Jump to content

Amortizeri pitanje


Recommended Posts

Kayaba amortizere je imao neki ducan u Golikovoj ulici u Zagrebu... Ne znam jel jos postoji...

 

Velepromet na Drvinju (Golikova 1). Nisam ziher dal jos postoji, ali sjecam se da je KYB reklama gore. Na Google maps-u su jos tamo. :D

Link to comment
Share on other sites

Kad budes uzimao uzmi Bilstein B6 ili B8 ili kako je Lovrek rekao Koni FSD...

 

Gledam da su Bilstein B6 oko 400-tinjak eura. Mislis da ce sa tim amortizerima auto jos past dole ili?

B4 je onda znaci tu negdje s OEM-om?

Link to comment
Share on other sites

Gledam da su Bilstein B6 oko 400-tinjak eura. Mislis da ce sa tim amortizerima auto jos past dole ili?

B4 je onda znaci tu negdje s OEM-om?

negdje sam pročitao da se čak malo podigne kad staviš nove bilstein.kaj je i logično

Link to comment
Share on other sites

Gledam da su Bilstein B6 oko 400-tinjak eura. Mislis da ce sa tim amortizerima auto jos past dole ili?

B4 je onda znaci tu negdje s OEM-om?

 

Nece, B6 su normalni, B8 su kratki, predvidjeni za opruge koje spustaju... Uglavnom, B4 ne bi uopce gledao, nego bi se orijentirao na B6, B8 ili odmah u kompletu sve sa B12...

Link to comment
Share on other sites

Sa B6 ili cak B8... Pitaj Newbiea tu sa foruma, on ih je stavljao na Clio, pa je pricao da su ga ti amortizeri podigli malo...

 

Hvala :thumbsup:

 

Vjerojatno se onda podigne sa B6 jer s B8 sa pro kitom koliko vidim kad stave je isto kao i moja kombinacija sa serijskim i deklaliraju da pada 2 do 2 ipo cm...

Link to comment
Share on other sites

Znaci, B6 su amortizeri duzine za standardne opruge, B8 su za krace...

 

na H&R oprugama na obicnim amortizerima je auto pao oko 4cm... kad sam montirao B8 (ne B6!!) auto je otiso gore za kojih 5-10mm... nisam mjerio bas... al mislim da to i ovisi od auta do auta... uglavnom jebes 5mm, auto se preporodio naspram standardnih...

Link to comment
Share on other sites

Znaci, B6 su amortizeri duzine za standardne opruge, B8 su za krace...

 

na H&R oprugama na obicnim amortizerima je auto pao oko 4cm... kad sam montirao B8 (ne B6!!) auto je otiso gore za kojih 5-10mm... nisam mjerio bas... al mislim da to i ovisi od auta do auta... uglavnom jebes 5mm, auto se preporodio naspram standardnih...

 

Hvala na odgovoru :)

Vjerojatno ako puknem B8 ce ostati na istome jer deklaliraju da pada koliko pada s obzirom da i set dojde bas sa tim pro kitom...

 

Gdje si nabavljao Bilstein?

Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno da...

 

Ja sam to prije 5-6godina uzimao u Autohrvatskoj... al mislim da ti Rene ima isto Bilstein i bilo je povoljnije za moj auto... ja sam ih platio 4200kn (jbg, mladost ludost :D )

 

Ali si bio sretan ko' prascic u blatu kad su dosli :) I zbilja se fino vozio s njima...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...