Jump to content

Cijevi za IC?


Recommended Posts

Znaci od turba do ic-a ide cijev fi 50 di je redukcija na 63. S druge strane opet redukcija s 63 na 50 i do usisne di je opet redukcija na 65.

 

Zanima me dal bi imalo smisla od IC-a do usisne stavit cijelo vrijeme fi 63/65?

I koji bi bilo dobitci il gubici..

Link to comment
Share on other sites

O koliko cca povecanju spoola pricamo tu i dal bi bilo ikakvih pozitivnih dobitaka?

I koliko laksi zamasnjak utjece na spool? Jer ako sa cijevima spusim 200-300 rpm spool, a sa zamasnjakom to vratim,

a jedno i drugo mi donese ista na visim okretajima onda mi se definitivno isplati zafrkavat

 

Ionako moram rijesit te cijevi jer su lose savijene pa vec kad radim nije mi neka razlika u poslu i cijeni stavit 50 il 65

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je jasno kako cijelo vrijeme pricam o lag-u makar spominjem spool..

Jedino sta je u ovoj prici vazno je sta cu dobit/izgubit ;)

 

Kako bi rekli "nisam skolovala" :rofl:

Pa malo da naucim sta je sta

 

Edited by Logic
Link to comment
Share on other sites

Pa iz povecavanje volumena cijevi se lako izracuna kolko dodaje to turbo laga.

Imas motor, koji vuce oko 0.9litara zraka po okretatu radilice. Znaci na 3000rpm motor vuce oko 45litara komprimiranog zraka u 1s. Sad se lako dobije kolko ces povecati turbo lag ako povecas 1m cijevi promjer. Tesko da koji vozac to moze primjetiti.

Link to comment
Share on other sites

A ako bi isli obratnom logikom i smanjili cijevi? Ne mislim na duljinu, jer se ocito povecalo (u mom slucaju gotovo 2m), nego na promjer? Ranije bi zavrtilo, ali pretpostavljam max bi se izgubio, ili?

 

Mozda bi turbo lag bio 5ms kraci. A gore bi puno izgubio.

Link to comment
Share on other sites

Ti si stavljao istovremeno ic i cijevi?

Jer meni se 100-200 pomaknulo na vise s ic-om većim i dužim cijevima. Al sam sa usisom dobio to nazad.

Sad me samo zanima dal od ic-a do usisne povući veći fi posto je izlaz fi63 a klapna 65..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...