Jump to content

POGA


Alfaludak

Recommended Posts

Eto, nakon godinu dana turbo je jos kod njega.

Donio sam mu ISPRAVAN turbo (TB0385 sa svog tipa) da promjeni centrano kuciste jer je napuklo kuciste di se voda spaja i kapa voda. Donio i dva druga kucista.

Poga pogledao i kaze ok slozit cemo ali kako je sve vani odma je najboje da se promjene i lezajevi i napravi reparacija. reko ok.

(JA SAM TAJ TURBO POKLONIO SVOM PRIJATELJU MLADENU SA PLAVIM YUGOM 1.6 T i on je platio 2000 kn kod poge)

Preuzeo turbo, dao pare...

Istu vecer skinut manji turbo koji na yugu vozi vec 2 godine i stavljen NOVI

Covjek krenuo na vir sa serijskih 0.5 bara da turbo malo dodje na svoje ipak je sve novo i zove me da se iza auta kovitla plavi dim.

Vratio se doma i imamo sta vidjet - curi ulje u ispusnu stranu i curi izmedju kucista.

Skinuli turbo dole i vratili opet onaj stari da moze na poso ic a ovaj sam ja odnio narad pogi da pogleda, desava se jebiga.

Pred menom je stavio na balansirku i turbo nije bio u balansu, izbalansirao ga je opet i reko da stavimo na auto.

opet namontirali turbinu i turbo opet dimi! istu vecer ga skinuli i odnjeli pogi.

On je rastavio i kaze da je lose podmazivanje, glupost, jer ovaj stari turbo koji sad ima ima preko 200 000 km i vozi na 2 bara i nije crko vec 3 godine!

Od tada do sada, obecao je 20 puta bit ce danas, sutra, za tjedan dana, pa cekam dijelove, pa ovo pa ono. sad se prestao javljat uopce! Frendu je dopizdilo i evo sada je kod mene pa tipkamo.

 

Do nedjelje zelim turbo imat sastavljen ispravan kako je dogovoreno i placeno, ili mi vrati novce i turbo u stanju kakav god da je u kutiji odnjet cu ga slozit na drugo mjesto.

Godinu dana cekamo i mislim da ovo valjanje bureka stavrno nema smisla

 

 

Nisam htio natezanje po forumu ali ocito je da je ovo jedino rjesenje, nazalost

Link to comment
Share on other sites

Ja osobno, ALFALUDJAK, nisam htio ovo na forumu javno napisati, ali je prijatelj Mladen (ciji i je turbo) inzistirao jer je smatrao da ga se navlaci za nos i pravi majmunom.

 

Dobio sam puno pp, sms, viber, wpp poruka da sta je bilo ovo ono... Neki su prenjeli od Poge poruku da ce turbi biti gotov do vikenda.

 

Zalosno je da se na ovakav nacin moraju rjesavati stvari.

 

ADMINI ako zelite mozete obrisati ovo da ne nasteti ugledu covjeku, nadam se da ce turbo biti ispravan nakon slaganja

Link to comment
Share on other sites

Pa imao sam i ja!

Ne bi mu odnio da nisam imao povjerenja!!

Poga je sad stavio novu osovinu, centralno kuciste, usisno krilce.. pa cemo vidjeti jel sve ok. Nadam se da je.

 

Jer na ovom motoru taj turbo nema forsiranja, nema maltretiranja jer je to serijski 1.6 i max bude 250 konja a turbo moze dati 400

Link to comment
Share on other sites

SAVRSENO

 

samo to cu reci!!!

 

I jos je ispusno kuciste .63

 

Budes vidio za koji dan, sad je rega istekla mjenjamo getribu i stavljamo speru

Po kojim kriterijima?

Gdje počinje spool i do koliko se vrti taj motor?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...