Jump to content

Golf VI 1.6 tdi u mirovanju trese?


Recommended Posts

Pozdrav,

 

postao vlasnik golfa 6 1.6td (105ks)i. Prije kupnje pregledan u ovlaštenog i sve je odlično, ali pošto nisam prije vozio dizela 1,6 zanima me jedna stvar.

 

 

 

Auto kad je ugrijan, i kad stojim u leru dosta trese (amo reć cuka). Kazaljka obrtomjera se ne miče puno (cca 1-2mm).

 

U auto zubaku (neostar) gdje sam kupio auto kažu da je to normalna stvar kod 1.6tdi. zanima me jesu li u pravu ili je neki kvar to?

Link to comment
Share on other sites

Lampica DPF se pali tek ako nešto ne štima - mene zanima nešto drugo - zašto nemaš mogućnost SAM pokrenut regeneraciju?

Znaš da ćeš autocestom bilo gdje .... i zašto nebi mogao reći ECU-u da sad slijedi par desetaka km na višim okretajima pa nek izvoli.

 

Ja sam kroz grad vozio na zeleno i 1850-2500 rpm u trećoj riješio problem. Bila je subota rano jutro i nema puno živih duša :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
:thumbsup:

 

A zašto se onda ugrađuje DPF? Za budući Euro 6? Ili neki dodatni standard?

 

Da ti uljara ne baca oblak crnog dima kad stisneš gas...

Ma DPF reducira čađu, isto eko nešto, al kod nas valjda možeš proći na tehničkom bez toga...

 

Ja ga NIKAD ne bi skidao samo iz prvog razloga. Nema ništa gore nego kad uljara ispred tebe stisne gas, a putnici u 3 auta iza se guše u dimu...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...