150328fedc.jpg

 

e5175a5a41368d8246ceff536793d174.jpg

 

271c95f39490819af4d90a4a8c79c41e.jpg

 

205dc585fd95a74a1d7cc6f463c998c2.jpg

 

23d8143c4f777aa84ac04e3a27eb0a04.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa daj odgovori na ta pitanja, mene recimo zanima :) Jebiga nemožeš očekivat veliko zanimanje za drift na forumu gdje su većinom ljubitelji geodezije :)

 

Čestitke Brklji i ostalim natjecateljima na ostvarenim rezultatima :cheer: Bravo fire, dobar ćuning :D

Link to comment
Share on other sites

Jebiga nemožeš očekivat

 

Ma ne očekujem ja ništa, nego cimam Brklju i dečke da napišu štogod.

 

 

1. Pirić Marino

2. Foler Dario

3. Brkljačić Marko

 

Prvak, ukupni pobjednik, šampion cijele Hrvatske domovine, Brkljačić Marko.

Pobjednik u tuniranju motorića za drift vozila Fire.

 

Prvak u kategoriji frend od vozača i pratitelj Biciklist.

Najbolji sudija Rudolf Kalkan, inače prodekan za nastavu na Geodeziji.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne očekujem ja ništa, nego cimam Brklju i dečke da napišu štogod.

 

Lako tebi podjebavat, nisi ti morao popiti x pivi na ex i nakon toga iskrcavati pun kombi felgi i guma!

 

Ja pišem sutra, a do tada hvala svima - prvenstvo napokon u mojim rukama! :)

 

 

1801223_1565318350364535_3928260429025717461_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...